Werkplaats medewerker voor de vele kerstpakketten. Onze vrijwilligers hebben en/oor gezorgd dat de 199 pakketten terecht zijn gekomen bij de inwoners van Zuidpias die deze opsteker goed konden gebruiken. www.zuidplashelpt.nl www.foodknives.com HART VAN HOLLAND WIDPLAS 15 JANUARI 2014 17 De herinneringen van Corrie den Edel (1930) 40 uur per week werd opgehoogd met allerlei vuil, vloerkleden, oude bedden en stin kend visafval uit de Rotterdamse havens. Ook stortte Wim de Wit er het huisvuil van de gemeente. Het vuil zakte snel weg in de moeras achtige veengrond. Er lagen loop planken overheen. Op de plaats waar nu het gezond heidcentrum staat waren eerst volkstuintjes die moesten wijken voor de bouw van het gymlokaal, daarnaast stond de muziektent waar de Moordrechtse harmonie Kunst na de Arbeid musiceerde op hoogtijdagen. Vaak kwam dan de verstandelijk gehandicapte jonge vrouw Lena, uitgedost met een oranje jurk en punthoed de maat slaan. Ze werd vaak geplaagd door kinderen die haar pop meenamen uit haar kin derwagentje, dan rende ze hen schreeuwend achterna. Ze kreeg de pop wel altijd terug. Gehandi capten werden vroeger vaak ge plaagd. Menslievend gebaar Vader maakte rond Sint Nicolaas zelf speculaaspoppen en boter letters met spijs, de amandelen werden met suiker gemalen. Ook met kerst was het druk. Toen werd vader ernstig ziek. Collega bak ker Johan Verboom sr en later zijn zoon Jacob bakte vaders brood pro deo, alleen tegen betaling van de onkosten. Dit menslievend gebaar hebben wij ontzettend gewaar deerd. Zelf hielp ik moeder zoveel mogelijk, ook nadat, vader was overleden. Later stopten wij met de winkel, die bij onze woonkamer werd ge trokken. Het was fijn wonen in die tijd in de straat waar veel duiven melkers woonden, ledereen liep bij elkaar naar binnen voor een praatje en hielp elkaar, 's Zomers zat iedereen gezellig buiten met elkaar te praten. Niemand had schuttingen, zoals je dat nu overal ziet. Als je niet thuis was haalden de buren bij regen je was van de lijn. Nu ken je soms je eigen buren of overburen niet meer. Gebreid badpak Met vakantie gaan deed je niet, maar wel gingen we ieder jaar met de Goudse plezierboot naar Hoek van Holland. We zwommen in zee met een gebreid badpak, en als het nat en zwaar werd hing het kruis op je knieën, dat was lachen. De straat was vernoemd naar Bur gemeester Brandt, maar omdat hij in de oorlog sympathiseerde met de Duitsers, draaide men het straatnaambord om en werd de vroegere naam Molenstraat opge hangen. Al snel werd het door de gemeente hersteld. Ik en veel an dere kinderen gingen tot hun vijf tiende jaar naar de lagere school, veel schooljaren waren verloren gegaan omdat de school was ge vorderd. Daarna ging ik naar de modevakschool en werkte op een atelier bij Brinkman in Gouda. Mijn opa en oma Huigen voeren op een binnenvaartschip samen met oom Cees. Achter ons huis is nu de ijsbaan, waar voorheen boer Dirk Segers dagelijks met zijn doch ter in de schouw zijn koeien ging melken, ledereen kende elkaar, dat was wel erg gezellig." Door Elly van Gelderen De Moordrechtse Elty van Gelderen gaat voor het Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJs- sel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touwbanen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvissers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. De Burg. Brandtstraat met de muziektent en het gymlokaal. Het eerste huis is het huis van Den Edel. "Mijn ouders hadden mij als enige dochter. Zij hadden een bakkerij langs de Kerksteeg (nu Kerkplein) in Moordrecht. Nu is daar de winkel van Van Gelderen. Ernaast werden onze paard en wagen gestald. Later kreeg vader een Fordje. Hij had ook klanten in Nieuwerkerk. De broodoven stond aan de over kant in het onderhuis van bakker Hoogendijk, die boven zijn bak kerswinkel had. De bakkerswij- ken waren vrij, soms waren er drie van de vijf bakkers uit het dorp in één straat aan het ven ten. Naast ons zat de familie Tui- nenburg met een slijterij en kruidenierswinkeltje. Sommige winkeliers reden nog met een hondenkar. Corrie den Edel. Toen ik zes jaar was werd er voor ons een nieuw huis, winkel en bakkerij gebouwd in de Burg. Brandtstraat. Deze nieuwe straat Ten Hove Snijtechniek b.v. is een groothandel gespecialiseerd in het leveren van machinemessen voor grote voedingsindustrieën. Tevens verlenen wij een service waar de machinemessen wegens slijtage bij ons intern worden geslepen. De functie bestaat in grote lijnen uit het slijpen/bewerken van industriële messen met diverse machines binnen ons bedrijf. Tevens onderhoud van machines en daar naast ophalen/bezorgen bij onze klanten en diverse andere werkzaamheden. Functie eisen: - Nauwkeurigheid - Representatief - Goede beheersing van de Nederlandse taal - Rijbewijs B - Mentaliteit - Leeftijd tot 40 jaar - Ervaring in de metaalbewerking en een redelijk technisch inzicht is een pré. Voldoe je aan alle bovenstaande eisen. Stuur dan je sollicitatie en cv naar: E-mail: info@foodknives.com met als onderwerp sollicitatie werkplaats. Coenecoop 330, 2741 PM WADDINXVEEN, Tel. 0182-582942 Telefonische informatie alleen na 16:00 uur ALLE GEVERS BEDANKT iW 1 A

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 17