Nog geen toestemming bouw De Jonge Veenen Alzheimer Café Zuidpias Huiskamer Inloopochtenden Lampionoptocht met circusact Winterwandeling met Thuisfront Commissie Onderlinge strijd Moerkapelse schakers ACTIVITEITEN ANBO facebook fcujifclber HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE I 22 JANUARI 2014 Raad wacht geheime nota over risico's nieuwbouw in Moerkapelle-Oost af GcbCÖSWCCk 19 v JL Moerkapelle - De Gebedsweek is nood in de wereld. Moerkapelle - Er kan nog niet gestart worden met de bouwwerkzaamheden van nieuwbouwwijk De Jonge Veenen. De gemeenteraad kon in de raadsver gadering op 14 januari nog geen toestemming geven voor de eerste twee bouwfasen in Moerkapelle-Oost. De reden hiervoor is dat de gemeente een groot financieel risico draagt voor de bouw van de ruim 380 woningen. De raad wil een helderder toelichting op de risico's, voordat zij besluit of ze haar zegen aan het project geeft. Door Erwin van 't Hof Oorspronkelijk zouden de kosten van de exploitatie van de grond voor rekening komen van een ont wikkelende partij. Deze heeft echter aangegeven de financiële middelen niet meer beschikbaar te hebben. Hierop heeft de gemeente beslo ten om zelf garant te staan voor het bedrag, dat bekend is bij de raadsleden, maar geheim wordt ge houden. Raadsleden reageerden in de vergadering verontwaardigd op Zevenhuizen - in zorgcentrum De Zevenster aan de Leliestraat 3 wordt donderdag 30 januari van 19.30 tot 21.00 uur een Alzheimer Café ge houden. Een gastspreker spreekt dan over het thema 'Mijn huisarts wil dat ik een bezoek breng aan een geriater'. Inloop vanaf 19.00 uur. Voor meer informatie, ook voor ver voer: 0180-310050. dit besluit en vrezen een financiële ramp zoals die ook heeft plaatsge had met het Zuidplaspolderproject. Het risico is wat wethouder Bosman betreft van een acceptabel niveau: "Er zijn op dit moment al een groot aantal partijen geïnteresseerd in de afname van de woningen die we van plan zijn om te gaan bouwen. Een groot deel van de te bouwen huurwoningen is ook al toegekend aan een sociale woningcorpora tie. Het geld dat daarmee vrijkomt Zevenhuizen - Evenals vorig jaar vinden ook dit jaar weer de Huiskamer Inloopochtenden in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 plaats. In middels weet een vaste scha re bezoekers de locatie op de donderdag van 10.00 tot 12.00 uur te vinden voor het maken van een praatje of om tijdens een bezoek aan de markt even uit te rusten bij een kopje koffie of thee. ledereen is welkom. www.hvhonline.nl Zevenhuizen - In de tijd dat prin ses Beatrix nog koningin was, werd ter gelegenheid van haar verjaar dag, op 31 januari, jaarlijks een lampionoptocht gehouden in Ze venhuizen. Ook nu Beatrix prinses is, houdt de plaatselijke Oranjever eniging vast aan deze traditie. Op zaterdag 25 januari trekt de op tocht vanaf 18.45 uur vanaf dorps huis Swanla door Zevenhuizen. Het thema dit jaar is 'Circus'. Brit is een initiatief van de Evangelische Alliantie, een landelijk samenwer kingsverband van christenen, ker ken en organisaties. Rondom het thema 'Is Christus dan verdeeld?' komen christenen in Nederland sa men voor bezinning en gebed, voor elkaar, voor het land en voor de Gebedsbijeenkomsten vinden nog plaats vanavond, woensdag 22 ja nuari, donderdag 23 en vrijdag 24 januari van 19.30 tot 20.30 uur op het adres Julianastraat 10-12. Voor meer informatie: 079- 5933313, 06-12196770 of www. weekvangebed.nl. Een half jaar geleden presenteerde wethouder Rinus Bosman de nieuwbouwplannen voor het eerst aan belangstellenden, (archieffoto) Moerkapelle - De Thuisfront Com missie van de familie Van der Lee organiseert in samenwerking met de zendingscommissie van Bleis- wijk voor zaterdag 25 januari een winterwandeling door het Lage Bergse