PvEfA 22 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 29 JANUARI 2014 Zuidpias - De verkiezingsprogramma's zijn (zo goed als) klaar, lijm en kwast voor het plakken van verkiezingsposters kunnen vanaf volgende week uit de kast. De inwoners van Zuidpias hebben bij de gemeenteraadsverkiezingen op 19 maart de keuze uit acht partijen, waarvan twee nieuwe. Uit de vele pagina's verkiezingsprogramma pikte Hart van Holland alvast enkele onderwerpen en zette ze voor u - beknopt - op een rijtje. T Hoe wordt Zuidpias veiliger, in de directe woonomgeving, maar ook op het gebied van verkeer? nffytgïCTJnie Hoe kan de gemeente de werkgelegenheid en het ondernemersklimaat in Zuidpias stimuleren? Mijn stem gaat naar... CDA Het CDA wil dat de poli tie op een herkenbare en centrale plek in Zuidpias toegankelijk blijft, en dat de wijkagent beter zichtbaar wordt. Als de inzet van politie wordt gevraagd bij gevoelens van onveiligheid in de woonomgeving, moet de gemeente snel reageren. Wat verkeersveiligheid betreft moet de afrit van de A20 bij Nieuwerkerk aan den IJssel worden verlengd. ZukJplas ^fSGPi I y Uv ChristenUnie/SGP 'De buurt bestuurt': de partij wil dat bewoners naar Rotterdams voor beeld mede gaan be palen welke prioriteiten politie en boa's stellen. Er wordt niet bezuinigd op de inzet van boa's bij het opsporen van over tredingen. De verkeersveiligheid in Zuidpias moet worden verbeterd; de Moerka- pelse Zijde bijvoorbeeld zou vrachtwagenluw moeten worden. D66 Fietsers- en voetgan gersveiligheid gaan vóór meer asfalt en doorstro ming van autoverkeer. Oversteken op een voet gangersoversteekplaats moet met een rollator of rolstoel fysiek en veilig mogelijk gemaakt wor den. De gemeente moet in de komende raadspe riode de mogelijkheden voor een NS-station in Zevenhuizen onderzoe ken. Nieuw Elan Zuidpias NEZ (Nieuw Elan Zuidpias) Deze nieuwe partij vindt dat de politie een post in Zuidpias moet blijven houden. Burgernet moet meer onder de aandacht van burgers worden ge bracht. Politie en Hand having moeten zichtbaar aanwezig zijn. Conditie van wegen, fiets- en wandelpaden moet op timaal zijn, en tijdelijke (mobiele) observatie mogelijk. Onderzocht moet worden waar nu subjectieve of werkelijke onveiligheid heerst. OROCN KS PvdA-GroenLinks Inzet van politie, bi- kers en cameratoezicht tijdens risicovolle eve nementen en op hot spots blijft voor PvdA- GroenLinks gewenst. Cameratoezicht alleen als uiterste middel, met duidelijke regels voor het waarborgen van de privacy van burgers. De partijen streven naar meer verkeersveiligheid op de Moerkapelse Zijde. SP. SP De SP wil gerichtere controle in wijken die dichtbij de snelweg lig gen, om 'mobiel ban ditisme' tegen te gaan. Cameratoezicht alleen op het station en rond winkelcentra. Rooftas- sen en -jassen, waar mee beveiligingspoortjes kunnen worden omzeild, moeten verboden wor den in winkelcentra. Voor de deur van de Meander moet een ze brapad komen en het Zuideinde in Zevenhui zen moet voor bestem mingsverkeer worden. WD WD Zuidpias vindt dat er altijd meer dan één politiewagen aanwezig moet zijn binnen de ge meentegrenzen. De par tij is voor uitbreiding van cameratoezicht, onder meer op graffitigevoe- lige plekken. In Zuidpias mag geen coffeeshop worden gevestigd. Voorrang voor fietsers bij oversteken moet wor den uitgebreid. De WD maakt zich sterk voor een spoedige verbreding van de A20 tussen Nieu werkerk aan den IJssel en knooppunt Gouwe. CDA Minder regeldruk en administratieve lasten, kortere procedures, een tijdelijk 25°/o lager OZB- percentage voor star tende ondernemers en gratis parkeren in win kelgebieden, kan zorgen voor betere economische mogelijkheden. In het voormalig gemeentehuis in Zevenhuizen zouden winkels moeten komen of een bedrijfsverzamel gebouw voor zelfstan digen zonder personeel. Het CDA wil geen uit breiding van het aantal koopzondagen. ChristenUnie/SGP De partij wil lokale on dernemers stimuleren om mee te dingen naar opdrachten van de ge meente. Met deze onder nemers zou de gemeente moeten samenwerken aan scholing en werk voor mensen die moei lijk aan een baan komen. ChristenUnie/SGP wil ondernemers die hun be drijf lange tijd niet kon den uitbreiden, kansen bieden op locaties waar nu geen bouwplannen meer zijn. Winkels horen op zondag gesloten te zijn. D66 De gemeente moet met haar personeelsbeleid het goede voorbeeld geven aan andere werkgevers en een afspiegeling vor men van de samenleving. Zuidpias moet verder kleinschalige voorzienin gen stimuleren voor het midden- en kleinbedrijf en zelfstandigen zonder personeel. Grote kan toorgebouwen moeten worden omgebouwd tot geschikte kleine units. Winkelopening op zon dag moet de eigen keuze zijn van de ondernemer. NEZ Industrieterreinen moe ten voor ieder goed toe gankelijk en bereikbaar zijn. Startende onder nemers en ZZP'ers moe ten worden gesteund in hun zoektocht naar bedrijfsruimte. De glas tuinbouw dient zoveel mogelijk geclusterd te worden. Ondernemende middenstanders moeten niet geremd worden door de wirwar van regeltjes. Eerst waar mogelijk oude terreinen revitaliseren, voordat nieuwe worden gepland. PvdA-GroenLinks Deze partijen stimuleren het oprichten van een 'Repareer-café' of andere sociale ondernemingen, waarin werklozen of bij standsgerechtigden nut tig werk kunnen verrich ten. Om inwoners naar werk, desnoods buiten de regio, te kunnen bege leiden, moet worden sa mengewerkt met andere gemeenten, zoals Capelle aan den IJssel en Krim pen aan den IJssel. SP Bedrijven die geen plek willen maken voor jong gehandicapten (met een Wajong-uitkering) lopen de kans bij een aanbe steding buiten de boot te vallen. Werk voor mensen met een uitke ring mag echter niet ten koste gaan van betaalde banen. Ondernemers moeten een vaste dag hebben om te sluiten. Daarom wil de SP maximaal twaalf koopzondagen per jaar. WD Met een opschoonactie wil de WD het aantal gemeentelijke bepa lingen met minstens 15% verminderen. Het openbaar vervoer moet gaan aansluiten op be drijventerreinen. Klein schalige bedrijvigheid in woonwijken moet mogelijk zijn. Recreatie in combinatie met het traditionele boeren moet worden gestimuleerd. De WD staat open voor uit breiding van het aantal koopzondagen. De nieuwe partij Nieuwe Gemeente Politiekheeft het verkiezingsprogramma nog niet rond, maar heeft als zwaartepunten: - Een gezond gemeentelijk financieel beleid. - Verregaande bestuurlijke transparantie. - Zuidpias groen en duurzaam. - Meer betaalbare woningen. - Invoering van het gemeentelijk referendum.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 22