Bakker Ammerlaan komt goed naar voren in de oliebollentest Agendatip Intratuin Versbakkerij Eshuis doet gooi naar top positie in landelijke oliebollentest per krat HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID I 24 DECEMBER 2013 45 intratuin Openingstijden: Maandag 08:00 - 20:00 Dinsdag 08:00 -18:00 Woensdag gesloten Donderdag gesloterr Vrijdag 08:00 - 21:00 Zaterdag 08:00 - 20:00 Zondag gesloten Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. kleurt je leven BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Zevenhuizen -Vrijdag 27 decem ber, direct na de kerstdagen, vanaf 09.30 uur kan bij Intratuin Zeven huizen voordeel worden geharkt. Het harken duurt tot en met za terdag 4 januari. Onder het motto 'alles mag weg', worden diverse merkproducten tegen zeer voor delige prijzen aangeboden. Naast de volledige uitverkoop van het kerstassortiment met 40°/o korting, geldt voor een groot deel van het totale assortiment kortingen tot wel 70°/o. Info www.intratuin.nl/winkels/ intratuin-zevenhuizen Moerkapelle - Niet alleen het beslag is rijzende bij Versbakkerij Eshuis in Moerkapelle. 'Een gouden, zilveren of bronzen medaille is voor 2013 wel licht een te hoge verwachting maar met een hoog cijfer, we gokken op mi nimaal een '9' zouden we al zeker tevreden zijn', aldus een glimlachende Henk Eshuis vanachter zijn, speciaal voor de oliebollen ontworpen, bakin- stallatie. Zevenhuizen - Nieuwerkerk aan den IJssel - De drukke dagen vóór Kerstmis zijn nog maar net achter de rug. Maar de bakkers zijn al weer druk bezig met de voorbereidingen voor de jaarwisseling en zij bakken volop oliebollen en appelbeignets. De oliebollen van Bakker Ammer laan zijn beoordeeld voor de na tionale oliebollentest van het AD. Dit jaar is het oudejaars gebak van 153 bakkers en kramen getest en Bakker Ammerlaan komt er goed in naar voren. De AD oliebollentest wordt gepubliceerd op zaterdag 28 december. Maar Bakker Ammerlaan staat ook bekend om de zeer goede appelbeignets. De bakkers gebrui ken een speciale appel, de Tenta- tion. Deze appel is niet zo bekend, maar heel geschikt voor de beignet door zijn lekker frisse smaak. Bo vendien blijft de appel tijdens het bakken lekker stevig. Dat de appel beignets in de smaak vallen blijkt wel, want inmiddels worden zij landelijk door de bakker verkocht. Gevraagd naar het geheim achter het overheerlijke oudejaarsgebak, doet Eshuis aanvankelijk mys terieus, maar na een paar stra tegische vragen wordt toch het antwoord ontfutseld. "Geduld, de beste grondstoffen, de juiste olie- temperatuur en passie hè", was de simpele uitkomst. De kracht ligt duidelijk in de eenvoud en is kenne lijk de beste aanpak bij het bakken van oliebollen. Alleen blijft het de kunst om genoemde elementen op de juiste wijze samen te brengen. Het creëren van de lekkerste oliebol blijft daarom zuiver vakmanschap en ambachtelijk handwerk. Jaarlijks wordt de bakkerswinkel van Henk Eshuis onaangekondigd bezocht door iemand die gewoon een zak oliebollen koopt en ze vervolgens beoordeelt op smaak, versheid, ingrediënten en samen stelling. De uitkomst van de test, uitgevoerd onder ruim honderd oliebollenbakkers wordt landelijk gepubliceerd rond 28 december en geeft altijd een spannend com- petitiegevoel. 'December is bij ons altijd erg druk, uiteraard vanwege alle werkzaamheden rond Sint Ni- colaas, zoals het zelf produceren van boterletters, gevuld speculaas en daarbij nog het dagelijkse brood. Na de Sint volgen direct de voor bereidingen voor Kerst, met alle in kopen, bestellingen, bezorgingen en verkoop in de winkel. Nog voordat de Kerstdagen voorbij zijn staan de oliebollen al weer in de schijnwer pers en is er nauwelijks een mo ment van rust geweest. Maar we doen het met veel plezier en kijken al weer uit naar 2013 om onze po sitie op de oliebollenranglijst nog verder te verbeteren', aldus Eshuis. Info: Versbakkerij Eshuis, Dorps straat 34, 2751 BA Moerkapelle T 079 5931348. ALCOHOL en tabak kopen WU VERKOPEN KEN ALCOHOL EN TABAK AAN KLANTEN JONGER DAN 16

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 45