Een drempeltje minder mag wel op nieuwe Bredeweg Theaterbezoek Vrouwen van Nu Droomdekentjes maken Geen verrassingen in interne competitie Museumbezoek Keijzerschool Contractverlenging Disseldorp Beth-San haalt winter in huis HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 29 JANUARI 2014 19 Weer nieuw asfalt voor Moerkapelle - SsjBESg Schaken Voetbal Moerkapelle - Het Moerkapelse wegennet krijgt binnenkort weer een make over. De planning is om aanstaande augustus de Bredeweg onder handen te nemen. Omwonenden deden maandag 27 januari in dorpshuis Op Moer hun zegje over de plannen. Door Pepijn de Groot Met het aanleggen van nieuw as falt - dat groot onderhoud betreft - worden direct aanpassingen aan de wegindeling verricht, vertelt projectleider Zvonko Milosevic. Dat heeft in de plannen geleid tot een aanpassing van de toegestane rij snelheid tussen Intratuin en de be bouwde kom van Moerkapelle (naar 60 kilometer per uur), de aanleg van een verhoogde rijrichtingenschei ding, de realisatie van gelijkwaar dige kruispunten en het plaatsen van verhogingen rond de kruising Noordelijke Dwarsweg/Piasweg. Met die plannen is niet iedereen het eens. Op prikborden in Op Moer hangen schetsen met daarop de geplande wijzigingen. Een enkeling werpt een blik op de tekening, knikt instemmend, drinkt zijn koffie op en keert huiswaarts. Maar gaandeweg ontstaat er meer discussie. Zo denkt Arie van der Kraats, die zijn woning en bedrijf heeft naast de kruising met de Noordelijke Dwars weg, dat de twee geplande verho gingen voor zijn huis het probleem verergeren. "Het idee - de snelheid eruit - is goed, maar dit is geen oplossing. Er ligt nu een kleine ver hoging voor mijn huis en als er een Het plan is verhogingen te plaatsen bij de kruising Noordelijke Dwarsweg/Piasweg. vrachtwagen overheen rijdt zit ik al te schudden in huis." Voor de oplos sing met verhogingen is volgens Mi losevic gekozen omdat het realise ren van een gelijkwaardige kruising daar niet mogelijk is. "Dat moet met de provincie en de gemeente Wad- dinxveen besproken worden. Voor de plannen van nu lijken de ver hogingen rond de kruising ons een middel om snelheid te remmen." De 'kronkel' bij de Ambachtsstraat gaat er volgens de plannen uit. Drempels? Flitspalen! Ook tuinder Piet Evers ziet in de drempels geen oplossing. "Op de Bredeweg rijden veel vrachtwagens voor tuinders. Wie met een wagen vol bloemen over een drempel rijdt zit met kapotte bloemen, want die zijn kwetsbaar." Evers, en met hem vele andere omwonenden en on dernemers van de Bredeweg, ziet maar een manier om hardrijders te ontmoedigen: flitspalen. "Daar gaat niet de gemeente Zuidpias over maar het ministerie van Justitie", verontschuldigt Milosevic zich. Wat er ook gebeurt, de Bredeweg gaat er anders uitzien. Zo is het plan om de kronkel bij de Ambachts straat te vervangen en ter hoogte van de Van Hasseltweg en de Abra ham Kroesweg een gelijkwaardige kruising te realiseren, met een an dere voorrangsregeling tot gevolg. Het plan is om de werkzaamheden in de nachten van augustus te ver richten. Gaan de tuinders dan op vakantie? Evers lacht. "De tuinderij gaat 52 weken per jaar door, dus daar moet wat op gevonden wor den." Moerkapelle - De leden van de Theatergroep, een van de interes- segroepen van de Vrouwen van Nu, brengen tweemaal per seizoen een bezoek aan een theatervoor stelling. De voorstellingen, van to neel tot musical of dans, worden met zorg uitgekozen. Op woens dag 19 februari presenteren de diverse Interessegroepen, waar onder de Theatergroep, hun spe