fKAATf* AAL De Vreemdeling Ank Rook en Gré Ramaker beste bridgevrouwen Dierencentrale Punk Rock in 't Blok Uitbreiding aanbod beweeg- activiteiten 55+ KERKDIENSTEN ZONDAG 2 FEBRUARI Site HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 29 JANUARI 2014 En ik ben weer op Hollandse bodem. Thuiskomen na twee weken Letland is fijn. Zeker omdat het kwik steeds verder daalde in noordoost Europa - de voorlaatste week was het hooguit min tien - en ik mijn handschoenen niet had meegenomen. Dan voelt landen op Eindhoven als een duik nemen in de Great Barrier Reef. Het gevoel van grootse waardering voor je thuisland duurt echter maar even. Al snel zijn het leven, je omgeving en de mensen daarbinnen weer normaal. Fiat Panda 1.2 Edizione cool, airco Fiat Sedici 1.6 Emotion, trekhaak Fiat Grande Punto 1.4 Ed. Cool, trekhaak Fiat 500 1.2 Lounge open dak 11 Door Pepijn de Groot mussen het vorige schrijven en nu heb ik Letland nog beter kunnen zien. Dat komt omdat ik afweek van de ge baande paden. Natuurlijk is Riga anders dan Utrecht - er staan meer kerken in de Letse hoofdstad, er lo pen meer Russen en de producten vooreen pittige pindasoep kun je er - maar het zijn en blijven allebei steden met een vrij internationaal karakter. Zodra je een stap zet bui ten het met souvenirs overstelpte toeristische centrum heb je toch meer aan handen, voeten en een onschuldige glimlach dan aan ken nis van de Engelse taal. In de Letse lunchroom bijvoor beeld. Voor een interview moest ik de Daugava, de rivier die Riga in tweeën splitst, oversteken naar een buurt vol Sovjetflats. Ik was veel te vroeg voor het interview, ging aan de wandel en trof een kafejnica aan. Café, coffee, kahvi dingen die zo van levensbelang zijn als koffie hebben vaak een universeel herken bare naam. Benieuwd naar een Lets bakkie stapte ik binnen. Het was lunchtijd en het kletsende personeel keek alsof E.T. binnen kwam fietsen. Nadat ik mijn koffie had besteld - wijzen naar het kof fiezetapparaat en 1 vinger opsteken - begonnen de vrouwen met hun Letsekletsen onder het werpen van schuchtere maar niet onvriendelijke blikken naar De Vreemdeling. Mijn kennis van het Lets is zeer be perkt maar ik dacht te weten waar de dames over spraken. "In welk land durft er in iemand met zo'n felgroene jas over straat?" "Wat drinkt die buitenlander zijn koffie sloom." De Letse werkers die hun prak kwamen halen waren eerder klaar met hun dijken van worst, kool, aardappel en augurk dan ik met een kleine koffie. "Dat spul waar hij zijn haar mee blondeert wil ik ook." Toen ik buiten kwam, liep ik rich ting mijn afspraak langs een par keerplaats die door de neerslag was veranderd in een klein meer. In het midden ervan waste een vogel van ondefinieerbare soort zich. Ik be keek de vogel van een soort die ik nog nooit had gezien en hij (of zij) keek naar De Vreemdeling. Het beest kantelde zijn kop en scande de verschijning voor zich: groene winterjas, een dot haar die deed denken aan de plek waarin hij was opgegroeid en door mama werd gevoed met wurmen. Hoewel het de Letse variant van een taal uit het dierenrijk was, verstond ik wat het dier kraaide: "Rare vogel." Ik kan niet wachten om me als vreemdeling weer te mengen tus sen andere vreemdelingen. Moordrecht - Ank Rook en Gré Ramaker hebben met 62,50% de zitting van woensdag 22 januari van Troef Vrouw gewonnen. Tweede werden Diny IJsselstein en Fon Datema met 59,02% en op de derde plaats ein digden Ina van Adrichem en Ton Huijsmans met 58,33%. Vermist Kater, (kitten) cypers, witte