Koffieuurtje Docentenconcert MOZ-Art Oudheidkamer open Speltbrood van molen Windlust proeven Met Vedj naar Dachau Humor belangrijk voor standwerkers Aanhouding winkeldief Parencompetitie IJsselbridge HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 29 JANUARI 2014 15 Gideonbijeenkomst Workshop Moodboard maken Kroeg in 't Blok Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj, Voor en door jongeren, blijft doorgaan met haar project over be Tweede Wereldoorlog. In het ka- ber hiervan staat voor het weekend vai vrijdag 20 tot en met zondag Nieuwerkerk aan den IJssel - Het koffieuurtje van de oude renadviseur wordt gehouden op woensdag 5 februari van 10.00 t°t 11.00 uur in de 'huiskamer' in be Meidoorn la. Senioren ont beten elkaar voor de gezellig heid en kunnen met hun vragen terecht bij de ouderenadviseur. Concentratiekamp Dachau. 22 juni een excursie naar concen tratiekamp Dachau op het program ma. De kosten bedragen 175 euro. Voor meer informatie en aanmel den: info.vedj@gmail.com, 06-14606126 of www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - MOZ- Art muziekonderwijs houdt zater dag 8 februari een docentenconcert in de aula van de muziekschool aan Schubertstraat 50. Docenten van de locaties Moordrecht, Nieuwer kerk en Zevenhuizen laten in duo, trio of ensembleverband van zich laten horen. Het concert begint om 19.30 uur. 27 mei 1899: locomotief sprong met vaart over de open draaibrug over het kanaal achter het Nieuwerkerkse station. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is zaterdag 1 febru ari open van 14.00 tot 16.00 uur. Op de stalzolder is de wisselten toonstelling 'Openbaar Vervoer in Nieuwerkerk aan den IJssel' voor het laatst te zien. De ori ginele touwbaan in de hooiberg wordt weer bediend door Appie van Adrichem uit Moordrecht. De Oudheidkamer is te vinden op 's- Gravenweg 6a in het rijksmonu ment Nooit Gedacht. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Molen Windlust staat zaterdag 1 februari vanaf 11.00 uur met een kraam in winkelcentrum Reigerhof. In de kraam zijn allerlei meelproducten van de molen verkrijgbaar, waaron der brood dat gemaakt is van spelt. Vrijwilligers geven uitleg over de diverse producten, over de activitei ten die bij de molen georganiseerd worden en over het donateurschap. De molen, te vinden aan het Kor- tenoord, is te bezoeken op woens dag en zaterdag. Voor meer informatie: www.kortenoord.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In win kelcentrum Reigerhof werd zaterdag 25 januari, in samenwerking met de Centrale Vereniging voor de Ambu lante Handel, een standwerkercon cours gehouden, een jaarlijks terug kerend evenement waaraan deze keer tien standwerkers deelnamen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 39-jarige man uit Oudewater is donderdag 23 januari aangehou den in een plaatselijke bouwmarkt Nieuwerkerk aan den IJssel - De vierde zitting van de derde ronde van de butlercompetitie bij BC IJs- selbridge is woensdag 22 januari in de A-lijn met IMP 57,0 gewonnen door Jos en Wim Lensen; 2. Edith en Tom van Calsteren 56,0; 3. Ab van Amerongen en Rein Janssen 31,0. B-lijn: 1. Marianne en Hans Ranft 53,0; 2. Gio en Koos Mian 44,0; 3. Agnes Heijster en Astrid van der Loos 6,0. C-lijn: 1. Wil en Jan van Rheenen 45,0; 2. Trïx Born en Maar ten Dijksman 26,0; 3. Betsie Kuiper en Elisabeth Tump 22,0. D-lijn: 1. Riet Crone en Nel Kooijmans 37,0; 2. Gré Hazenbroek en Gerard Klein omdat hij goederen ter waarde van 14,50 euro gestolen had. Hij kreeg een boete van 210 euro. 22,0; 3. Netty en Jan Hartendorp 16,0. De zesde zitting van de derde com petitieronde, gespeeld op maandag 27 januari, is in de A-lijn met 47,0 gewonnen door Marian Bot en Guus van Krevelen; 2. Nettie Kremers en Riet Scheele 43,0; 3. Jaap Zeedijk en Herman Holleboom 41,0. B-lijn: 1. Ciska Bohm en Harl Husmeijer 25,0; 2. Rennie Valentijn en Seia van den Berg 15,0; 3. Erna Aalberts en Han- nie Kiekens 14,0. C-lijn: 1. Louis van de Wal en Karei Hartlieb 36,0; 2. Jac en Loes Spekman 31,0; 3. Gerard en An Siepkes 30,0. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met als thema 'stilte vinden' vindt op zondag 2 februari om 11.30 uur een bijeenkomst van de Her vormde Gemeente plaats in de Gideonschool aan het Kroonkruid 107. Gideonbijeenkomsten zijn laagdrempelige diensten, bedoeld voor mensen die meer willen we ten of leren over het christelijk geloof. Tijdens de dienst is veel ruimte voor zang. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok aan het IJsermanpad 1 wordt donderdag 6 februari van 19.30 tot 21.00 uur een creatieve work shop 'Moodboard maken' gege ven. Je mooiste foto's, leukste her inneringen, favoriete zanger(es), een gave songtekst of toffe spreuk verwerkt in een prach tige collage; het kan allemaal. De workshop is bestemd voor ieder een van twaalf jaar en ouder. De kosten bedragen 3,50 euro. Info en aanmelden: debbie@jeugd werkzuidplas.nl. Met veel humor en overtuigings kracht werd een keur aan uit eenlopende producten aan de man gebracht, waaronder mes- sensets, meubelwas, parels, stofzuigermonden en gelzolen. Het niveau van de standwerkers was duidelijk beter dan vorig jaar en dat maakte het werk van de in middels ervaren jury er niet mak kelijker op. Henk van der Torn en André Verdoold beoordeelden de standwerkers op welsprekendheid, overtuiging en originaliteit. Ook werd gekeken naar de aantrekke lijkheid van de kraam en naar de manier waarop de standwerkers de aandacht van het publiek wis ten te trekken en vast te houden. De Heer Dirkzwager werd uitein delijk als winnaar aangewezen. De Amsterdammer scoorde maximaal op de verplichte beoordelingspun ten, maar vooral zijn enthousiasme, humor en tempo waarmee hij zijn product, stofzuigermonden, aan de man bracht, gaven de doorslag. De jury kende aan de heer Dirkzwager het maximaal aantal punten toe. Nieuwerkerk aan den IJssel - Mu ziek luisteren, een potje kaarten of darten of tafelvoetballen; het kan allemaal in de Tavernakroeg van 't Blok aan het IJsermanpad 1. De kroeg is vanavond, woens dag 29 januari, én op 5 februari geopend vanaf 20.30 uur en ook op vrijdag 7 februari is de kroeg voor een extra avond geopend. Ook op zondag 2 en 9 februari is de kroeg open. Dan kunnen voet balliefhebbers vanaf 12.30 uur samen een wedstrijd kijken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 15