rfJÊSïï* Lokale partijen worstelen in aanloop naar verkiezingen Ouderenbond zoekt toneel spelers College wijst bezuinigingsvoorstel Van Rijn af Verkiezingscampagne afgetrapt op de tennisbaan Poëziealbums van vóór Ol 1970 gezocht A www.dezuidplas.nl www. odonhoogendoor nnl de Haij van der Wende fietsklaar.nl uw mobiele fietsenmaker advocate n fietsklaar.n^, van alle merken Bedrijfsruimte Opslagruimte Stalling HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 22 JANUARI 2014 3 Odon Hoogendoorn Thuis in de regio. AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 vJE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info@odonhoogendoorn.nl Het juiste adres voor: I Reparaties en onderhoud bij u voor de deur of op het werk en wanneer het u uitkomt! Verkoop van nieuwe fietsen o.a. Montego, Puch, BSP en Cortina In- en verkoop tweedehands fietsen Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Zuidpias - Van de drie lokale partijen, die bezig zijn (geweest) met voorbe reidingen voor de gemeenteraadsverkiezingen op 19 maart, zijn er nog twee over. Jan Spelt van Beter Moordrecht heeft zich bij gebrek aan jonge mensen teruggetrokken. "Dat betreur ik ten zeerste." "Er is nog veel ongenoegen in het dorp, met name over de naweeën van de samenvoeging tot gemeente Zuidpias", weet Spelt, die dertig jaar in de Moordrechtse politiek heeft meegedraaid en vier jaar geleden bij de verkiezingen onvoldoende stem men haalde voor een plek in de raad. Het ontevreden geluid over onder meer onderhoud van het groen en het strooien van zout, zal de ko mende maanden echter niet worden vertolkt door de partij van Spelt. We wilden jonge mensen, die de lijst konden trekken. Helaas hebben zich er niet genoeg beschikbaar ge steld. Als 'ouwe knar' wil ik de lijst best duwen, maar een eventueel nieuw raadslidmaatschap past niet in mijn schema." Naast Nieuw Elan Zuidpias van Paul van Drenth (nu nog raadslid GBZ) wil ook Nieuwe Gemeente Poli tiek van Nieuwerkerker Frank van Mourik deelnemen aan de gemeen telijke verkiezingsstrijd. Die barst over anderhalve week los met het plakken van verkiezingsposters. Tot die tijd hebben sommige partijen nog veel werk te verzetten; niet alle bestaande en nieuwe partijen hebben hun programma's al klaar. Van Mourik: "We zijn er nog niet uit. Vier jaar geleden deden we ook mee, maar nu spelen er weer heel andere zaken." Nieuwerkerk aan den IJssel - ANBO Zuidpias start met een toneelclub voor senioren. Het doel is om tij dens de ANBO Zomerschool in juli/ augustus een blijspel op te voeren. Een middag per week wordt er ge repeteerd in Nieuwerkerk aan den IJssel. Tijdens deze toneelrepetities wordt er niet alleen serieus gewerkt maar ook plezier gemaakt. Er is nog plaats voor een enthou siaste kandidaten. Zodra zich vol doende gegadigden hebben aange meld wordt het blijspel gekozen en de locatie bepaald. De kosten bedragen 10 euro voor leden, niet-leden betalen 15 euro per maand. Voor meer informatie en aanmelden: angelina.de.vries@ tele2.nl Zuidpias - Het college van Zuidpias geeft, net als tweehonderd andere ge meenten, geen goedkeuring aan de plannen van staatssecretaris Van Rijn en de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) op het gebied van de Awbz en Wmo. In die plannen blijven te weinig middelen over om de zorgtaken die vanaf volgend jaar op het bordje van de gemeenten terechtkomen, goed uit te voeren. Burgemeester en wethouders kre gen in de raadsvergadering op 14 januari een steuntje in de rug van de gemeenteraad. Een motie waar in vermeld staat dat de raad het eens is met de beslissing van het college, werd unaniem gesteund. Burgemeester Gert-Jan Kats sprak zijn zorgen uit over het verloop van wetgeving rondom de decen tralisaties: "Op dit moment heerst er nog veel onzekerheid over hoe deze overheveling van rijkstaken vorm gaat krijgen in de gemeente. Mijn oproep naar Den Haag is om deze zekerheid zo snel mogelijk te creëren zodat de gemeenten precies weten waar ze aan toe zijn", aldus Kats. De VNG en het kabinet bereikten in december overeenstemming over het overhevelen van zorgtaken. De gemeenten konden daarop tot 15 januari reageren. Burgemeester Gert-Jan Kats fungeerde als scheidsrechter, (foto: Michael de Man) Nieuwerkerk aan den IJssel - Twee maanden voor de gemeenteraadsver kiezingen gaf een deel van politiek Zuidpias zaterdagmiddag 18 januari de aftrap voor de verkiezingsstrijd. Met een tennistoernooi voor politici in Nieuwerkerk aan den IJssel werd de basis gelegd voor scherpe debatten en duidelijke boodschappen op weg naar 19 maart. De SP viel in de prijzen. Burgemees ter Gert-Jan Kats overhandigde de twee vazen met gerbera's aan de partij met de minste punten voor de meeste inzet. Winnaar van het toernooi was met zeven punten de Christenllnie/SGP, vertegenwoor digd door lijsttrekker Dico Bac en wethouderskandidaat Gert Jan Freeke. Jan Hordijk en Mariska van Wijnen haalden voor de WD zes punten binnen. Het CDA haalde met wethouderskandidaten Jan Verbeek en Gert Jan Freeke vijf punten. An dre Muller, Lydia Reicher en Jan Baas sloten namens de SP de rij met nul punten. De andere partijen die meedoen aan de verkiezingen wa ren uitgenodigd, maar besloten niet deel te nemen. Aan de gemeenteraadsverkiezingen in Zuidpias doen 19 maart mee: D66, PvdA/GroenLinks, Nieuw Elan Zuidpias, Nieuwe Gemeente Poli tiek, Christenllnie/SGP, SP, CDA en WD. Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 Lange Zijde 9,2761 AV, Zevenhuizen www.fietsklaar.nl Dé mobiele fietsenmaker Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Oudheid kamer aan de 's Gravenweg worden voorwer pen die met de streekgeschiedenis te maken hebben bewaard en tentoongesteld. De voor werpen worden ook gebruikt voor school projecten en voor tentoonstellingen elders. De Oudheidkamer wil echter niet alleen als museum fungeren, maar wil ook als ont moetingsplaats dienen voor de inwoners van Zuidpias. "We willen niet alleen ten toonstellingen maken voor de inwoners van Zuidpias, maar ook de inwoners van Zuidpias hierbij betrekken", aldus Marijke Edel, een van de vrijwilligers. Een vo rige keer werd gevraagd om merklappen voor een tentoonstelling in bruikleen te geven. Nu wordt een oproep gedaan om poëzieal bums van vóór 1970 en afkomstig uit een van de Zuidplaskernen tijdelijk af te staan aan de Oudheidka mer voor een tentoonstelling die vanaf mei te zien is. Voor meer informatie: 06-15694661 of via edel@hvnweb. nl. w Prins Alox.inderlaan 38 F (0180)320776 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel E lnfo#autovaniwuwijk.nl T (0180)312200 www.autovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3