Speeltuin De IJsselkids denkt niet alleen aan de kleintjes Hangplek Bückeburgpark weg Benefietconcert in Ontmoetingscentrum Kamermuziekavond Oecumenische viering week van het gebed Lintje voor Ben van den Bos HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 15 JANUARI 2014 15 Nieuwe speeltoestellen, ook voor volwassenen Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic, automaat 40.000 km, april 2007 Fiat 500 85 Twinaif Plus, airco 16.800 km, maart 2012 Fiat Panda 0.94 1.1* 1.1 met of zonder airco Fiat 500 1.2 LoUnge open dak 68.144 km, juni 2009 Nieuwerkerk aan den Ussel - Met een klimnetpiramide en een familieschom- mel breidt speeltuinvereniging De IJsselkids de komende maanden het aan talspeeltoestellen uit. "We willen dat ook de tienjarige die met een jonger broertje of zusje meekomt, zich in de speeltuin vermaakt." De meeste van de 24 toestellen aan de Kleinpolderlaan staan er al vanaf de opening van de speeltuin, bijna zes jaar geleden. "In de loop der ja ren is wel het kasteel uitgebreid en hebben we een huisje bijgeplaatst. Maar dit wordt de eerste grotere uitbreiding", zegt secretaris Dineke de Heer. Behalve een familieschom mel en een acht meter hoge pira mide, komt er een kleine variant van het klimtoestel voor de jongsten. De schommel is het eerste toestel dat volwassenenproof is. Een wel kome aanvulling, denkt voorzitter Ineke Stam. "Onze toestellen zijn alleen voor kinderen. We moeten er vaak iets van zeggen als we zien I dat er bijvoorbeeld toch volwasse- I nen meegaan in het kasteel of van de glijbaan." De Heer vult aan: "Zo zaten er eens vier dikke dames op de wip. Toen was het beton gescheurd." Verjaardagstaart In zes jaar tijd is het aantal bezoe kers voor de IJsselkids gestegen van 7.500 tot zo'n 25.000 per jaar. Vol gens De Heer voorziet de speeltuin in een behoefte: "Mensen met een uitkering en drie kinderen kunnen niet naar de Efteling. Zij hebben alleen de speeltuin. Daarom heb ben we de prijs ook op vijftig cent per persoon gehouden, al moeten - sinds we geen subsidie meer krij gen - ook de volwassenen betalen. Mensen mogen wel hun eigen con sumpties meebrengen, dat kan zelfs een verjaardagstaart op een fami liefeestje zijn. Als de mensen maar Ineke Stam en Dineke de Heer: "Als de mensen blij zijn, dan zijn wij het ook. blij zijn, dan zijn wij het ook. En wie genoeg te makken heeft, kan wat kwijt in de fooien pot." De nieuwe toestellen, die over een week of zeven worden verwacht, komen er mede dankzij die fooien- pot. Bezoekers dragen zo een paar duizend euro bij. De klimnetpira mide wordt gesponsord door de Rabobank. De gemeente legt aan de Kleinpolderlaan acht nieuwe par keerplaatsen aan, onder meer voor bezoekers van de speeltuin. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met als thema 'God on Stage' vindt op zaterdag 18 januari een benefietconcert plaats in het Ontmoetings centrum aan de Bospolderstraat. 'Artiesten van eigen bodem' brengen tal van bekende liedjes van radio en televisie en uit het theater met teksten die het publiek aan het denken zetten. Een gelegenheidsband verzorgt de mu zikale omlijsting. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de St. Josephkerk aan de Kerklaan wordt zondag 19 januari een oecumenische viering gehouden in verband met de week van het gebed voor de eenheid van de christenen. De viering wordt georganiseerd door de oecumenische werkgroep avondgebeden, met leden uit diverse kerken. Nieuwerkerk aan den IJssel - De tafeltennistafel, zitelementen en verharding in het Bückeburgpark zijn niet meer. Vorige week werd de hangplek, najaren van klachten door omwonenden, ontmanteld. Op de valreep was rondom de jaarwisseling de vuilnisbak nog opgeblazen. De opbrengst van het concert is bestemd voor Jongeren in Actie. Komende zomer vertrekt een groep van vijftien jongeren van de Pro testantse Kerk Nieuwerkerk naar de Oekraïne voor een werkvakantie van twee weken. Naast het helpen bij de wederopbouw van een uit gebrande kerk gaan de jongeren vooral veel tijd doorbrengen met de kinderen uit diverse dagopvang centra aldaar om hen een onver getelijke vakantietijd te bezorgen door het organiseren van allerlei spelletjes, sporten en uitstapjes. Om geld in te zamelen om de reis mogelijk te maken worden tal van activiteiten georganiseerd, waar onder lege flessen inzamelen, postbezorging en auto's wassen en onlangs nog de verkoop van olie bollen en de Sinterklaascentrale. Zaal open om 19.00 uur. De toegang tot het concert is vrij; er wordt wel een collecte gehouden om geld in te zamelen. Sponsoren kunnen con tact opnemen via attie.teeuwen@ casema.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de aula van de Muziekschool aan de Schubertstraat vindt zaterdag 18 januari de jaarlijkse Kamermuziek avond plaats. De organisatie heeft een afwisselend programma sa mengesteld, waarbij het accent deze keer ligt op zang. Er is so lozang met pianobegeleiding en een koor brengt een aantal liede ren ten gehore. Naast een vaste kern die jaarlijks acte de présence geeft, verzorgt een aantal ensem bles voor het eerst een optreden. De avond begint om 20.00 uur; deur open om 19.30 uur. De toegang is vrij; een bijdrage als kostendekking is welkom. Voor meer informatie: 06-20501491 of guusjosien@hetnet.nl. Rotterdam - Nieuwerkerker Ben van den Bos (60) is sinds zaterdag 11 ja nuari Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zuidpias-burgemeester Gert-Jan Kats kwam naar de nieuwjaarsreceptie van voetbalvereniging GGK om de penningmeester de versierselen behorend bij de Koninklijke onderscheiding op te spelden. Van de Bos kreeg de onderscheiding voor zijn langdurige en veelzijdige inzet voor voetbalvereniging GGK (Gemeentelijke Gasfabriek Keileha- ven). Zo is hij naast penningmeester onder andere ook contactpersoon voor de KNVB, regelt bardiensten, ontvangt tegenstanders en organi seert het jaarlijkse 6-tegen-6 toer nooi van de Rotterdamse club. De week van gebed voor de eenheid wordt elk jaar overal ter wereld gehouden; in Nederland wordt de week georganiseerd door de Raad van Kerken, in samenwerking met de Evangelische Alliantie. De liturgie voor de viering is dit jaar aangereikt door de kerk in Canada. Het thema is 'Is Christus dan verdeeld?'; muzikale medewer king wordt verleent door de cantorij van het Ontmoetingscentrum onder leiding van Nelleke van den Berge- Duiser. Organist is Ger Redert Belangstellenden zijn van harte welkom; aanvang 17.00 uur (foto: Leendert van der Waal) Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 If, E info@autovanreeuwijk.nl I www.autovanreeuwijk.nl div. kilometers, 2004 t/m 2013

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 15