■mUI A Oorkonde voor kwart eeuw inzet voor Unicef Week van gebed Cabaretpoel in theater Swanla Lampionnenoptocht in teken van circus Koffieochtend Vrouwen Bijbelkring Nieuwe cd Sootjevisch Cursus creatief schrijven Natuurspeurtocht voor kinderen ACTIVITEITEN ANBO Goudse Waarden got talent! Workshop Moodboard maken ANBO I HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 15 JANUARI 2014 25 k In de Zevenster Zevenhuizen - Wilma van Holst uit Zevenhuizen heeft van Unicef een oorkonde ontvangen voor haar 25-jarige inzet voor de organisa tie. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Wereldwinkel Zevenhuizen Moerkapelle op dinsdag 7 januari sprak regioconsulent Irene Harden- bol van Unicef lovende woorden over Van Holst. Voor Wilma van Holst kwam dit alles als een verrassing en ze rea geerde dan ook beduusd: "Ik heb het met heel veel liefde gedaan, eerst vanuit huis en later vanuit de We reldwinkel Zevenhuizen-Moerka- pelle. Ik heb altijd gevonden dat dit mooi in eikaars verlengde ligt, waar bij Unicef natuurlijk de aandacht primair uitgaat naar de rechten van het kind." Wilma is ook bestuurslid van de Wereldwinkel Zevenhuizen- Moerkapelle. Zevenhuizen - In de Cabaretpoel spelen vier aanstormende cabaret talenten op zaterdag 18 januari in theater Swanla elk een voorstel ling van ongeveer 25 minuten. Cabaretpoel biedt een afwisselen de avond met vier uiteenlopende cabaretgenres. Opgetreden wordt door Patrick Nederkoorn die in zijn voorstelling persoonlijke anekdotes mixt met actualiteiten. Ludof du Pon brengt lichtvoetig, maatschap- Zevenhuizen - Met als thema 'Is Christus dan verdeeld?' wordt in de week van 19 tot 26 januari door de gezamenlijke kerken van Zeven huizen de 'week van gebed voor de eenheid' gehouden. De week start Jeroens Clan; te zien in Swanla. pelijk cabaret. Hij won in 2011 de publieksprijs op het Utrechts Ca baret Festival. Thijs van de Mee berg brengt scherpe, geraffineerde conferences en Jeroens Clan staat garant voor hilarische sketches, ty petjes en liedjes. Cabaretpoel begint om 20.15 uur. Voor meer informatie en reserveren: 030-6014424, info@dorpshuis.nl of www.cabaretpoel.nl. Aan de hand van een thema berei den de deelnemers een speech voor die zij tijdens de wedstrijd houden. Vervolgens moeten zij ook vragen hierover, in het Engels, beantwoor den. Aan deze voorronde wordt mee gedaan door Lyceum Oudehoven, Scala College, Alfrink College, Rijn lands Lyceum Wassenaar, Driestar met de traditionele oecumenische dienst op zondag 19 januari om 10.00 uur in de Ontmoetingskerk aan de Dorpsstraat 106. Voorganger is mevrouw Van Sprang en het orgel wordt bespeeld door Herman Vos. llr f J i Zevenhuizen - De jaarlijkse lam pionnenoptocht ter ere van prin ses Beatrix, die op vrijdag 31 ja nuari haar verjaardag viert, vindt plaats op zaterdag 25 januari en heeft deze keer het thema 'Cir cus in Zevenhuizen' meegekregen. De optocht gaat om 18.45 uur van Regio - Vrouwen Bijbelkring In Touch organiseert voor dinsdag 21 januari van 9.30 tot 11.00 uur een koffieochtend in de Hervormde Kerk aan de Kerkstraat 1 te Bergschen- hoek. Truus Wierda verzorgt dan een lezing met als thema 'De kracht van onze woorden'. De koffie staat vanaf 9.00 uur klaar en er is een kinderoppas aanwezig. start vanaf dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg. Voor de origineelste outfits ligt een prijs je klaar. Via de website kan deelge