Ingabire krijgt vijftien jaar Krant op dinsdag Pure nostalgie op Nieuwerkerkse kaarsjesavond Bromfietser op de bon Monumentale- bomenlijst uitgebreid UW DROOMHUIS! RIOOL VERSTOPT? sermicé [Gewoon even bellen!!! CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. Zuidpias klaar voor controle op drankgebruik Prestigieuze prijs voor snellere ambulances Stapje dichter bij Nieuwe Regio Kerstmarkt voorproefje op vrieskou Afscheid meester Pieter Zilvermos 7 te Nieuwerkerk a/d IJssel reiniging, ontstopping, reparatie van alle soorten rioleringen Helder hypotheekadvies? rr/77/// X^/f -J PU 'J 7T1/ Tel. 0*180 312581 info@vuurwerkhol.nl 0180-3322221 intratuin kleurt je leven HOLLAND Pagina 11 Pagina 15 Pagina 19 Pagina 31 Ruime hoekwoning met een woonoppervlakte van maar liefst 120 m2! Zevenhuizen - In Rwanda is oppositieleidster Victoire ingabire, wier echt genoot en drie kinderen in Zevenhuizen wonen, vrijdag in hoger beroep ver oordeeld tot een gevangenisstraf van vijftien jaar. Eind oktober luidde het vonnis van een lagere rechtbank nog acht jaar. Ingabire strijdt al jaren voor een dialoog tussen Hutu's en Tutsi's. Begin 2010 vertrok ze vanuit Ze venhuizen naar haar thuisland om deel te nemen aan de presidents verkiezingen. Ze werd gearresteerd op verdenking van onder meer ter rorisme. Sindsdien zit ze vast. '"Rwanda woedde in 1994een bur geroorlog, waarbij de twee grootste Rloolacrvlce F! VA/V ADRICHEM MOORDRECHT 0182 3 75823 OS-53373931 n 06-53373931 gy.rioolservice-pvanadrichem.nl/ volken, de Hutu's en de Tutsi's, el kaar uitmoordden. Gedurende die genocide, die zo'n drie maanden duurde, kwamen honderdduizenden Rwandezen om het leven. Tijdens de burgeroorlog was Ingabire in Ne derland op familiebezoek, Muyizere was met de kinderen in Rwanda. Via hulporganisaties is het gezin herenigd in Nederland en sindsdien woonachtig in Zevenhuizen. Het Hart van Holland verschijnt in de laatste weken van het jaar op dinsdag: 24 en 31 de cember. De inlevertermijn voor kopij en ad vertenties wordt dan ook tijdelijk gewijzigd. Advertenties kunnen gereserveerd wor den tot vrijdag 12.00 uur. Materiaal (in dien gereserveerd) kan tot maandag morgen 10.00 uur gestuurd worden naar: verkoop@hart-van-holland.nl Kopij bij voorkeur tot vrijdag 12.00 uur; voor weekend-ac tiviteiten: uiterlijk maandag morgen 7.30 uur: redactie@ hart-van-holland.nl Bredeweg 35 Moerkapelle 079-5933967 info@pr4.nl www.pr4.nl Bel of mail ons voor een gratis intakegesprek! Hoofdweg/Noord 39 2913 LB Nieuwerkerk aan den IJssel 239.000,- k.k www.vdpanne.nl Moordrecht - In de nacht van zaterdag 14 december zag een politiesurveillance over het Westeinde in Moordrecht een slingerende bromfietser rijden. De 40-jarige bestuurder bleek na een blaastest meer dan drie keer zoveel alcohol gedronken te hebben als wettelijk is toe gestaan. Hij mocht zijn weg met een proces-verbaal op zak lo pend vervolgen. Zuidpias - Het college van Zuid- plas heeft een nieuwe lijst met monumentale en waardevolle bomen in Zuidpias vastgesteld. De bomen op deze lijst mogen niet zonder kapvergunning wor den gekapt. Het zijn er meer dan voorheen. In 2012 zijn alle bomen in eigen dom en beheer bij de gemeente Zuidpias visueel op veiligheid geïnspecteerd. Door deze in spectie heeft de gemeente goed in beeld wat haar boombestand is en wat de kwaliteit van de bo men is. Hierdoor is het mogelijk om de huidige lijst van monu mentale en waardevolle bomen te actualiseren. De nieuwe lijst betekent een uitbreiding ten opzichte van de oude lijst, omdat er meer ge meentelijke bomen op zijn ge plaatst. Bovendien staan er nu ook bomen in Nieuwerkerk aan den IJssel op de lijst. De bomenlijst is een onderdeel van het gemeentelijk groenbe- leid. Dit beleid wordt in 2014 verder uitgewerkt. De lijst wordt ter bespreking aan de gemeente raad voorgelegd. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse oude Dorpsstraat riep vrijdagavond 13 december herinne ringen op aan de tijd van toen. Overal hing de geur van poffertjes, oliebollen en glühwein. Door Cees Visser Vijftien jaar geleden werd de kaarsjes avond voor het eerst georganiseerd. Inmiddels is het een gewaardeerde traditie, waar vrijdag weer vele be zoekers op afkwamen. Het decor van verlichte geveltjes, de zestiende-eeuwse dorpskerk in kerst- licht, de kerstman en een grote kerst boom naast talrijke kraampjes met leuke artikelen en lekkernijen, zorg den voor een winterse belevenis voor jong en oud. Bekende kerstliederen en de zang van een kinderkoor van basisschool De Wingerd, maakten de kerstsfeer compleet. Kinderen van basisschool De Wingerd zongen de (kerst)sterren van de hemel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 1