werkdag open tot Achtbaan van emoties tijdens God on Stage Geen extra buslijnen tussen dorpen Zuidpias Heeft u een kavel? ser\i\c£ CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. RIOOL VEBSTOPT? JA UöR Gewoon even bellen!!! pT HOUWELING UW DROOMHUIS! Verkiezingsstrijd begint op tennisbaan Discussie over camera's laait op Nog geen toestemming Jonge Veenen Talentkinderen winnen prijs Meggie Markus turnkampioen reiniging, ontstopping, reparatie van alle soorten rioleringen intratuin Kerklaan 148 te Nieuwerkerk a/d IJssel 0180-332222 "De controle op drankgebruik is weg" HART HOLLAND Pagina 3 Pagina 9 Pagina 19 Pagina 23 Pagina 43 Nieuwerkerk aan den IJssel - Dat niet-religieuze muziek en cabaret het in de kerk goed kunnen doen, bleek zaterdag 18 januari in het Nieuwerkerkse Ontmoetingscen trum, waar het benefietconcert God on Stage ruim 2100 euro voor Jon geren in Actie/Oekraïne opbracht. De kerkzaal was omgetoverd tot een theater met professioneel licht en geluid. Het publiek beleefde de avond als een achtbaan van emo ties. Bekende liedjes werden ver tolkt door talenten uit eigen kerk en van daarbuiten. De jongsten waren twee meisjes van 11 jaar, met het liedje De Speeltuin van Marco Bor- sato. Ook het kerkkoor van het Ont moetingscentrum en jongerenkoor Anthem hadden een aandeel in de avond, net als de gelegenheidsband, die eerder bij diverse musicals in het Ontmoetingscentrum speelde. Zuidpias - De kans dat er meer bus- zijn. Deze oproep heeft slechts één meer bestaan. Zuidpias - De kans dat er meer bus lijnen komen om de dorpskernen beter met elkaar te verbinden, lijkt heel klein. Uit een onderzoek dat werd uitgevoerd na een motie van de SP, blijkt dat de vervoersbedrijven niet de mogelijkheid hebben om hun diensten uit te breiden. Door Erwin van 't Hof Wethouder Arjen Hazelebach stelde in de raadsvergadering van 14janu- ari dat hemel en aarde zijn bewogen om meer bussen via Zuidpias te la ten rijden, maar dat deze pogingen op niets zijn uitgelopen. "Daarnaast is een oproep gedaan om vrijwilli gers in busjes rond te laten rijden om ouderen en anderen die slecht ter been zijn, beter van dienst te zijn. Deze oproep heeft slechts één reactie gekregen. Dat is niet vol doende om structureel iets te ver anderen aan de manier waarop het openbaar vervoer in de gemeente functioneert", aldus de wethouder die stelt dat het onderzoek op een gedegen manier is gedaan. "Ik sta achter de conclusies van het on derzoek, en heb alle vertrouwen in de ambtenaar die het heeft uitge voerd." De SP deelt deze mening niet. "De motie om dit onderzoek uit te laten voeren is drieënhalf jaar geleden aangenomen. Het onderzoek dat hier nu ligt had sneller af kunnen zijn." Fractievoorzitter André Mul ler sprak over een waardeloos rap port met zeer voor de hand liggende conclusies en alternatieven die niet (foto: Michael de Man) meer bestaan. Onder inwoners van met name Zevenhuizen is volgens Muller een grote behoefte aan beter openbaar vervoer. Honderden door bewoners ingevulde actiekaarten worden bin nenkort aan vervoersaanbieder Ar- riva aangeboden. Wethouder Haze lebach verwacht dat dit weinig zin zal hebben: "Als men echt verande ring wil, dan moet men bij de pro vincie aankloppen, niet bij Arriva." Andere politieke partijen deden ook een duit in het zakje in de discussie over het openbaar vervoer. Zo op perde de PvdA dat burgers zelf iets kunnen doen aan een betere verbin ding tussen de dorpen door inten siever gebruik te maken van social media. Wethouder Jan Verbeek gaf aan dat hij in overleg is met de ouderenbonden om een busje, dat momenteel het grootste deel van de dag stilstaat, in te gaan zetten. D66 ziet kansen in het laten rijden van elektrische vervoermiddelen tussen de dorpen. tttootmervtce F» VAN ADR1CHEM MOORDRECHT 0182 3 75823 Oe-53373931 www.rioolservice-pvanadrichem 1 T Intratuin Zevenhuizen Bredeweg 86c 2761 KA Zevenhuizen. Kijk op www.intratuin.nl kleurt je leven k ARCHITEKTENBURO T 010-521 59 22 www.houweling-architekten.nl Prachtig 3-kamer hoekappartement met privé parkeerplaats Vraagprijs C 299.000,- k.k. www.vdpanne.nl Nieuwerkerk aan den IJs sel - "Nieuwerkerk wordt een fenomeen armer, maar ik heb gewoon geen zin meer in het gedoe." Eigenaar Alex van der Dussen van De Tap bouwt zijn café de komende maanden om tot eetcafé. Deel van de reden: de verhoging van de leeftijd waarop jongeren alcohol mo gen nuttigen van zestien naar achttien jaar. Door Erwin van 't Hof Tijdens de gemeenteraad op 14 januari benadrukte burge meester Gert-Jan Kats dat de verantwoordelijkheid voor de navolging van het overheids beleid bij de ondernemers ligt: "Zij moeten zorgen dat de wet wordt gerespecteerd." Een rondgang op vrijdagavond langs de cafés in Nieuwerkerk aan den IJssel laat direct de gevolgen zien van de nieuwe wetgeving. De Tap werkt met stempels voor meerderjarigen; een tijdelijke oplossing totdat de kroeg over drie maanden is omgebouwd tot eetcafé. De Berg laat niemand meer binnen onder de achttien en L'Esperance houdt minderja rigen strenger in de gaten. De cafés vrezen voor de hoge boe tes én voor de jeugd zelf, die nu indrinkt op plekken zonder so ciale controle. "Voorheen kon den jongeren hier ontspannen een drankje doen terwijl het barpersoneel erop lette dat ie mand zich niet helemaal klem zoop. Die controle is nu weg." De burgemeester heeft aange geven dat de nieuwe wetgeving voorlopig niet actief gehand haafd gaat worden. "De cafés worden altijd al gecontroleerd, we zijn niet voornemens om dat beleid te intensiveren. We gaan ook geen lokpubers of iets dergelijks inzetten." Lees verder op pagina 9

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 1