m f sportiv t £7 1 Driehonderdtweeëntachtig bikkels duiken in koude Zevenhuizerplas Vraagtekens bij herdenkings monumenten Geluidsoverlast Inbraken en alcoholcontroles NEFIT sa uyj Flinke schade rondom jaarwisseling A CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. RIOOL VERSTOPT? SERVICE Gewoon even bellen!!! UW DROOMHUIS! editie: zuidpias 3 7 e jaargang Kerstboomverbranding Nesselande Het belang van cultuur op school Pagina 9 Sprookjesachtige wintershow nummer 1577 IJohan Breedijk heeft mooiste duif januari 2014 NK-titels voor Vincent Hoppezak Vv'kfu^l een eeeeLie; en Zie pagina 13 reiniging, ontstopping, reparatie van alle soorten rioleringen Nicolaas Beetslaan 18 te Moordrecht 0 V E R A L E N A L T J D WWW H V H 0 N L I N E N L r^HART HOLLAND Pagina 3 Pagina 27 Pagina 33 Pagina 45 Nesselande - De Zevenhuizerplas was woensdag 1 januari het decor voor één van de 125 nieuwjaarsdui ken van Nederland. Het deelnemers aantal in Nesselande was iets lager dan vorig jaar, maar de organisatie is 'zeer tevreden' met de 382 deel nemers, die bij een temperatuur van 6 graden en windkracht 5 het water indoken. De trainer van loopgroep Nesse lande Kees Smies zorgde voor de warming-up en het in groten ge tale toegestroomde publiek telde af waarna een enthousiaste menigte in zwembroek, badpak of bikini - maar allemaal mét knaloranje muts van 's lands bekendste worstenfa brikant - de sprong waagde. Na een duik of soms slechts enkele voor zichtige passen in het water werd de terugtocht alweer ingezet: de temperatuur van het water in de Zevenhuizerplas bedroeg 4 graden en was daarmee vier graden kouder dan de Noordzee. De aanwezige EHBO'ers en duiker Laurens da Costa hadden weinig verk. Alle deelnemers konden na run stoere prestaties een gratis kop rwtensoep halen bij Verhage. /eel van de duikers deden het niet ïlleen voor de kick, maar dachten lij hun koude sprong in het diepe aan hun zieke medemens. Dat le- /erde een flink bedrag op voor de foparun: 1932 euro. De organisatie loofde een prijs uit voor degene die het meeste geld ophaalde: Marieke van Horik en Lisa Slob waren de gelukkigen. De organisatie van de nieuwjaarsduik was in handen van Watersportvereniging Buurman, Verhage fastfood en vrijwilligers van de Roparun. Na de warming-up snel het water in en nóg sneller er weer uit. Zevenhuizen/Nieuwerkerk aan den IJssel - Fractievoorzitter André Muller van de SP heeft zich in een tweet afgevraagd waarom er voor de vorig jaar in Zevenhuizen verongelukte Goudse scooterrijder Tobian in 't Veld wel een monument lijkt te komen, terwijl dat niet lukt voor de omgekomen Nieuwer- kerkse kraanmachinist Mario Stam. Op 5 januari fietsten een 17- en een 19-jarige man 's nachts zon der licht en hard schreeuwend door Zevenhuizen. Diverse omwonenden werden daardoor van hun nachtrust beroofd. Een toevallig passerende politiesurveillance merkte het ge drag van de mannen op. De herrie makers kregen een bekeuring voor het niet hebben van fietsverlichting en het veroorzaken van geluids overlast. ^rÜ9 je in Zuidpias wel monument door grote mond en agressie en weduwe met 2 kinderen niet om man/vader? Vragen!', schreef Mul ler oudjaarsdag op Twitter. Hij re ageerde daarmee op een bericht in het AD, waarin staat dat de buurt geschokt is door de grimmige sfeer tijdens de herdenking van Tobian °P 29 december bij de spoorweg overgang aan de Bredeweg, waar de 19-jarige een jaar geleden om kwam. Prorail is met de familie van In 't e'd in gesprek over een permanen te herdenkingsplek. Familie en vrienden van Mario Stam ijveren voor een blijvend monu ment aan de lersestraat in Nieu- werkerk aan den IJssel, exact op de plek - aan de waterkant - waar de 44-jarige kraanmachinist in 2011 bij een bedrijfsongeval overleed. De gemeente geeft daarvoor voorals nog geen toestemming. De familie heeft zelf een tijdelijk monument geplaatst. Zuidpias - In de avonduren van nieuwjaarsdag vonden er in Zeven huizen en Moerkapelle twee wo ninginbraken plaats. Bij een tweede woning in Moerkapelle bleef het bij een poging. Bij vijf alcoholcontroles op diverse locaties in Zuidpias zijn in de af- healchcLub gelopen week 120 automobilisten gecontroleerd. Eén bestuurder had te veel alcohol gedronken en kreeg een proces-verbaal. bel: 0180-631206 ihuizen Ftloolservlce FVAN ADR1CFFEM MOORDRECHT 0182 375823 06-53373931 www.rioolservice-pvanadriehem Kubistische 2 onder 1 kapwoning met garage aan het water! Vraagprijs C 395.000,- k.k. 0180-332222 www.vdpanne.nl Zuidpias - Tijdens de jaarwisseling is in Zuidpias voor zo'n 40.000 euro schade aan de openbare ruimte toegebracht. Vooral afvalbakken en putdeksels moesten het ontzien. In de periode voorafgaand aan de jaarwisseling konden door de inspanningen van gemeentelijke boa-bikers en de politie elf per sonen worden doorverwezen naar bureau Halt. Daarnaast heeft de gemeente alle afvalbakken pre ventief gedicht. De maatregelen hebben niet kunnen voorkomen dat de totale schade door vuur werk bijna is verdubbeld ten op zichte van vorig jaar. Die bedroeg toen 24.000 euro. Zwaar vuurwerk tegen de beugel waaraan afvalbakken worden be vestigd, heeft geleid tot 40 ver nielde bakken. Daarnaast zijn 22 speelhuisjes vernield. Ook zijn een glasbak en het informatiebord bij het voormalig gemeentehuis in Zevenhuizen zwaar beschadigd. Ten opzichte van vorig jaar zijn er minder (verkeers)borden vernield; 20 stuks tegen 30 vorig jaar. Vol gens de gemeente zijn tientallen putdeksels opgeblazen. Deze zijn niet altijd kapot, maar liggen naast of onderin de put, wat gevaarlijke situaties voor weggebruikers met zich mee kan brengen. Een klein deel van de schade, 1500 euro, kan worden verhaald op twee verdachten die speelhuisjes hebben vernield. Zij konden wor den aangehouden dankzij meldin gen van inwoners bij het meldpunt vuurwerkoverlast. De gemeente doet een dringende oproep aan iedereen om plegers van vernielingen aan gemeente lijke eigendommen te melden bij de politie via 0900-8844 of bij de gemeente via 0180-330300. Anoniem melden kan ook bij meld misdaad anoniem via 0800-7000. Lees verder op pagina 3

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 1