Patiënten van Jozeflocatie verhuizen naar nieuwbouw GHZ Uitbreiding aanbod beweeg- activiteiten 55+ Bijeenkomsten over inloophuis 'leven met kanker' Cultureel Netwerk Zuidpias zoekt bestuursleden KERKDIENST HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 22 JANUARI 2014 13 H Muziek Beeldende kunst www.scnz.nl - info@scnz.nl w ILÜ!_3,I Levi van de Werken wordt samen met zijn moeder naar de nieuwe kinderafdeling gebracht Gouda - Alle patiënten van de verpleegafdelingen verloskunde, gynaeco logie en kindergeneeskunde van de Jozeflocatie verhuisden maandag 20 januari naar de nieuwbouw van het Groene Hart Ziekenhuis (GHZ) aan de Bleulandweg. Met speciaal ingerichte verhuiswagens werden de patiënten onder politiebegeleiding naar hun nieuwe locatie gebracht. Om 8.00 uur vertrok de eerste ver huiswagen met de pasgeboren tweeling Bram en Lars én hun moe der naar de nieuwe gezinsuites. In deze kamers/suites blijven ouders en hun kinderen gedurende het ver blijf in het GHZ altijd bij elkaar. Een specialist beoordeelde van te voren of het vervoer per ambulance of met een verhuiswagen medisch mogelijk was voor de desbetref fende patiënt en bij iedere rit re den verpleegkundigen mee. Bij de kinderen mocht natuurlijk ook één van beide ouders meerijden in de verhuiswagen. Levi van de Werken verhuisde als tweede, vergezeld door zijn moeder, met de verhuiswagen naar de nieu we kinderafdeling. Bij binnenkomst in de centrale hal verwelkomden Dirk Jan Verbeek en Monique Ver- dier, Raad van Bestuur van het GHZ, de patiënten met een bloemetje. Zuidpias - Het sport- en beweeg- programma BRAVO! ging in sep tember van start met diverse activi teiten voor 55plussers. In de nieuwe brochure die onlangs is verspreid, is weer een groot aantal activiteiten voor de diverse kernen van Zuidpias opgenomen. Nieuw is dat het aanbod van avondactiviteiten is uitgebreid. Om deel te kunnen nemen aan de verschillende sport- en be- weegactiviteiten is sportervaring geen vereiste. De lessen wor den aangepast aan het niveau en de mogelijkheden van de deel nemers. ledereen kan meedoen. De gemeente heeft dit project in het leven geroepen om inwoners van 55 jaar en ouder te stimuleren meer te gaan bewegen. Nu het project een paar maanden oud is, kan terug geblikt worden op een succesvolle start want de animo voor de herfst- en winteractiviteiten was groot. Inschrijven voor het lenteblok kan tot vrijdag 7 februari. Brochures zijn in het gemeentehuis verkrijgbaar. Voor meer informatie en aanmel den: bravo@zuidplas.nl of www. zuidplas.nl/bravo. Zuidpias - Ter gelegenheid van We- reldkankerdag organiseert stichting Camino op dinsdag 4 februari bij eenkomsten in Nieuwerkerk aan den Ussel, Moordrecht en Zevenhuizen. Daar worden de plannen voor een inloophuis voor 'leven met kanker' toegelicht. De initiatiefnemers van Camino wil len inventariseren aan welke onder steuning er in Zuidpias behoefte is en welke bijdrage inwoners aan het inloophuis kunnen leveren. De bijeenkomsten worden gehou den tussen 10:30 en 12:30 uur in de Nieuwerkerkse bibliotheek; tus sen 14:00 en 16:00 uur in Vivere (trouwzaal), Westeinde 1, Moor drecht; en tussen 19:00 en 21:00 uur in De Viergang, Dorpsstraat 111, Zevenhuizen. Kinderen kregen een grote ballon. Kinderarts Jurriaan Hoekx consta teerde: "De verhuizing is vlekkeloos verlopen. Voor veel kinderen was de rit in de verhuiswagen een feest!" De poliklinieken Sport Medisch Advies en Oogheelkunde blijven de komende maanden nog op de Jozeflocatie gevestigd. Deze afde lingen verhuizen naar verwachting in maart en augustus naar de Bleu- landlocatie. Wat er straks met de Jozeflocatie gaat gebeuren als het gebouw helemaal leeg is, is nog niet bekend. De nieuwbouw van het GHZ wordt 10 april officieel geopend voor genodigden. Zuidpias - Het uit vrijwilligers bestaande bestuur van Stich ting Cultureel Netwerk Zuidpias (SCNZ) is op zoek naar nieuwe le den. Het