Bos bij Bergschenhoek. De opbrengst van de actie is bestemd voor het zendingswerk dat David en Grea van der Lee in Thailand ver richten en voor de de familie Kom- mers die in Mexico werkzaam zijn. De wandeling gaat om 17.00 uur van start en is bestemd voor jong en oud. Inschrijven kan vanaf 16.30 uur bij de Vliegenzwam- plaats aan de Rottebandreef 2, nabij de skiheuvel. De deelnemers worden hier verwelkomd met warme chocolademelk. De kinde ren krijgen tijdens de wandeling een lampion mee. De tocht wordt afgesloten met een winterse con sumptie. Wandelschoen of laarzen worden aanbevolen. De kosten bedragen 7,50 euro; kinderen en jongeren tot zeventien jaar beta len 3,50 euro. dekt al deels de risico's die we nu nemen." De wethouder gaf aan de risico's goed te hebben afgewogen. Hij vindt het belangrijk dat Moerka pelle zich als dorp gaat ontwikke len. "Er is veel energie in dit project gestopt en ik verwacht dat het zeer succesvol gaat verlopen." De geruststellende woorden waren niet genoeg voor de gemeenteraad. Die wil harde cijfers zien, die aan tonen dat de kans dat er plotseling een groot bedrag uit de algemene reserves moet worden gehaald, ge ring is. Binnenkort krijgt de raad een geheime informatienota waarin de risico's beter worden uiteengezet. Verwacht wordt dat in de volgende gemeenteraad de beslissing valt over de start van de ontwikkeling van De Jonge Veenen. Moerkapelle - In clubgebouw Tropica werd vrijdag geschaakt in de interne competitie. De zes beste schakers bepalen aan het eind van het seizoen, in de finalepoule, wie zich clubkampioen mag noemen. Wouter Vroegindeweij en Jesse van Elteren hebben een grote voor sprong en plaatsing is al bijna binnen. Ondanks de remise in hun onderlinge wedstrijd was de partij toch interessant. Beide spelers mis ten bijvoorbeeld dat Van Elteren in één zet een paard had kunnen win nen. Christiaan Noorland leek goede zaken te doen tegen Hugo van El teren. Met solide spel behaalde hij een gewonnen eindspel. Toen hij met zijn koning te ver naar voren kwam, werd hij echter pardoes mat gezet op het midden van het bord. Ook Arno Luinenburg en André Nieuwlaat verstevigden hun posi tie in hetalgemeen klassementmet overwinningen op respectievelijk Marcel de Haan en Hans Geerling. Dat leerlingen soms het ni veau van hun meester evenaren liet Arie Ymker zien. De jeugd speler, die dit seizoen voor het eerst meespeelt bij de senio ren, versloeg zijn schaakmees ter Maarten Pilgram. Verder overwinningen voor Kevin Bak ker, Jan Blok en Martian Luteijn. De stand: 1. Wouter Vroegin deweij, 2. Jesse van Elteren, 3. Christiaan Noorland, 4. Hugo van Elteren, 5. Arno Luinenburg. al druk aan het oefenen voor haar circusact. Ze wil dolgraag héél hoog en héél ver uit het circuska non geschoten worden. Brit nodigt alle kinderen uit te komen kijken. Voor degene die het leukst verkleed aan de optocht deelneemt ligt een prijsje klaar. Aan de lampionnenop- tocht is dit jaar ook nog een kleur en een puzzelwedstrijd verbonden. Voor meer informatie: www.oranjezevenhuizen.nl. In De Zevenster donderdag 14.00 uur voor liefheb bers in de benedenzaal. maandag 14.00 uur: skip-bo, klaverjassen, rummikub, schaken, sjoelen en dammen; info: 0180-632501 Activiteiten voorouderen buiten de ANBO: Zwemmen: donderdag in de Koornmolen info: 0180-632501. Gymnastiek: dinsdag 9.30-10.15 uur en 10.30-11.15 uur: zaal Ontmoetingskerk maandag 14.00 uur in de bovenza- Dorpsstraat 106; len voor ANBO-leden en bewoners, info: 0180-632166. maandag 14.00 uur; info: 0180-632005. woensdag 12 februari 14.00 uur. Zie ook: www.anbo.nl/zevenhuizenmoerkapelle/ KOERSBAL SPELLENMIDDAG ZANGUURTJE KAARTENMAKEN EN CREATIVA BINGO Volg ons op ©hartvanholland

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 19