aar Wat betaal ik in 2014? zzzz www.hhsk.nl d§) Week 50, nr. 151 HART VAN HOLLAND ADVERTENTIE 11 DECEMBER 2013 Schieland en de Krimpenerwaard Wist u dat het laagste punt NAP van Nederland in Nieuwerkerk aan den IJssel 10 op 6,76 m beneden NAP ligt? Br Water werken in de Krimpenerwaard 407,53. Afhankelijk van het onderscheid huurder/ huiseigenaar, de WOZ-waarde van de eigen woning en het aantal personen varieert de exacte heffing. Ten opzichte van 20i3gaan inwoners van Schieland gemiddeld ca.€5,68 meer betalen per jaar. In de Krimpenerwaard gaan de inwoners circa 8,75 meer betalen. De tariefstijging in 2014 ten opzichte van 2013 is gemiddeld 2,6%. Het liefst houden wij dit natuurlijk op 0%. De inflatie is al 2% dus als u deze eraf haalt, dan stijgen we eigenlijk maaro,6%. We moeten de tarieven helaas echt iets laten stijgen, omdat we er steeds meertaken bij krijgen. Zo heeft het hoog heemraadschap bijvoorbeeld de taak om de kwaliteit van het grondwater te behouden van de provincie overgenomen. Afvalwaterzuivering de Croote Zaag Uit de programmabegroting volgen de belastingtarieven voor 2014. Waterschaps belasting betaalt u afhankelijk van uw situ atie. Dit hangt af van een aantal factoren zoals het bezitten van een eigen woning of een huurwoningen de waarde van de woning. Dit jaar betaalt een gemiddelde huiseigenaar binnen Schieland 295,15 aan waterschaps belasting, voor een twee- of meerpersoons- huishouden en berekend overeen koopwo ning meteen WOZ-waarde van 192.000. Een eigenaar in de Krimpenerwaard betaalt hiervoor 398,78, omdat het waterschap naast de waterschapslasten daar ook voor de kosten van dewegentaak heft. Voor 2014 wordt dit in Schieland 300,87 en Hoogheemraadschap van Het algemeen bestuur van Schieland en de Krimpenerwaard heeftop woensdag 27 november de programmabegroting voor 2014 vastgesteld. De tariefstijging is inclusief inflatie gemiddeld circa 2,6%. De stijging blijft daarmee ruim onder de 4% die hetalgemeen bestuur aan het begin van de bestuursperiode als gewenst maximum heeft gesteld. Het Rijk acht een gemiddelde stijging van 5% aanvaard baar voor water schappen, vanwege de overheveling van lasten naar waterschappen en hun bijzon dere opgaven. Aan de hand van de thema's "waterveiligheid", "oppervlakte- en grondwater", "afvalwater keten en emissies", "wegen" en "omgeving organisatie", waarbinnen volop ontwikkelin gen zijn, wordt in de programmabegroting een aantal concrete projecten belicht, waar het hoogheemraadschap op dit moment mee bezig is. Op het gebied van watervei ligheid versterkt het hoogheemraadschap grootschalig de Lekdijk langs Bergambacht - Ammerstol-Schoonhoven en in Krimpen. Het Watergebiedsplan Krimpenerwaard wordt aangehaald bij het tweede programma. Dit betreft onder andere de aanpassing en aanleg van het basiswatersysteem in de Krimpenerwaard voor het op peil houden van het oppervlakte- en grondwater. In Krimpen aan de Lek wordt een grote renovatie van de afvalwaterzuiveringsinstallatie de Groote Zaag uitgevoerd in het kader van afvalwa terketen en emissies. In de Krimpenerwaard heeft het hoogheemraadschap ook wegen in beheer. In het komende jaarstaatde reconstructie van de Benedenheulseweg, Benedenkerkseweg en de Schenkel in Stolwijk op de planning. Op het gebied van omgeving organisatie ten slotte staan de voorbereidin gen om het kantoorgebouw Maasboulevard (gedeeltelijk) te renoveren en/of opnieuw in te richten gepland. Voor meer informatie over deze projecten kunt u de volledige programmabegroting nalezen op www.hhsk.nl. Deze advertentie is een uitgave van: Hnnohppmraarkrhan van 5rhieland Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Postbus 4059,3006 AB Rotterdam, 010 45 37 200, www.hl sk k Al onze bekendmakingen vindt u op wwv v.hhsk.nl/loket ,/brkendma kingen en op www.officielcbekendmakingen.nl. "Een waterschap is een overheid die belast is met de zorg dat er niette veel en niette weinig water is in een gebied. Dat klinkt heel algemeen, maar hij is verant woordelijk voordijken, sluizen, gemalen, voor aanvoer van zoetwater, alles wat daarmee te maken heeft, grondwater inclusief ookde kwaliteit van het water. Het beheersgebied van HHSK is uniek, omdat we hierin hetdiepste punt van Nederland, zelfs van Europa, zitten. We hebben een sterk verstede lijkte agglo meratie, grote steden. We hebben een groot glastuinbouwgebied daartussen, dus we zitten in een heel moeilijkgebied. We zitten in een heel laag veengebied wat nog constant zakt, dus eigenlijk alles wat er aan waterstaatkundige opgave is, rivierstijgingen, zeespiegelstijging, is hier wel geconcentreerd." Het hoogheemraadschap vindt het belangrijk dat de inwoners en bedrijven in zijn beheersgebied weten wat zij doen met het belastinggeld. "Bij waterveiligheid spelen heel veel grote projecten, met name de dijkverster kingen langs de grote rivieren, langs de Hollandsche IJssel en langs de Lek. Langs de Lek zijn we fors bezig bij Bergambacht/ Schoonhoven. Bij Krimpen en bij Capelle zijn we net begonnen. Dit zijn enorm grote projecten. Op het gebied van gezond water zijn we ook zeer actief. Met name het baggeren van waterlopen. Als we de bagger eruit halen, dan zorgen we ervoor dat het wa ter niet zuurstofloos wordt. Een kostbare operatie. Daarnaast zuiveren we al het water van gezinnen, bedrijven in ons beheersgebied." Bekijken luister het hele interview met hoogheemraad Toon van der Klugt op www.youtube.com/HHSK2005

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 47