'Monumentenbeleid mag geen knipperlichtbeleid worden' Liefde, respect én nieuws doorgeven met rozen Schaaktoernooi om De Zilveren Dame m de Haij van derWende advocate n II HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 29 JANUARI 2014 Kaders voor toekomstig monumentenbeleid vastgesteld Thuis in de regio. Zuidpias - Of een pand krijgt de status van monument, óf het krijgt de status van beeldbepalend bouw werk. De raadsleden kozen in de vergadering van 21 januari unaniem voor deze tweedeling in het toekom stig monumentenbeleid van Zuid- plas. Ook moet het mogelijk worden om monumenten van de lijst af te voeren. Door Erwin van 't Hof In het geval van toewijzing tot beeldbepalend bouwwerk, mogen bewoners zelf bepalen of het pand op de monumentenlijst van de ge meente komt. Daarbij geldt volgens wethouder Rinus Bosman de regel dat eenmaal op de lijst betekent dat er niet gemakkelijk weer vanaf ge stapt kan worden. "Een woning op de monumentenlijst brengt finan ciële voordelen met zich mee, maar ook verantwoordelijkheden. Het is niet de bedoeling dat het een knip perlichtbeleid wordt", aldus de wet houder. Verschillende politieke partijen we zen erop dat er goed moet worden nagedacht over de manier waarop panden worden geclassificeerd. De wethouder gaf aan dat hier een uit gebreid puntensysteem voor bestaat dat rekening houdt met een groot aantal factoren. "Zo wordt er niet alleen naar de waarde van het pand gekeken, maar ook naar de architec tuur en de ligging." Claudia Wolff (D66) is van mening dat er bij de selectie van monumentale panden verder gekeken moet worden dan de grenzen van Zuidpias: "Het kan niet De Hasselt-Hoeve in Moerkapelle is een gemeentelijk monument. zo zijn dat we een boerderij tot mo nument bombarderen terwijl er in een randgemeente vijfentwintig ge lijkwaardige panden staan." Bosman gaf aan dit mee te nemen in de de finitieve uitwerking van het besluit. Momenteel hebben in Zuidpias al leen de dorpen Zevenhuizen en Moerkapelle een monumentenlijst. Oorspronkelijk was het college voornemens om het beleid om his torische panden te beschermen af te schaffen. Hier stak de gemeen teraad een stokje voor omdat alle raadsleden van mening zijn dat het karakter van de dorpen ernstig aangetast zou kunnen worden als er geen enkele belemmering is om cultureel erfgoed af te breken. Ver wacht wordt dat het college nog voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart met een definitief raads voorstel komt over het toekomstige monumentenbeleid. Zuidpias - 'We hopen dat de roos uiteindelijk terechtkomt in een vaas, bij iemand die het nodig heeft." Met deze woorden overhandigde de Nieuwer- kerkse Ag nes van derAa dinsdag aan burgemeester Gert-Jan Kats de eerste doorgeefroos, ter gelegenheid van Wereldkankerdag op 4 februari. Met de rozen wordt ook aandacht gevraagd voor het inloophuis voor leven met kan ker dat stichting Ca mi no wil opzetten in Nieuwerkerk aan den IJssel. Deze week worden de rozen in alle dorpen uitgedeeld. Wie een roos ontvangt, mag 'm zelf houden of kan deze doorgeven aan iemand die op een of andere manier met kanker te maken heeft (gehad). Initiatiefneemster Agnes van der Aa en mede-bestuurslid Inge Overbee ke van stichting Camino hopen dat met de rozen ook het nieuws over het inloophuis zich snel verspreidt. Dinsdag 4 februari zijn er informa tiebijeenkomsten over het op te richten inloophuis in Nieuwerkerk aan den IJssel (bibliotheek, 10.30 -12.30 uur), Moordrecht (West einde 1, 14.00-16.00 uur) en Ze venhuizen (Dorpsstraat 111, 19.00- 21.00 uur). cirktl ftoturdam. Zoetertn»*r en Gouda het Groene Hart eikbaar #n recreanten in vot iitw-sn Moordrecht - Schaakvereniging De IJssel organiseert voor dit jaar, ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan, een bijzondere versie van haar bekertoernooi met de befaamde minimatches om de Zilveren Dame en Hoekveldtrofee. Ook niet-leden kunnen kosteloos meedoen en voor die deelnemers is een speciale jubileumattentie beschikbaar. Er worden zes ronden gespeeld in gebouw De Zespunt aan de Molenlaan 1a op 10 februari, 10 maart, 7 april, 12 mei, 26 mei en 16 juni. Er wordt gespeeld in twee groepen. Deelnemers met hogere rating, vanaf 1500 of 1550 afhan kelijk van deelname, spelen in de eerste groep en de overige deelne mers naar keuze in groep 1 of 2. Na drie speelronden spelen de acht hoogst geplaatsten in groep 1 de laatste drie ronden verder om de Zilveren Dame trofee. De overige deelnemers uit de eerste groep spelen met de deelnemers uit groep 2 verder om de Hoekveld trofee. Deelname aan alle ronden is niet verplicht en bij verhinde ring kan in onderling overleg een vervangende speeldatum worden vastgesteld. Voor meer informatie en aanmel den: 0182-533582 of aad@big berg.tweakdsl.nl. Inge Overbeeke en Agnes van derAa (rechts) sturen via burgemeester Kats de eerste doorgeefrozen de gemeente in. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d Ussel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3