Kerst Sing-In Ontmoetingscentrum Op en top kerstfeest bij kinderdagcentrum Esse Zoom Cursusprogramma Computer Leercentrum Nieuwjaarsfeest op Raadhuisplein Te veel alcohol en te weinig licht Kerstliedjes voor bewoners Meander HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 24 DECEMBER 2013 21 Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum wordt op kerstavond, dinsdag 24 de cember, om 21.00 uur een Kerst Sing-ln gehouden. Muzikale me dewerking wordt verleend door het Christelijk Krimpens Mannenkoor. Dit negentig leden tellende koor staat onder leiding van dirigent en solist Hans van Blijderveen. Het mannenkoor treedt regelmatig op voor radio en televisie en heeft al een groot aantal cd's op haar naam staan. Dominee Marjolein Verschoor houdt deze avond een korte me ditatie op het thema 'ledereen is welkom'. Het Ontmoetingscentrum is gevestigd aan de Bospolderstraat 10. De samenzang start tien minu ten voor aanvang. Nieuwerkerk aan den IJssel - In januari staat er een nieuw cursus programma gepland, dat gegeven wordt in het Computer Leercentrum aan de 5 Boeken in Nieuwerkerk aan den IJssel. Om vooral ouderen terzijde te staan op het terrein van computergebruik worden er cur sussen gegeven voor beginners en vervolgcursussen. Daarnaast kan men zich opgeven voor workshops, waaronder Veilig Internetbankieren, Picasa Fotobewerking of een Albelli fotoalbum maken. Ook is er een workshop Social Media, waar men in twee dagdelen kan kennismaken met Skype, Twitter en Facebook. Tijdens een workshop 'werken met Ipad-tablet voor beginners' worden in twee bijeenkomsten de basishan delingen voor de iPad behandeld. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-314923 van 19.00 tot 20.00 uur) Nieuwerkerk aan den IJssel - Ook dit jaar wordt het nieuwe jaar in Nieuwerkerk ingeluid met het Gimme Tha Light feest op het Raadhuisplein. Het feest begint om 0.30 uur en wordt gehouden in een verwarmde feesttent op het Raadhuisplein. Er staan diverse DJ's 'op het menu'. Als eerste wordt opge treden door de winnaar van de DJ contest. Daarna betreden DJ Q, Dj Deluce, het duo Dominion en Paradox en DJ Rextar het po dium. Het feest duurt tot 04.30 uur; de toegang is vrij. Voor meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 38-jarige slingerende automoblist trok in de nacht van dinsdag 17 op woensdag 18 december op de Europalaan in Nieuwerkerk aan den IJssel de aandacht van de politie. De uitslag van een blaastest was zodanig dat zijn rijbewijs werd ingevorderd en hij niet verder mocht rijden. In de nacht van vrijdag op zaterdag bleek een 35-jarige bromfietser op de Zuidplaslaan bij controle onder invloed van alcohol te zijn. Hij blies meer dan twee keer de wettelijk toegestane hoeveelheid alcohol. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. Op de 1e Tochtweg werd donder dagochtend 19 december een ver lichtingscontrole gehouden. Veer tien fietsers zonder licht kregen een bekeuring. Een dag later re den tien fietsers over de Kerklaan in de ochtend in het donker zon der licht. Ook zij kregen een be keuring. Nieuwerkerk aan den IJssel - De bewoners van zorgcentrum De Meander werden vorige week woensdag verrast door de komst van ruim veertig kin deren uit groep 1 en 2 van de Elimschool die een aantal kerstliedjes voor de ouderen ten gehore brachten. Dankzij de Vrienden van de Meander werden bewoners en kinderen vervolgens getrakteerd op heerlijke verse oliebollen. Miryam Verberk deelt poffertjes uit. heeft zijn aandacht alweer gericht op iets anders belangrijks: een nieuwe voorraad 'besneeuwde' pof fertjes, binnengebracht door loca tiemanager Siska de Lange. Locatie assistent Miryam Verberk tast toe en vertelt dat het elk jaar weer'een hele organisatie is'. "Gelukkig zijn er vrijwilligers die helpen, zoals onze klusjesman Karei en natuurlijk de vrijwillige kerstman." Het dagcentrum biedt plaats aan kinderen in de leeftijd van vier tot achttien jaar. Maar er zijn uitzon deringen. Tjark Dundas (44) is papa van Jenairo (2). "Mijn vrouw is onlangs overleden en ons zoontje heeft het syndroom van Down", zegt Dundas. "Op de dagen dat ik werk breng ik hem hier." Jenairo heeft het zichtbaar naar zijn zin. Ook de ouders van Mika (10), Dirk en Nico- lette Quak, hebben een ochtend vrij genomen om met hun zoon kerst feest te vieren. "Vorig jaar zou Mika uit zijn doen zijn geweest want hij houdt niet van veranderingen, maar nu gaat het goed. Hij is vooruitge gaan." Mika smikkelt intussen van zijn muffin. Winnende combinatie Stagaire Roos (19) maakt het kerst feest op de Esse Zoom voor de eer ste keer mee en geniet met volle teugen. "Dit is een geweldige stage plek," vindt ze, "echt een heel leuk feest! Poffertjes en chocolademelk is een winnende combinatie." Als de poffertjes en chocolademelk op zijn, maakt de kerstman aanstalten om te vertrekken. "Hopelijk is Rudolf uitgerust voor de volgende rit. 't Is zwaar voor hem hoor, de arrenslee trekken met mij erop terwijl er geen sneeuw ligt." Michael vindt de kerstman reuze leuk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is overduidelijk kerstfeest op de Esse Zoom: een prachtige kerstboom, kerstmuziek, lekkers, een goedlachse kerstman en kinderen die genieten. "De meeste kindjes kunnen zich niet goed uiten", ver telt groepsbegeleider Priscilla over de vijfenveertig kinderen met een ont wikkelingsachterstand en/of verstandelijke handicap. "Maar we merken aan kleine gedragingen dat ze het fijn vinden." man reuze leuk. Hij slikt het laatste stukje poffertje door en vertrouwt de kerstman toe dat hij een pof fertjesbuik heeft. "Ik heb óók een buik maar dat komt van al het ren diervlees", reageert Santa. Michael Door Kristien Zuidland "Yo ho ho", lacht de kerstman zijn kenmerkende lach en zwaait met zijn bel. Michael, die wit ziet van de poedersuiker, (10) vindt de kerst-

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 21