I I jjSfê* Moerdregt Bezwaren tegen bouwrijp maken De Brinkhorst Cursus schilderen met acrylverf Pim te Lintelo prolongeert rapidschaaktitel Concert Moordrecht Klassiek facebook Poppentheatervoorstelling bibliotheek Hobbyfestival Activiteiten en welzijn in Centrum Moerdregt HOWBIWiMSM HART VAN HOLLAND I MOORDRECHT 15 JANUARI 2014 29 siër:- LM V www.hvhonline.nl SHART VAN HOLLAND Winterse Wijklunch Troef Vrouw Oecumenische dienst Molukse avond bij Vrouwen van Nu ill KIM. km c*m mm De Nationale Voorleesdanen 2014 wmimwi) tm* ZORGPARTNERS MIDDEN -HOLLAND Moordrecht - Stichting Dorpsbelangen Zuidpias wil voorkomen dat de ge meente in de wijk Vijfakkers-Noord een vergunning afgeeft voor het bouw rijp maken van de grond waarop woonwijk De Brinkhorst moet komen. De bezwaren worden donderdag toegelicht in een gesprek met raadsleden, waarvoor ook het college is uitgenodigd. De weilanden aan de noordrand van Moordrecht waarop de nieuwe wijk De Brinkhorst zou moeten verrijzen. De Brinkhorst zou aan de noordwes telijke rand van Moordrecht moe ten verrijzen. Op de grond rust nu een agrarische bestemming. Naar verwachting beslist de gemeente raad in februari over het nieuwe bestemmingsplan voor de bouw van de wijk. Volgens de wet kan de gemeente, in afwachting daarvan, een tijdelijke omgevingsvergunning afgeven die in strijd is met het gel dende bestemmingsplan. Dit mag alleen, stelt Dorpsbelangen, als de voorzieningen die in de vergunning worden opgenomen, voorzien in een tijdelijke behoefte. Dit houdt in dat deze tijdelijke voorzieningen na afloop van de vergunningstermijn moeten worden verwijderd. Dit kan volgens Dorpsbelangen niet gelden voor voorzieningen als bij voorbeeld het dempen van sloten en het aanbrengen van voorbelasting. Hierna kan de grond volgens de stichting nooit meer als agrarische grond worden gebruikt. De tijdelijke vergunning zou dan ook niet mogen worden afgegeven. Moordrecht - Onder leiding van docent en kunstenaar Mariëtte van Noordenne kunnen belang stellenden een cursus Schilderen met acrylverf volgen. Plezier heb ben in schilderen en het ontwik kelen van een eigen stijl zijn de belangrijkste ingrediënten van de lessen, die plaatsvinden in het atelier van de docent. De cursus start op dinsdag 21 januari. Voor meer informatie en aanmel den: 06-28923291 of mariettede- sign.nl. Moordrecht-Vanaf de start liet titelverdediger Pim te Lintelo er geen twijfel over bestaan ook dit seizoen als nummer een te willen eindigen in de strijd om de rapidschaaktitel bij schaakvereniging De IJssel. Die titel is de inzet van een competitie met vier speelronden met elk vijf partijtjes met een kwartier bedenktijd. Na twee speelronden ging hij al met ruime voorsprong aan de leiding en dankzij goede resultaten in de derde ronde en door puntverlies en afwezigheid van zijn naaste concur renten, had hij met nog één ronde te spelen de rapidtitel al binnen handbereik. Zes punten in de laatste speelronde waren voldoende voor prolongatie. Alleen door aanwezig te zijn zou dit het geval zijn ge weest, maar dat was zijn eer te na. De competitie werd met een hon derd procent score afgesloten. Dat leidde tot een voorsprong van 24 punten op de eindranglijst. Op een puntje na de maximale score die in een speelronde kan worden bereikt. Top tien rapidcompetitie 2013/14: 1. Pim te Lintelo 124, 2. Léon Jacob- Pim te Lintelo. se 100, 3. Frank Visser 93, 4. Gerard van der Wouden 89, 5. Ad Multem 88, 6. Wim Mulder 88, 7. Sjaak in 't Veld 87, 8. Hans Lodeweges 85, 9. Arie Macdaniël jr 85, 10. Arie Mac- daniël sr 85. Moordrecht - Het jaarlijkse professionele gedeelte van de concerten van Stichting Moordrecht Klassiek wordt dit jaar ingevuld door Heieen Bartels en Mathieu Smit. Bartels en Smit vormen al jarenlang een duo waarbij zij de muziek van piano, harp en zang op diverse ma nieren combineren. Naast klassieke werken van onder meer De Falla en Saint-Saëns brengen zij ook lichtere composities ten gehore, waaronder liederen van Piaf. Het concert vindt plaats