streven is om vanuit alle dorpen een vertegenwoordiger in het bestuur te hebben. SCNZ wil een samenbindende en stimulerende factor zijn voor de vele culturele activiteiten in de gemeente Zuidpias, en daar mee de vitaliteit en leefbaar heid van de dorpen bevorderen. Daarbij zorgt de stichting voor een evenwichtige verdeling van de verschillende culturele voor zieningen. Het bestuur streeft naar vernieuwing, maar wil ook cultuurhistorische waarden in stand houden. Voor meer informatie: 06-53950030 of rienvanderlinde@live.nl Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. H. Verheul en 18.30 uur ds. W.J.C. van Blijderveen. Herv. Gem. Moe.: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord en 18.30 uur ds. AJ. van den Herik. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uurds. W. Harinck. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. W. Westland en 18.30 uurds. M.B. van den Akker. V.E.G. in 't Goudse: geen dienst Prot.Gem. De Stroom: 10.00 en 18.30 uur ds. R.P. van der Plicht in de Ontm.Kerk. RK Geloofsgem. St. Johannes Onthoofding: 9.00 uur Woord en Communieviering Werkgroep Moordrecht. De kerk is elke woensdag open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur vindt het middag gebed plaats. Volle Evangelie Gem. Effata: Hay- ford Obeng. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School): St. Josephparochie (zie Nieuwer kerk) Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 9.30 uur Woord- en Communieviering met pastor W. Bloem (Viering voor ZONDAG 26JANUARI Groot en Klein). Veg Het Kruispunt: zaterdag 25 januari 9.45 uur Redding en Ge nezingsdienst; zo. 10.00 uur Leen Koster. Prot. Gem. De Bron: 10.00 uur mw.ds. M. Verschoor. Prot. Gem. Ontmoetingscentrum: 10.00 uur ds. F.P. Treep (Scholen zondag). De Lichtkring: 9.30 uur ds. W. de Groot en 16.30 uur ds. R.T. te Velde. Herv.Gem. Oude Kerk: (Scholen zondag) 9.30 uur kand. A.A. Teeuw en 15.00 uurds. H.C.Marchand. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur ds. H.C. Marchand en 17.00 uur ds. J.P. Kromhout van der Meer. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): 9.30 en 16.30 uur leesdienst; woensdag 29 januari 19.30 uur ds. A. Schultink. Zevenhuizen Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 uur (gezinsdienst) en 19.00 uur ds. D. van Vreeswijk. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur ds. G. Wesdorp. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur dra. A.M. van der Wilt (viering HA). Vrijz.Prot.Kerk: geen dienst R.K. Gem. Moerkapelle/Zeven- huizen: 10.15 uur Woord- en Communieviering in dorpshuis Swanla. Donderdag 23 januari - 19.30 uur Optreden Dameskoor Eigen Wijs Zorgcentrum Moerdregt, Land voor Water 3, Moordrecht Entree 3 euro met consumptie Zaterdag 25 januari - 20.00 uur Concert Moordrecht Klassiek: Heieen Bartels (harp, zang) en Matthieu Smit (vleugel)en expositie 18de eeuwse behang selschilderijen Oude Raadhuis, Trouwzaal Vivere, Westeinde 1, Moordrecht Entree 7,50 euro. Info: www.moordrechtklassiek.nl 0182-374789 Zaterdag 25 januari - 21.00 uur Finale Mini-Festival No label 't Blok, IJsermanpad 1, Nieuwerkerk aan den IJssel 22 januari tot eind april Expositie tekeningen en schilde rijen Ingrid Bovekerk-vd Vlugt Wooncentrum Beth-San, Moerkapelle Zaterdag 25 januari - 15.00 uur Opening expositie 'In geuren en kleuren' door Nederlands/ Molukse kunstenaars De Tuyter, Nachtegaalstraat 8, Krimpen aan den IJssel Info: http://www.synerkri.nl/in_ geuren_en _kleuren Woensdag 29 januari 19.30-22.00 uur Kennismakingsles Creatief Schrijven Hervormd Centrum, Dorpsstraat 156, Zevenhuizen Info: 0180-631779/ www.dezevenmuzen.nl Tot eind januari Expositie Elselien Taconis-Haantjes Kunst Werk aan de Winkel, Maltaplein, Nesselande Zaterdag 25 januari 14.00 en 19.00 uur Just Dance the Movie Theater Swanla, Zevenhuizen Entree 2,50 euro

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 13