WEEK 3 hartman 40% korting de Haij van der Wende advocate n UI#IMTE D bij Hartman Binnenhuis- PRUIMING adviseurs VOORDEEL HARKEN "Het grootse cadeau is de aanwezigheid van de anderen" Kerstmusical bij De Nessevliet CDA en WD vragen helderheid over regionale sociale dienst ALLES MAG WEG HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 24 DECEMBER 2013 3 VAN 27-12-13 TOT 05-01-14 Thuis in de regio. binnenhuisadviseurs Eenzame ouderen smullen van kerstdiner intratuin klwrt levert Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Mathenesserlaan 190 3014 HE Rotterdam telefoon: 010 - 4361543 email: info@hartmanbinnenhuis.nl Vanaf 27 december 2013 op alle kerstartikelen en diverse sfeerartikelen. En nog veel meer aanbiedingen! Intratuin Ptjnacfcer, Rijskade la Intratuin Zoetermeer, Voorweg 192 Intratuin Zevenhuizen, 8aHleweg 86e - Iedere Zondag gesloten Nieuwerkerk aan den IJssel - December wordt vaak geassocieerd met gezel ligheid maar voor veel ouderen is de laatste maand van het jaar letterlijk donker en koud. Het nationaal ouderenfonds trakteert daarom, in samen werking met Van der Valk, vijfenzeventig eenzame ouderen op een kerstdi ner. Het diner, dat dit jaar voor de elfde maal wordt georganiseerd, voorziet in een grote behoefte, weet ambassadeur ouderfonds Margriet van Wersch en illustreert met een voorbeeld. "Ik ontving een e-mail van iemand die al maanden uitziet naar het kerstdiner. Haar enige verzetje. Door Kristien Zuidland "Heerlijk, carpaccio," verzucht me vrouw Van den Berg, "en zo gezel lig. Het eten smaakt sowieso beter als je samen eet." Voor de meeste aanwezigen is het kerstdiner één van de weinige keren in het jaar dat ze samen eten. Van den Berg vervolgt: "Mijn man is overleden. De kinderen hebben het druk. Ja, ik ben veel alleen." Het verhaal van Van den Berg is het verhaal van ve len. "Een aantal ken ik", zegt Den nis van Huet, assistent bedrijfslei der bij Van der Valk en schudt een oude man hartelijk de hand. "Deze meneer kwam regelmatig met zijn vrouw een hapje eten. Nu zie ik hem nog eens per jaar, tijdens dit diner." Het driespan Margriet van Wersch, Riet van Tuijl en Gerda de Ruiter, vrijwilligers bij het oude renfonds, zijn vanaf oktober bezig met de voorbereidingen. "Samen met thuiszorg, stichting Welzijn Ouderen, kerken, het Rode Kruis en de Zonnebloem benaderen we Zuidpias - Met een motie vroegen het CDA en de WD in de raadsver gadering van 7 7 december om meer helderheid over de totstandkoming van de Regionale Sociale Dienst; een mogelijk toekomstig samen werkingsverband van Zuidpias met de gemeenten Capelle aan den IJs sel en Krimpen aan den IJssel. De samenwerking heeft als doel om het beleid rondom werk en inkomen ge zamenlijk uit te gaan voeren. Beide politieke partijen zijn van mening dat het beleidsterrein werk en inkomen nauw verwe ven is met de zorg. Op het gebied van zorg werkt de gemeente ech ter al samen met de gemeenten in Midden-Holland, waar Capelle en Krimpen geen onderdeel van uitmaken. CDA en WD zich af "Het eten smaakt beter als je samen eet. Oud Verlaat - Cultureel Centrum Orion zat donderdag vol met de kin deren van basisschool De Nessevliet en hun familie om samen te genie ten van de kerstviering. hoe de verantwoordelijkheden op het gebied van zorg in de toekomst worden ingedeeld, aangezien er twee samenwerkingsverbanden bestaan over onder werpen die veel met elkaar te maken hebben. De gehele gemeenteraad stemde in met de motie, die stelt dat er voor 14 januari een nota richting de gemeenteraad moet komen die opheldering geeft over de toekomstige invulling van de samen werkingsverbanden. Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan la v_™. 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel HitkflK'VtlW, doCfaUttK d/fOi Tel. (0180) 31 41 12 info@arbeco.nl 'In bezit van auto' Tussen de gangen door is er bij zondere muziek. Bastienne Prins van den Boogaard is er trots op dat haar leerlingen een bijdrage leveren met harp, keyboard en dwarsfluit. Na de kalkoen zingen de deelnemers onder leiding van Dinie Vissehers bekende kerst liederen. "We doen het net als vroeger, zoals tijdens de afwas: a eapella", moedigt Vissehers aan en trakteert als toegift op solo zang. Het grand dessert wordt binnengebracht. Als iedereen de laatste kruimels op heeft, verzorgt het koor Euterpe een sprankelend optreden. De aanwezigen vegen tevreden hun mond af. "Het was voortreffelijk", zegt Willy van der Horst (61"Het enige dat nog ont breekt is een man die ik mee naar huis kan nemen. Liefst in bezit van auto." In de twee weken voorafgaand aan deze viering oefenden de kinde ren hard om de musical van A tot Z uit te voeren. Aan het eind van de avond bleek dat dit uitstekend is gelukt. mensen die in aanmerking komen", vertelt Van Wersch. "En gaan we op zoek naar chauffeurs om de mensen te brengen en te halen", vult Van Tuijl aan. Duurzaam Op de mooi aangeklede tafels liggen bijzondere kerstkaarten. "Schrijf je gegevens op de kerstkaart en geef deze mee zodat je duurzame con tacten kunt opbouwen", legt De Ruiter uit. Dominica Waardenburg (73) steekt een kaartje in haar tas. "Heb ik gekregen van die mevrouw daar. Ik heb niemand; m'n dochter zie ik niet, ik ben gescheiden, alleen m'n hondje heb ik nog." Ook Jenny van de Bovenkamp (79), die onlangs verhuisde naar Nieuwerkerk, wis selt kaartjes uit met tafelgenoten An Gardien, Alie Pidoux en Nelie de Jong. Bovenkamp: "Ik overweeg te rug te gaan. M'n dochter zei, 'kom gezellig hier wonen' maar zo gezel lig is het niet: ik ken niemand en mijn dochter komt natuurlijk ook niet elke dag." Optreden van koor Euterpe.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 3