op zater dag 25 januari in de Raadzaal van zorgcentrum Vivere aan het West einde 1 en begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 7,50 euro. Mathieu Smit en Heieen Bartels. Voor meer informatie: www.moordrechtklassiek.nl. Like ons op Volg ons op ©hartvanholland Moordrecht - Onder het motto 'Samen eten is leuker en sa men eten smaakt beter' ver zorgt Parento Thuiszorg op dinsdag 21 januari om 12.00 uur een wijklunch in de soos- ruimte aan de Schielandstraat. De gasten kunnen plaats ne men aan gezellig gedekte tafels waarop, met als thema 'Sneeuw en ijs', een winterse broodmaal tijd geserveerd wordt, ledereen is welkom. De kosten bedragen 3,50 euro per persoon. Helpende handen zijn ook wel kom. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-396944. Moordrecht - De leden van da mesbridgeclub Troef Vrouw kwa men vorige week voor een bridge- sessie bijeen. De koppels Margot de Jong/Corrie Husselman en Anka Huijsmans/ Ria Offerman eindigden beide op de eerste plaats met 62.5°/o. De derde plaats was voor Ank Rook/Gre Ramaker met een score van 55.56%. Moordrecht - Het Beraad van Ker ken Moordrecht houdt zondag 19 januari een oecumenische dienst in de Dorpskerk. Aanvang 10.00 uur. Het thema van de dienst is 'Is Christus dan verdeeld?' is. Voor gangers zijn Dick Vrijburg (R.K. Parochie), Otto Matulessy (G.I.M.) en Rob van der Plicht (PKN). Deze dienst vormt het begin van de landelijke Week van Gebed die van 19 tot 26 januari wordt ge houden. Moordrecht - Bij de Vrouwen van Nu wordt woensdag 22 januari een Molukse avond gehouden met optredens van een Molukse dans groep in klederdracht en een Mo lukse zanger. Bij de koffie kunt u spekkkoek verwachten en tijdens de pauze worden er Molukse hap jes geserveerd. Aanvang 20.00 uur in de Zespunt aan de Molenlaan 1a. De toegang bedraagt 3 euro. Moordrecht - De Nationale Voorleesdagen worden gehouden van 22 janu ari tot en met I februari. Tijdens deze dagen staat het voorlezen aan 0 tot 6-jarigen centraal. Op donderdag 23 januari is om 15.30 uur een poppentheatervoor stelling voor peuters en kleuters in bibliotheek. Poppentheater Dubbele Jan speelt KRRR...Knuffelkrokodil. Een tafelvoorstelling over een kro kodil die met iedereen spelen wil. De voorstelling is gebaseerd op het bekroonde boek 'KRRR...OKODIL van Catherine Rayner. Dit boek werd gekozen tot het Nationale prenten boek van 2014. De toegang bedraagt 5 euro in de voorverkoop, 6,50 aan de zaal. Kaarten zijn vanaf heden verkrijg baar of te reserveren bij de biblio theek: 0182-373014, moordrecht@ 1,'rr. J i bibliotheekdegroenevenen.nl of www.bibliotheekdegroenevenen.nl Kinderen van nul tot zes jaar die tij dens de Nationale Voorleesdagen lid worden van de bibliotheek, krijgen een vingerpopje van Krrr...okodil cadeau. Regio - Driehonderd kramen met hobbyspullen staan zaterdag 18 en zondag 19 januari opgesteld in de hal van de Bloemenveiling aan de Klappolder 130 in Bleiswijk. De negende editie van het Mega Hobbyfestival biedt voor elk wat wils. De Samzam-verzamelclub is vertegenwoordigd en de pop pendokter houdt de hele dag spreekuur. De beurs is open van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt 6 euro; kinderen tot twaalf jaar gratis. Moordrecht - In de week van 20 tot en met 24 januari vinden in Moerdregt de volgende activiteiten plaats: Maandag 20 januari: 10.30 uur koersbal; 13.30-16.30 uur bil jarten, entree 1,25 euro. Dinsdag 21 januari: 10.30 uur denksport, entree 1,25 euro; 18.30 uur zingen bij de piano, entree 1,25 euro. Donderdag 23 januari: 10.30 uur geheugentraining met spel letjes, quizzen en oefeningen; 14.15-16.00 uur klaverjassen, entree 1,25 euro; 19.30 uur koor Eigen Wijs, entree 5 euro. Vrijdag 24 januari: 14.30 uur 'n Glaasje in de Kroon: soosmid- dag, entree 2,50 euro. ledereen is welkom. Nadere infor matie bij de receptie van Moer dregt aan Land voor Water 3, via moedregt@zorgpartners.nl of 0182-373844 (werkdagen 8.30- 15.00 uur).

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 29