Herziene plannen Middelweg gepresenteerd Nooit meer over de hobbels Anbo Reiscafé Cursussen fotografie Winterse Wijklunch in Dianthus Wie helpt bij Kidz activiteiten? Wegwijs op het sociale web Autokrakers stranden bij afslag Zevenhuizen facebook de Haij £^?van der Wen de advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 15 JANUARI 2014 3 www.ijsselcollege.nl Thuis in de regio. Moordrecht - Binnenkort wordt de belangrijkste toegangsweg van Moor drecht onder handen genomen. Omwonenden van de Middelweg kwamen op 13 januari naar De Zespunt voor een informatieavond van de gemeente over de herziene plannen. Daarin valt vooral de splitsing van de weg in twee snelheidszones op. Voorheen was de gemeente van plan om van de gehele weg een dertigkilometerzone te maken. Door Erwin van 't Hof De grootste wijziging ten opzichte van de huidige situatie is dat een deel van de weg een vijftigkilo- meterzone wordt, vanaf buiten het dorp tot aan Land voor Water, waarna deze overgaat in een der tigkilometerzone in het dorp. Vanaf deze plek worden de drie grootste kruispunten verhoogd om het ver keer meer af te remmen. De ge meente hoopt op deze manier op een soepeler en veiliger doorstro ming van het verkeer in en uit het dorp. Over de Middelweg gaan ge middeld 5000 voertuigen per dag. De gemeente verwacht dat dit aan tal de komende jaren, mede door de ontwikkeling van de brede school en bouwlocatie De Brinkhorst, toe kan gaan nemen tot ruim 9000. Fietspaden Wethouder Arjen Hazelebach ziet de aanpassingen van de Middelweg als een welkome toevoeging voor de bereikbaarheid en veiligheid van het dorp. Hoewel er volgens hem niet veel verandert, blijft toch niet alles bij het oude. Voor de fietsers betekent de verdeling van de Mid delweg in twee verschillende snel heidszones dat er op het gedeelte Oud Verlaat - Op trainingslocatie De Tuunter aan de Wollefoppenweg verzorgt de Nieuwerkerse fotograaf Marlonneke Willemsen een tweetal cursussen die eind januari van start gaan. Op het programma staan een korte cursus digitale fotografie en Zevenhuizen - Onder het motto Samen eten is leuker en samen eten smaakt beter' verzorgt Parento Thuiszorg op donderdag 23 janu ari om 12.00 uur een wijklunch in de grote zaal van woonzorgcen trum Dianthus aan de Mezendaal. De gasten kunnen plaats nemen ln een diapresentatie is te zien welke activiteiten in 2013 werden ondernomen: busexcursies, cul tuuruitjes en de zomervakantie. Het programma voor 2014 wordt be kend gemaakt en het is mogelijk in waar vijftig gereden mag worden wel aparte fietspaden zullen zijn, en dat fietsers zich op de dertigkilome terzone op de weg moeten begeven. "Niet een ideale oplossing, maar wel een stap in de goede richting", vindt Frans Peelen, voorzitter van de Fiet sersbond Zuidpias. "Het liefst had den we gezien dat er overal aparte fietspaden in het dorp zouden zijn, maar dat het eerste gedeelte van de weg buiten het dorp een apart fietspad krijgt, is zeker een posi tieve ontwikkeling", aldus Peelen. Op de vrij goed bezochte informa tieavond waren wel wat kritische geluiden te horen, maar werd het merendeel van de vragen gesteld ter verduidelijking van wat er daad werkelijk verandert. De wethouder waagde zich niet aan uitspraken over in welke mate eisen van be woners nog in het uiteindelijke ontwerp kunnen worden meegeno men: "Natuurlijk hebben we maar een beperkt budget, ik denk dat het beter is om af te wachten wat voor feedback er bij ons binnenkomt." Suggesties of aanvullingen kunnen tot 22 januari worden ingeleverd. Verwacht wordt dat het college in februari de definitieve plannen voor de ontwikkeling van de Middelweg vaststelt. een cursus fotograferen op de M- stand. Deze laatste cursus is bedoeld voor gevorderde fotografen, die in het bezit zijn van een camera die vol ledig handmatig bediend kan worden. Voor meer informatie en aanmelden: www.marlonnekewillemsen.nl. aan gezellig gedekte tafels waarop, met als thema 'Sneeuw en ijs', een winterse broodmaaltijd geserveerd wordt, ledereen is welkom. De kos ten bedragen 3,50 euro per persoon. Helpende handen zijn ook welkom. