ijssel land Info uit het IJsselland Ziekenhuis Stoppen met roken polikliniek helpt! Vooraankondiging: IJsselland agenda ziekenhuis Nieuw spreekuur voor kinderen met plas- en/of poepproblemen en langdurig bestaande buikpijn A HART VAN HOLLAND ADVERTENTIE 22 JANUARI 2014 www.ysl.nl Wist u dat? Avondspreekuur polikliniek voor vruchtbaarheidsproblemen Wat kan stoppen met roken u nog meer opleveren? KIJK VOOR HET LAATSTE NIEUWS OP WWW.YSL.NL In deze rubriek vindt u om de 6 weken nieuws en achtergronden van het ziekenhuis. Kijk voor meer informatie ook op onze website www.ysl.nl. IJSSELLAND ZIEKENHUIS Prins Constantijnweg 2 2906 ZC Capelle a/d IJssel Tel.nr. 010-258 5000 BUITENPOLIKLINIEK NESSELANDE Tel.nr. 010-258 5700 BUITENPOLIKLINIEK KRIMPEN Tel.nr. 010-258 3400 Er zijn legio voordelen om te stoppen met ro ken, dat beseffen de rokers onder ons maar al te goed. Makkelijk om te stoppen is het niet. Nicotine is één van de meest verslavende mid delen die er is. Daarnaast is het overwinnen van de geestelijke verslaving een grote uitda ging. Begeleiding door het stoppen met roken team Heeft u plannen om te stoppen met roken maar weet u niet goed hoe? Al meerdere stoppogin gen ondernomen, maar wil het maar niet luk ken? Dan kan het stoppen met roken team van het IJsselland Ziekenhuis u misschien helpen. Iedere dag begeleiden wij mensen die willen stoppen met roken. Ons team bestaat uit een longarts, een rookstopconsulente, een hypno- Met een verwijzing van de huisarts of medisch specialist kunt u zich bij ons aanmelden. Kijk voor meer informatie op www.ysl.nl. IM.II De vrouwelijke vruchtbaarheid verbetert als u stopt met roken. Als u stopt met roken, is de kans op een beroerte na zo'n 2 tot 4 jaar ongeveer gelijk aan de kans bij een niet roker. Na het stoppen met roken is het lichaam na 48 tot 96 uur nicotinevrij. Reukzin en smaak nemen toe. Na het stoppen met roken wordt het haar voller en meer glanzend. Rokers hebben meer last van haaruitval en worden sneller grijs. Als u stopt met roken, is na 3 tot 4 jaar het risico om een infarct te krijgen bijna hetzelfde als bij een niet roker. Medio maart 2014 heeft de polikliniek voor vruchtbaarheidsproblemen ook een spreekuur op maandagavond. Nadere informatie volgt in februari op de website ysl.nl. Plas- en poepproblemen en langdurige be staande buikpijn komen bij kinderen veel voor. In iedere groep op de basisschool zit wel een kind dat regelmatig overdag een natte broek heeft door urineverlies, of last heeft van te rugkerende blaasontstekingen. Ook zit in elke groep een kind dat last heeft van obstipatie (verstopping) en daarmee soms gepaard gaan de vieze broeken. Plas- en poepproblemen en buikpijnklachten kunnen een grote invloed hebben op het leven van het kind en het gezin. Kinderen, maar ook vaak hun ouders/verzorgers, kunnen zich scha men voor deze klachten en durven er niet over te praten. Om deze kinderen goed te kunnen helpen heeft de polikliniek kindergeneeskunde van het IJsselland Ziekenhuis een speciaal spreek uur opgezet. Een kinderarts, kindercontinen- tieverpleegkundige, bekkenfysiotherapeut en kinderpsycholoog werken hier nauw samen. Zij zoeken samen met de ouders en het kind naar de beste manier om de problemen op te lossen en bieden een behandelplan op maat. Er wordt gekeken of er een lichamelijke oorzaak voor de problemen van het kind is. Daarnaast krij gen ook de psychische en psychosociale kanten aandacht. therapeute die gespecialiseerd is in tabaksver slaving en een psycholoog. U kunt terecht in het IJsselland Ziekenhuis in Capelle a/d IJssel of op de buitenpolikliniek van het ziekenhuis in Rot terdam Nesselande. Vergoeding en aanmelden - De begeleiding bij het stoppen met roken wordt vergoed door uw ziektekostenverzekeraar. Ook dit jaar worden de kosten vergoed voor de hulpmiddelen zoals kauwgom en pleisters. Bekijk echter altijd uw polis welke kosten door uw zorgverzekeraar exact vergoed worden, dit kan per verzekeraar verschillen. Het grote voordeel van het nieuwe spreekuur is, dat er snel een diagnose en behandelplan beschikbaar is omdat er vanuit verschillende disciplines nauw wordt samengewerkt. Voor welke kinderen is het spreekuur bedoeld? Het spreekuur is bedoeld voor kinderen vanaf drie tot en met vijftien jaar die overdag en/of 's nachts problemen hebben met plassen en/of poepen of langdurig bestaande buikpijn heb ben. Vaak heeft een eerdere behandeling door de huisarts of behandelend specialist geen of onvoldoende effect gehad. Het spreekuur vindt vanaf 1 februari 2014 een maal per week plaats op maandagmiddag op de polikliniek kindergeneeskunde van het IJs selland Ziekenhuis. Prijsvraag We zijn nog op zoek naar een goede naam voor het spreekuur. Heb jij* een goed idee, laat het ons weten. De winnende naam zal voor het spreekuur worden gebruikt en je ontvangt ook een leuke prijs. Je kunt je idee voor 15 februari 2014 mailen naar communicatie@ysl.nl. *kinderen tot en met 15 jaar kunnen deelnemen aan de prijsvraag. - U kunt lichamelijk meer en beter presteren. - U krijgt meer lucht en u voelt zich fitter - U heeft meer longinhoud, dus meer uithoudingsvermogen - U heeft meer zelfrespect en een trots gevoel. - De rokershoest verdwijnt. - U krijgt een betere smaak en betere reuk. - U heeft een frissere adem en warmere handen en voeten. - U houdt meer geld over voor leuke dingen! Verwenavond voor mensen met kanker Voorlichtingsavond voor a.s. moeders die tussen de 25 en 30 weken zwanger zijn Informatieavond borstvoe ding voor zwangere vrouwen Verwenavond voor mensen met kanker Contactochtend voor mensen met een stoma Voorlichtingsavond voor a.s. moeders die tussen de 25 en 30 weken zwanger zijn 29 mrt Open dag: Bevallen in het Geboortecentrum IJsselland 23 apr Workshop voor vrouwen met kanker "Look good, feel bet ter" Kijk voor meer informatie op www.ysl.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 34