mmm HART VAN HOLLAND MOORDRECHT/NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 24 DECEMBER 2013 Oud-zakenman Peter Hoekstra gaat 'iets nuttigs' doen in Ghana en op de Fiji-eilanden Nieuwerkerk aan den IJssel - Peter Hoekstra beëindigde in november zijn succesvolle carrière als manager en vertrekt binnenkort naar het buitenland, als vrijwilliger. Hij verlaat voor twee maal zes weken huis en haard om in Afrika en op de Fiji-eilanden aan de slag te gaan. "Ik stap even uit mijn comfortzone om me voor te bereiden op de komende twintig jaar." C' z5 i Door Kristien Zuidland a et Neckerman kom z< Jr je er niet", zegt Pe- W i ter Hoekstra (46). "Ik heb veel gereisd voor mijn werk maar Ghana en de Fiju-eilanden be hoorden niet tot mijn werkgebied." Als manager softwaredistributie bij een internationaal bedrijf komt hij willigersprojecten. De organisatie biedt projecten aan in Afrika, Azië, Latijns-Amerika, de Pacific en Oost- Europa. Hij meldt zich voor twee projecten. ontslag aan om zijn jongensdroom werkelijkheid te laten worden: op avontuur in uitheemse oorden. Als Hoekstra 'vrijwilligerswerk bui de eilanden. "Dat is een droom. Je begint met het halen van je PADI, een certificaat om te mogen duiken in open water. Daarna je shark spe cialty certificaat en dan ben je klaar om babyhaaien te taggen, tellingen te doen en haaien te identificeren, in een prachtige onderwaterwereld. Trouwens, boven water is Fiji ook geweldig: zandstranden, palmen. En dat zes weken lang." "Ik kies bewust voor projecten buiten Europa, locaties waar je als toerist niet komt en ik kies voor samen werking met de lokale bevolking. In Ghana logeer ik bij een gastgezin. Echt onder de mensen dus." Het Ghanese project richt zich op on dersteuning van de lokale bevolking om een uitweg te vinden uit hun armoede. "Door microkrediet krijgen mensen kansen op een sterkere po sitie in de samenleving. Ik deel mijn kennis en ervaring en ga helpen bij het opzetten van businessplannen en het ontwikkelen van marktstrate- Kerst Hoekstra vindt zichzelf geen wereld verbeteraar. "Uiteindelijk doe je alles voor jezelf, zoek je naar een goed ge voel. Met deze projecten kan ik twee dingen verenigen: ergens komen op de wereld waar ik anders nooit zou komen én iets betekenen voor men sen en de natuur. Dat is toch ideaal?" overal en nergens. "Afrika, Ame- tenland' googelt, komt hij uit bij rika en natuurlijk tal van Europese Projects Abroad, een wereldwijde bestemmingen." Na dertien jaar organisatie die mensen uitzendt biedt hij, in november 2013, zijn voor buitenlandse stages en vrij- gieën." Na zes weken keert Hoekstra terug op het nest. "Mijn zoons heb ben dan een week vakantie. Dan wil ik er voor hén zijn." Rollins (12) en Senna (11) moeten even wennen aan papa als hard werkende vrijwilliger, want 'papa is best wel een luilak en ligt het liefst op de bank'. Hoekstra lacht. "Ik kijk inderdaad graag sport op de bank maar werk als zij slapen." Zijn leven lang probeert Hoekstra 'maximaal te leven': "Besef dat je kunt kiezen. Geeft iets stress? Doe het dan niet. Neem kerst. Als ik zie wat dat teweegbrengt, denk ik: doe het lekker niet." Tot de dag van vertrek vult Hoekstra zijn dagen met zijn kluslijst en de verzorging van zijn dierenpark: var kens, paarden, honden en katten. "Ik ben begaan met dieren, zeker als ze zielig zijn. ik vang moeilijk plaats bare dieren op." De zoons vinden 'het wel stoer' dat hun vader afreist naar Afrika. "Al die wilde dieren daar. Papa heeft verstand van paarden en varkens. Maar haaien? Da's toch an ders..." Babyhaaien taggen Na het intermezzo vervolgt Hoekstra zijn avontuur letterlijk aan de andere kant van de wereld, in de Pacific, op de Fiji-eilanden om samen met lo kale wetenschappers onderzoek te doen naar de haaienpopulatie rond

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2013 | | pagina 47