bef, voeten en vlekje op neus, gechipt, Batavierlaan Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Kat, grijs, wit op keel, flinke kat, Middelweg Moordrecht. Kat, rood, witte poten en buik, Schielandse Hoge Zeedijk Moor drecht. Poes, schildpad, donker van kleur, jong, Veldewater Nieuwerkerk aan den IJssel. Kat, grijs, 1e Tochtweg Nieuwerkerk aan den IJssel. Kater, cypers, witte borst, voeten en snuit, loopt door over neus en tus sen ogen, Geraniumveld Nieuwer kerk aan den IJssel. Kater, cypers, Verbindingsweg Nieu werkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 ds. W.J.C. van Blijderveen en 18.30 uur kand. J. Kooij. Herv. Gem. Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. AJ. van den Herik. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. B. Oosterom en 18.30 uur ds. J. Blom. V.E.G. in 't Goudse: 15.00 uur drs. PJ.L. Annotee. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur ds.mw. E.M. Snaterse in Dorps kerk. RK Geloofsgem. St. Johannes Onthoofding: 9.00 uur Woord en Communieviering met dia ken Schuurmans. De kerk is elke woensdag open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur vindt het middag gebed plaats. Volle Evangelie Gem. Effata: 11.00 uur Joop Risamasu (radio-uitzen ding). Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School): St. Josephparochie (zie Nieuwer kerk) Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 9.30 uur Eu charistieviering met pastor W. Bekedam. Veg Het Kruispunt: Prot. Gem. De Bron: 10.00 uur mw.ds. E.A. van Halsema (Wereld- diaconaat). De Lichtkring: 9.30 uur ds. W.H. de Groot en 16.30 uur ds. J.B. de Rijke. Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur ds. M.B. van den Akker en 18.30 uur ds. L. Wüllschleger. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur ds. J.J. Tigchelaar en 17.00 uur ds. H.C. Marchand. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): 9.30 en 16.00 uur leesdienst. Zevenhuizen Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 uur ds. GJ. van Beek en 19.00 uur jeugddienst. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur ds. D. van Vreeswijk. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur dra. L.J. Koning-Polet. Vrijz.Prot.Kerk: 10.30 uur mw. A. van Wijngaarden. R.K. Gem. Moerkapelle/Zevenhui- zen: geen dienst Nieuwerkerk aan den IJssel - Ou derwetse skatepunk, poppunk en streetpunk in 't Blok; zaterdag 8 februari staat Jacklust om 21.00 uur op het podium, gevolgd om 21.45 uur door Rockitboy, om 22.30 uur Oskoed Slotters en Bad Temper sluit om 23.15 uur het pro gramma af. Deur open om 20.30 uur; de toegang bedraagt 4 euro. 't Blok is gevestigd aan het IJser- manpad 1. Oskoed Slotters. Zuidpias - Het aanbod van avond activiteiten BRAVO is uitgebreid. Om deel te kunnen nemen aan de verschillende sport- en beweeg- activiteiten is sportervaring geen vereiste. De lessen worden aan gepast aan het niveau en de mo gelijkheden van de deelnemers, ledereen kan meedoen. De gemeente heeft dit project in het leven geroepen om inwoners van 55 jaar en ouder te stimule ren meer te bewegen. Inschrijven voor het lenteblok kan tot vrijdag 7 februari. Brochures zijn in het gemeentehuis verkrijgbaar. Voor meer informatie en aanmel den: bravo@zuidplas.nl of www.zuidplas.nl/bravo. 26.523 km, juni 2011 31.128 km, mei 2010 57.790 km, april 2007 68.144 km, juni 2009 Prins Alexanderlaan 38 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 E info@autovanreeuwijk.nl I www.autovanreeuwijk.ril

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 11