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-396944. te schrijven voor diverse activitei ten, waaronder de midweekvakan tie naar Lunteren en de busexcursie naar Museum Dansant in Hilvaren- beek. Alle senioren, ook niet-leden, zijn welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - Geen kind kon er voorbijlopen zonder dat het ging kriebelen. Aan de Voge laarsingel zijn vorige week, met de tachtig bomen die er stonden, de karateristieke hobbels uit het trot- Rond 01.45 uur kreeg de politie een melding dat in de omgeving van de Haagse Theresiastraat in een auto werd ingebroken. De getuige gaf het signalement van de drie verdachten en hun auto door. In de directe om geving werd een onderzoek gestart, en omdat de auto op naam stond van een Utrechter, ging de politie ook de A12 op. Ter hoogte van de afslag Zevenhui- Nieuwerkerk aan den IJssel - De werkgroep Kidz van Stichting Vedj, Voor en door jongeren, is dringend op zoek naar vrijwilligers die wil len assisteren bij de organisatie van een aantal activiteiten voor kinde- Zuidplas - Bibliotheek De Groene Venen start op 22 januari met een nieuwe cursus '7Dingen, wegwijs op het sociale web in 7 stappen', waarin deelnemers thuis vanachter de com puter, onder begeleiding van biblio theekmedewerkers, in zeven stappen kennis kunnen maken met YouTube, Picasa, Facebook en Twitter. Hierbij komen ook onderwerpen als privacy en veiligheid aan bod. De cursus bevat drie bijeenkomsten op woensdag: 22 januari, 26 febru ari en 2 april. Ervaring met compu ters en internet is een voorwaarde om mee te doen. De locatie van de bijeenkomsten wordt nader bepaald toir verdwenen. De straat wordt op nieuw ingericht. Klimmen is er niet meer bij. De bomen, voornamelijk essen, wa ren ruim veertig jaar oud en volgens zen zagen de agenten het betrokken voertuig, een Jaguar, rijden. Bij de achtervolging die werd ingezet, nam de bestuurder van de Jaguar afslag Zevenhuizen waarna hij tegen een lantaarnpaal botste. Van de drie in zittenden die wegrenden, konden er twee direct worden aangehouden. Het ging om 18-jarige Utrechters. Een derde verdachte wist aanvan kelijk te ontkomen, maar werd door ren, waaronder een evenement met spelletjes van vroeger en een speur tocht. Voor meer informatie en aanmel den: 06-34625311 of cisca.vedj@ gmail.com. en is afhankelijk van de woonplaats waar de meeste deelnemers vandaan komen. Voor meer informatie en aanmelden: bdgv7dingen@gmail.com. de gemeente in slechte conditie, mede doordat het grondwater in de straat hoog staat. Ongeveer tachtig nieuwe bomen - moeraseik en ja- panse sierkers - worden de komen de tijd geplant. een politiehond in de nabij gelegen weilanden alsnog gevonden. De ver dachte, een 23-jarige Utrechter, liep daarbij een bijtwond op. In de directe nabijheid vonden agen ten navigatiesystemen die vermoe delijk door de verdachten uit de auto waren gegooid. Nader onderzoek wees uit dat in ieder geval een auto in de Theresiastraat was opengebro ken. De drie verdachten zijn ingeslo ten voor nader verhoor. Hun auto is in beslag genomen. De recherche stelt een nader onderzoek in. Like ons op www.hvhonline.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Nieuwerkerk aan den IJssel - Het jaarlijkse Anbo Reiscafé wordt donderdag '6 januari gehouden in De Batavier aan de Batavierlaan 4. Aanvang 10.00 uur. Zevenhuizen - Nabij afslag Zevenhuizen van de A12 hield de politie maan dag 13 januari om 02.00 uur drie Utrechters aan op verdenking van betrok kenheid bij een reeks auto-inbraken in Den Haag.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3