TVO ontvangt reanimatiepoppen van Hartstichting Lmavond Ontmoetingscentrum parencompetjtie IJsselbridge MOZ-Art on stage Simons blijft bij korfbal club Paranormale avond Oud worden een zegen? Teenage Party in 't Blok Ouderenbond zoekt toneelspelers Kennismaken met christelijk geloof HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 15 JANUARI 2014 19 Er werd gebridged... Nieuwerkerk aan den IJssel - Leerlingen van Thorbecke Voortgezet Onderwijs teren reanimeren via 'de 6-minutenles'; het nieuwe les programma van de Hartstichting. Onlangs ontving de rector van de schoot, Gerdi Lambers, uit handen van oud-directeur Hans Stam van de Hartstichting, reanimatiepoppen en AED-trainers. Vorig jaar nam Stam afscheid als di recteur. Als afscheidscadeau zamel de hij geld in voor de aanschaf van materiaal voor een deelnemende school in het project 'reanimatieon- derwijs op school'. Elke week worden circa driehonderd Nederlanders buiten het zieken huis getroffen door een hartstil stand. Door binnen de eerste zes minuten de juiste hulp te bieden, vergroot men de overlevingskans van het slachtoffer aanzienlijk. De reanimatielessen worden gege ven door docenten van het Thor becke. Zij hebben daartoe een of ficieel gecertificeerde cursus tot reanimatie-instructeur gevolgd. De Hartstichting investeert dit school jaar in deze opleiding van docenten. Thorbecke is één van de 50 scholen in Nederland die meedoen aan een pilot van het project 'reanimatieon- derwijs op school'. Hans Stam overhandigt één van de reanimatiepoppen aan rector Gerdi Lambers van Thorbecke VO. (foto: Mark Reijnen Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nederlandse telefilm 'De nieuwe wereld' wordt vrijdag 17januari om 20.00 uur vertoond in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10. De film is de derde en laatste in een reeks van voorstellingen in het Ontmoetingscentrum, als onder deel van het vormingsaanbod van de Protestantse Gemeente Nieu werkerk. In het kader van het jaar thema worden films gekozen die tot nadenken stemmen. 'Een mens verandert, als je de ander in de ogen Nieuwerkerk aan den IJssel - Met als thema 'Oud worden een zegen?' verzorgt Fons Smeur, arts, op don derdag 23 januari van 20.00 tot 22.00 uur een lezing in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein. Op deze avond wordt aandacht besteed aan de gezondheid van de ouderen en aan het vermijden van kijkt!'; dit lijkt de onuitgesproken boodschap van de film die een aan grijpend beeld geeft van wat zich afspeelt in het 'niemandsland' van de luchthaven en het persoonlijke bestaan van schoonmaakster Mirte, gespeeld door Bianca Krijgsman. Zaal open om 19.30 uur; de toegang is vrij. ziekten die door de welvaart, en de leefwijze de hierbij past, kunnen ontstaan, zoals osteoporose (bot- ontkalking). Aan het einde van de avond weten aanwezigen wat zij wel (en niet!) zouden moeten doen en hoe zijzelf kunnen bijdragen aan een lang en gezond leven, ledereen is welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - De tweede zitting van de derde ronde van de butlercompetitie bij BC IJs selbridge, is vorige week woensdag in de A-lijn met IMP 28,0 gewon nen door Rens en Joop Ranft; 2. Thea en Toon de Kort 20,0; 3. Erna van Boheemen en Ronny Schepers 17,0. B-lijn: 1. Gio en Koos Mian 46,0; 2. Ada van der Linde en Rob Duiverman 37,0; 3. Elly Delwei en Patty Stuip 26,0. C-lijn: 1. Anneke en Hans de Jong 22,0; 2. Joke Ca- pitein en Ria Hilkhuijsen 19,0; 3. Riet van der Knaap en Hilde de Vries 18,0. D-lijn: 1. Netty en Jan Hartendorp 32,0; 2. Henny Collee en Jet Cuperus 28,0; 3. Dicky Ver Nieuwerkerk aan den IJssel - Op initiatief van stichting MOZ-Art vond zaterdagavond 11 januari en popavond plaats. Onder het motto 'MOZ-Art light' bracht een aantal jongeren popnummers ten gehore op het podium van 't Blok. