Beleef nu de gratis Slaaptest! r® Spannend slot in IJsselderby Longgetransplanteerde loopt Nederlands record sprint Heijman kampioen Zuid-Holland Nieuwerkerk heeft aan een helft voldoende I 1 /^morgana Waddinxveen HART VAN HOLLAND SPORT 29 JANUARI 2014 39 Waterpolo Atletiek Judo Voetbal Kom naar een van onze vestigingen. U zult versteld staan van de ervaring. Maak een afspraak ergoslee www.morgana.nl/meetweken Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordreeht - VVSG NieMo-Van Vliet kreeg de waterpoloërs van 'buurman' de Lansingh op bezoek. De IJsselderby werd in de slotfase spannend toen twee Krimpense heren met drie persoonlijke fou ten op de bank moesten plaatsnemen. Door de krappe bezetting bleven er maar zes spelers over in het water, waardoor NieMo in een lange overtalsitu- atie dichterbij kwam. De verdiende gelijkmaker bleef uit, 7-8. Coach Nardo Souisa was teleurge steld over de nipte nederlaag, maar was tevreden over de vechtlust van zijn team. "Van 4-8 in de derde pe riode zijn we toch nog knap terug gekomen", zei Souisa, die zijn ploeg een stuk minder persoonlijk fouten zag maken, terwijl de IJsselburen meermaals bestraft werden voor hun onbesuisde spel. Vrouwen winnen van concurrent De waterpolosters hebben hun plek in de top-vier verstevigd ten koste van directe concurrent SCOM 1. Vanaf het begin domineerde Nie- mo het spel, maar de doelpunten bleven beperkt. Ludmilla Wolters scoorde eenmaal in het eerste be drijf, Simone Arbman deed dat zes seconden voor het eindsignaal van het tweede bedrijf SCOM kon in het vervolg moeilijk in positie ko men door de zoneverdediging van Niemo. De schutters van de Hoog- vlietse ploeg leverden daarnaast zeer matige schoten af. Hun enige doelpunt viel in de derde periode, 2-1. Op aangeven van Wolters werd de voorsprong ingezet (3-1), ge volgd door Birgitte van Leeuwen (4- 1) en opnieuw Wolters (5-1). Nesselande - Op de indooratletiekbaan in het Duitse Dortmund liep een team van PAC Rotterdam tijdens een estafettewedstrijd over 4x200m sprint een Nederlands record voor clubteams voor mannen 35+. Een bijzonder re cord aangezien een van de teamleden loopt met getransplanteerde longen als gevolg van taaislijmziekte. Het team kwam in een tijd van 1:50.21 over de finish en veroverde daarmee de derde plaats. Jeroen Vis, Martijn Oudeman, Chris tian Huijsman en Dolf van de Voort liepen eerder al nationale wed strijden in dezelfde samenstelling. De uit Nesselande afkomstige Ou deman kreeg in 2007 twee donor longen. Sinds zijn transplantatie neemt hij actief deel aan nationale en internationale sportwedstrijden gericht op de korte sprintnummers. Afgelopen zomer kwam hij na mens Nederland uit op de World Transplant Games in Zuid-Afrika. In Dortmund snelde hij, als eerste longgetransplanteerde, samen met zijn team naar een officieel record van de Atletiekunie. Zeker voor Ou deman was dit bijzonder: "In 2006 was ik nauwelijks in staat te ade men, laat staan te lopen. Dankzij de transplantatie ben ik er nog en loop ik nu dit record met ons team; een geweldig moment!". Schaatsen Op vrijdag 31 januari gaat Oudeman een nieuwe uitdaging aan, want dan neemt hij op de Weissensee in Links Martijn Oudeman met zijn collega-lopers Jeroen Vis, Christian Huijsman en Dolf van de Voort. Oostenrijk voor de derde keer deel aan de Alternatieve Elfstedentocht, een schaatstocht over tweehonderd kilometer. Nieuwerkerk aan den IJssel - De 17-jarige judoka Jim Heijman heeft dit weekend, als eerste jaars in de klasse tot 81 kilo, goud gewonnen op de Zuid-Hol landse kampioenschappen judo tot 21 jaar. Hij deed dit door eerst de favoriet Jeremy Reijn- ders van Budokan Rotterdam met ippon uit te schakelen. Ver volgens was Heijman, ook met ippon, te sterk voor Leon Blaak van Judoclub Krimpenerwaard en voor zijn twee jaar oudere clubge noot van sportschool Slingerland Donny Donker. Hiermee plaatst hij zich voor het NK op 8 februari in Nijmegen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu werkerk kwam zondag 26 januari in Schiebroek tegen Neptunus voort varend uit de startblokken. Het drong Neptunus vanaf het begin terug en stoorde in vroegtijdig sta dium. Dat wierp al na acht minuten zijn vruchten af. De bal werd op het middenveld veroverd en naar de in de diepte sprintende Godwin Falix gespeeld. Hij omspeelde zijn tegen stander en gaf strak voor. De mee gekomen Remy Broekmans schoot nog tegen de keeper, die redde met de voeten. De terugspringende bal werd door Dennis den Haan in het lege doel geprikt: 0-1. In de 27e minuut zet Nieuwerkerk weer een aanval op vanuit het vanmiddag sterke middenveld. De bal kwam voor de voeten van Mitchell Hen driks die van 25 meter op het doel schoot. De keeper kreeg de bal niet klem en stompte naar de zijkant, waar Ali Benomar attent reageerde en de bal binnenschoot: 0-2. Na rust kreeg Neptunus meteen na de aftrap een scoringskans na knullig balverlies. Sander Hoffmann redde bekwaam. Daarna zakte het spel naar een bedenkelijk niveau, mede door de slechte weersomstandighe den. r k. ,N L I IN MFT uw SI-AAP DNA Mijn stijl van slapen. Van der Linde I Dorpstraat 38 I 0182 - 618090 www.morgana-waddinxveen.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 39