nomen worden aan een kleur- en aan een puzzelwedstrijd. Voor meer informatie: www.oranjezevenhuizen.nl. Zevenhuizen - Viswijvenkoor Soo tjevisch presenteert zondag 2 maart in de grote zaal van dorps huis Swanla haar nieuwe cd. Een gastoptreden wordt deze middag verzorgd door Pater Moeskroen. Voor meer informatie: www.sootjevisch.nl. Zevenhuizen - Bij de Zeven Mu zen gaat woensdag 29 januari een korte cursus creatief schrijven van start. De cursus wordt gegeven door Mirjam Killian en is bestemd voor beginners en gevorderden. De eerste les is een kennismakings les waarin Killian inventariseert wat de deelnemers zich van de cursus voorstellen; de een wil een kinderboek schrijven, de ander een column of blog. De overige lesavonden vinden plaats op woensdag 12 en 26 febru ari, 12 en 26 maart en 9 april van 19.30 tot 22 uur in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156. Voor meer informatie en aan melden: 0180-631779 of www. dezevenmuzen.nl. Regio - Bij 'spoorzoeken in de win ter' denk je al gauw aan mooie af drukken van sporen in de sneeuw, maar daar ziet het zaterdag 18 januari gezien de weersverwach ting niet naar uit. Voor die dag or ganiseren gidsen van Natuur- en Vogelwacht Rotta voor kinderen in de leeftijd van zeven tot en met twaalf jaar een tweetal avontuur lijke speurtochten. Dus geen snow- boots, maar gewone kaplaarzen aan en kleren die een beetje vuil mogen worden. Verzamelen om 10.00 uur of om 13.30 uur bij Natuurcen- trum Trefpunt Rotta aan de Hoek- sekade 164 in Bergschenhoek. Om 12.00 uur of om 15.30 uur kunnen de kinderen daar weer opgehaald worden. De kosten bedragen 2 euro. Aanmelden kan via jansen.gert@ gmail.com onder vermelding van ochtend- of middagspeurtocht. Voor meer informatie: www.rotta-natuur.nl. SHART Regio - Scholengemeenschap De Goudse Waarden organiseert voor maan dag 27 januari de regionale voorronde van de Junior Speaking Contest; een jaarlijks terugkerende wedstrijd voor tweede en derde klas leerlingen van het tweetalig onderwijs (TTO). Tachtig scholen hebben zich aangemeld voor deze wedstrijd. College, Antoniuscollege, Heeren- landen College, Cals College, Konin gin Wilhelmina College en gastheer CSG De Goudse Waarden. De win naars van deze voorronde gaan door naar de landelijke finale op 16 april in Amersfoort. Voor meer informatie: www.degoudsewaarden.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel/Zuid- plas - Belangstellenden van twaalf jaar en ouder kunnen op donderdag 16 januari tussen 19.30 en 21.00 uur in 't Blok aan het IJserman- pad 1 meedoen aan een creatieve workshop waarbij een zogenaamd Moodboard wordt gemaakt aan de hand van bijvoorbeeld foto's, song teksten, spreuken en gekleurde lin ten. De kosten bedragen 3,50 euro. Aanmelden via debbie@jeugdwerk- zuidplas.nl. SPELLENMIDDAG maandag 14.00 uur: skip-bo, klaverjassen, rummikub, schaken, sjoelen en dammen; info: 0180-632501 KAARTENMAKEN EN CREATIVA maandagmiddag; info: 0180-632005. KQERSBAL maandag 14.00 uur voor ANBO- leden en bewoners. woensdag 22 januari 14.00 uur. ZANGUURTJE donderdag 14.00-15.30 uur in de benedenzaal. Overige activiteiten buiten de ANBO Zwemmen: donderdag in de Koornmolen; info: 0180-632501. Gymnastiek: dinsdag 9.30-10.15 uur en 10.30-11.15 uur, zaal Ontmoetingskerk Dorpsstraat 106; info: 0180-632166. Zie ook: www.anbo.nl/zevenhuizenmoerkapelle/

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 25