'4 Oliebollen 10 stuks 8,- www.vuurwerkreus.nl waniiininni6iLD6siomiurwiinLn Noordkade 68 Waddinxveen Kerstdiner voor bewoners Beth-San Betrapt op winkeldiefstal Raad wil dat college met bewoners praat over reconstructie Bredeweg Schoolvolleybaltoernooi r Kijk voor ons gehele assortiment op: 3 Oud-Beiierland - Rotterdam - Barendrechf - mm Gratis vuurwerk tijdens onze online voorverkoop Slakker ts> Een gelukkig 2014 aMMerlaan Droomdekentje voor Feijenoordfan Snelheidscontrole HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 24 DECEMBER 2013 29 De aanbieding geldt van vrijdag 27 t/m dinsdag 31 december www.bakkerammerlaan.nl [ïfjfjrpj; Moerkapelle - December is in woon zorgcentrum Beth-San een gezellige maand met veel eindejaarsactivitei- ten. Een van die activiteiten is het kerst diner voor bewoners met hun con tactpersonen. Met een opkomst van 130 personen zat het Atrium gezel lig vol. Op dinsdag 17 december was er een gezamenlijke kerstavond voor be woners en personeel. De bewoners genoten van het samen zingen, de voordrachten en muziekimprovisa- ties van de personeelsleden. Moerkapelle - De droomdeken- maaksters hebben onlangs 24 droomdekentjes gebracht naar het Sophia kinderziekenhuis in Rotter dam. Deze dekentjes worden ge maakt, gegeven en ontvangen met liefde. Wie meer over het droom- dekenproject wil weten of mee wil helpen kan contact opnemen via mariejose.phylipsen@gmail.com. Moerkapelle - Een 46-jarige man werd vrijdag 20 december in een winkel in Moerkapelle aangehouden voor winkeldiefstal. De man wilde met volle tassen de winkel verlaten, maar werd op tijd betrapt. Moerkapelle - Het college wil de Bredeweg tussen de dorpsrand van Moer kapelle en de Intratuin verbreden, zodat er in de toekomst meer verkeer over kan. De gemeenteraad wil dat er eerst met omwonenden en direct betrok kenen wordt gesproken, voordat het plan in financiële zin in beton wordt gegoten. Dit werd duidelijk tijdens de gemeenteraadsvergadering op 17 de cember. Door Erwin van 't Hof Komend voorjaar vindt groot on derhoud plaats aan de Bredeweg. De gemeente wil de gelegenheid aangrijpen om de weg te verbre den, zodat een eventuele hogere verkeerslast na de realisatie van toekomstige woningbouwpro jecten kan worden opgevangen. Hiervoor vroeg wethouder Rinus Bosman een bedrag, dat geheim gehouden wordt, aan de raad. De politieke partijen waren niet ne gatief over het voornemen van het college, maar hebben wel bezwaren ten aanzien van de procedure. Mar- tien Zijderhand (GBZ): "Het is niet de bedoeling dat de gemeente eerst een hoop piketpalen gaat neerzet ten en dat de bewoners daarna nog even mogen meekijken." CU/SGP kon om dezelfde reden nog niet in stemmen met het voorstel. De WD is ook voor een dialoog, en stelde vragen over de mogelijke financiële risico's die met het plan gemoeid zijn. Het CDA liet een iets ander geluid horen. Fractievoorzitter Wybe Zijl stra stelde nadrukkelijk voor méér burger en minder overheid te zijn, maar meent dat de ontwikkeling van infrastructuur een taak is die het best in de handen van de ge meente kan blijven: "De gemeente stelt met haar expertise de finan ciële kaders op van het project alsmede de technische onderbou wing, burgers mogen uiteraard meedenken maar dan wel over za ken waar zij verstand van hebben." Onder druk van de gemeenteraad stemde Bosman erin toe om eerst de dialoog op te zoeken met be woners door middel van een in formatieavond. Daarna gaat het verzoek om de financiële kaders van de reconstructie vast te stel len, nogmaals naar de gemeente raad. De wethouder waarschuwde de raadsleden, en indirect de be woners, dat de grote lijnen van de reconstructie al redelijk vaststaan: "We moeten geen valse verwach tingen bij de bewoners wekken dat de manier waarop de Bredeweg er in de toekomst uit komt te zien nog helemaal open staat", zei de wet houder. "Het is geen geval van roe pen en wij draaien wel, wij moeten ons als gemeente aan wettelijke én financiële kaders houden", aldus de wethouder. Moerkapelle - Op de Bredeweg werd vorige week een snelheidscontrole gehouden. 91 Automobilisten reden met te hoge snelheid en werden ge flitst. De hoogst gemeten snelheid was 73 km/uur. Moerkapelle/Oud Verlaat/Zeven huizen - De tweede editie van het Schoolvolleybaltoernooi voor de groepen 7 en 8 van basisscholen uit Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat vindt plaats in maart. De organisatie is in handen van Vrien den van de Volleybal en VC Nesselan- de. Het toernooi wordt ondersteunt door Lionsclub Zevenhuizen. De orga nisatie hoopt dat het evenement nog succesvoller wordt dan vorig jaar. Ook heerlijke appelbeignets voor een smakelijke jaarwisseling! Goed in de AD test v'"' - r rj-l fjjj V. -s sa V-M

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 29