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de jeugd van twaalf tot zestien jaar wordt voor zaterdag 18 januari een Teenage Party georganiseerd in 't Blok aan het IJsermanpad 1. Het Nesselande/Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor wie zich wil verdie pen in het christelijk geloof gaat op donderdag 23 januari om 19.00 uur in de Lichtkring in een nieuwe Alpha-cursus van start. Deze cur sus biedt in twaalf avonden en een weekend een vrijblijvende kennis making met het christelijk geloof. hoeffenJanWillemPasschier25,0. De vierde zitting van de derde ronde van de butlercompetitie van maandag 13 januari is in de A-lijn met IMP 81,0 gewon nen door Liesbeth Smith en Jac queline Voerman; 2. Jan de Jong en Rinus Scheele 54,0; 3. Leo de Hoog en Gerard Nieuwenkamp 41,0. B-lijn: 1. Ciska Bohm en Karl Husmeijer 57,0; 2. Renée Verdonck en Kees Kool 49,0; 3. Ruud Pel en Joop Daniëls 32,0. C-lijn: 1. Wim Eekhof en Jaap Sengers 60,0; 2. Louis van de Wal en Karei Hartlieb 40,0; 3. Leendert de Gids en Lau Simons 24,0. feest duurt van 20.00 tot 24.00 uur. De toegang bedraagt 2 euro. Kaar ten zijn op diverse voorverkoop adressen verkrijgbaar, waaronder in 't Blok. De cursus is voor iedereen geschikt, jong en oud, mensen die niet be kend zijn met het christelijk geloof, of juist al veel weten en met andere mensen hierover in gesprek willen. Voor meer informatie en aanmel den: AlphaNesselande@gmail.com, 010-2024334 of www.alpha-cursus.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - CKV Nieuwerkerk heeft de samenwer king met hoofdcoach Leon Si mons voor een jaar verlengd. Dit betekent dat Simons ook in het seizoen 2014/2015 werkzaam is op sportpark de Kleine Vink. Simons startte aan het begin van het seizoen bij Nieuwerkerk 1. On der zijn leiding is Nieuwerkerk uit stekend begonnen aan het veldseizoen op het nieuwe complex. Na zeven speelrondes is Nieuwerkerk koploper met slechts één verliespartij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Sti- ching VEDJ houdt vrijdag 31 janu ari een paranormale avond in het gebouw van Con Musica op Sport park Dorrestein 5. De avond wordt verzorgd door medium Wilma, die een korte tarotlegging zal doen. Aanvang 20.00 uur. De toegang be draagt 6 euro. Voor meer informa tie en aanmelden:06-38545014of ajsir@hotmail.com Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridge Club werd maandag 13 januari de 4e ronde van de 3e competitie van dit sei zoen gespeeld. Hieke Penning en Elisabeth Tump eindigden onbe dreigd bovenaan met een score van 61,46%; 2. Ineke van den Heuvel en Lenie de Kreek 55,90%; 3. Boers en Van 't Hoen, Bijsterveld en van Domburg én Hense en Ham met 54,17%. In de B-poule was de winst voor Marja Catsburg en Ria Bohm met 63,39%; 2. Mike Gallagher en Arie van der Linde 60,42%; 3. John Jansen en Ad Verhoeff 55,65%. Nieuwerkerk aan den IJssel - ANBO Zuidpias start met een toneel club voor senioren. Het doel is om tijdens de ANBO Zomerschool in juli/augustus een blijspel op te voeren. Een middag per week wordt er gerepeteerd in Nieuwerkerk aan den IJssel. Tijdens deze toneel repetities wordt er niet alleen serieus gewerkt maar ook ple zier gemaakt. Er is nog plaats voor een enthou siaste kandidaten. Zodra zich vol- -doende gegadigden hebben aangemeld wordt het blijspel gekozen en de locatie bepaald. De kosten bedragen 10 euro voor leden, niet leden betalen 15 euro per maand. Voor meer informatie en aanmelden: ange- Iina.de.vries@tele2.nl Bianca Krijgsman in De nieuwe wereld.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 19