cialiteiten in dorpshuis Op Moer. De avond begint om 20.00 uur. Voor meer informatie: www.vrouwenvannu.nl/moerka pelle. Moerkapelle - Arno Luinenburg speelde tegen lijstaanvoerder Wouter Vroegindeweij één van de mooiste partijen van de avond. In zijn bekende aanvallende stijl had Luinenburg een prima stelling bereikt en met een paar- doffer wilde hij zijn aanval verder kracht bij zetten. Uitstekend verdedigend werk van Vroegindeweij noodzaakte Luinenburg een tweede stukoffer te brengen. Dit bleek teveel van het goede en Vroegindeweij wist met zoveel materiaalvoordeel de partij winnend af te sluiten. Moerkapelle - De droomdeken- maaksters komen iedere eerste dinsdag van de maand bijeen in het Rode Kruisgebouw aan het Moer- veen 1. Van 13.30 tot 16.30 uur wordt dan gezamenlijk gewerkt aan droomdekentjes die geschonken worden aan ernstig zieke kinderen die verblijven in het Rotterdamse Sophia Kinderziekenhuis en in de Pallieterburght in Capelle aan den IJssel. Het maken van de droomdekentjes is een project van stichting De Re- genboogboom. De eerstvolgende keer dat de dames bijeenkomen is op 4 februari. Wie mee wil helpen of zomaar een kijkje wil nemen is welkom. Wie nog lapjes stof heeft liggen in vrolijke kleurtjes kan deze afstaan voor het project. Voor meer informatie: mariejose.phylipsen@gmail.com. Droomdekentje van Thea van derVlugt. Jesse van Elteren had het niet een voudig tegen Chris Noorland. Zijn iets betere stelling bleef steeds binnen de remisemarge, maar door een eerste onnauwkeurig heid verloor Noorland een plus- pion, gevolgd door een tweede onnauwkeurigheid en partijverlies. De partij tussen Maarten Vroegin deweij en Hugo van Elteren ein digde in remise. Andre Nieuwlaat wist zijn aanval doeltreffend af te sluiten tegen Marcel de Haan en kwam daarmee terecht weer de top zes van de interne ranglijst bin nen. Ook Ad Voerman speelde een prima partij en leek regelrecht op een verdiende winst af te stevenen. Door een zorgvuldige aanpak werd een eindspel bereikt met maar liefst drie pluspionnen. Voerman vergat echter de tijd, in gewonnen stelling ging hij 'door de vlag'. An dere uitslagen: Hans Geerling won van Arie Ymker, Maarten Pilgram verloor van Jan Blok en de par tij tussen Henk Doornheim tegen Remco de Zwart eindigde in remise. Moerkapelle - Voetbalvereni ging Moerkapelle heeft met haar huidige hoofdtrainer Koos Dis seldorp overeenstemming bereikt over de continuering van zijn contract voor volgend seizoen. De 54-jarige Disseldorp, afkomstig uit Alphen aan den Rijn, was eerder al trainer bij onder meer Woubrug- ge en Rohda'76. Moerkapelle - Leerlingen van de groepen 5 en 6 van de Keijzerschool brachten vorige week donderdag in Rotterdam een bezoek aan Museum Boijmans van Beuningen. In dit mu seum voor beeldende kunst werden de kinderen rondgeleid door Femke, die hen veel wist te vertellen over alle kunstwerken die de kinderen te zien kregen. Moerkapelle - Ondanks de nog hoge temperaturen voor de tijd van het jaar, is het in woonzorgcentrum Beth-San volop winter. Afgelopen week stonden tal van activiteiten in het teken van Friesland, wat onder meer tot uiting kwam door de inrichting van het Atrium met Friese doorlopers, ijsschotsen en een koekEtzopie kraam. Voorts werd een maaltijd met Friese gerechten genuttigd, konden de bewoners meedoen aan een spel over de Elf stedentocht en stond een quiz over de Friese taal op het programma. Wie mee wil doen aan activiteiten in Beth-San kan contact opnemen via 079-5931840.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 19