facebook Wethouder wil zich niet vergissen met zuinige lampen Koor zoekt hoge bariton of tenor Bikers ook in Gouda actief Door Adri den Boer Gesticht ini925 Pi f I HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 29 JANUARI 2014 7 www.hvhonline.nl HART VAN HOLLAND Het bestuur, M. Molenaar. RZITTtR, P Koolmees. uo. F. in 't hout. a.dcn Hollander. i T. Stout. A.NOLEN. Ingenieur. mi ll ii Handhavii Like oris op Volg ons op 1 ®^artvan^°"anc' Vervolg van voorpagina Zuid plas - Het college is positief over de suggestie van D66 om niet alleen ledverlichting toe te passen als de huidige verlichting aan vervanging toe is, maar ook te kijken naar de mogelijkheid om nieuwbouwwijken direct te voorzien van ledverlichting. Door Erwin van 't Hof SP-fractievoorzitter André Muller stelde dat er op lange termijn veel winst te behalen valt als de moder ne verlichting grootschalig wordt ingezet. "De gemeente Tilburg be spaart per jaar negen ton door de maatregel. Die gemeente is natuur lijk veel groter dan Zuidpias, maar het geeft wel een indicatie van hoe een dergelijk project kan verlopen." Wethouder Arjen Hazelach was blij dat de meeste partijen hun zegen uitspraken over de voornemens van het college. Hij benadrukte dat ook zal worden gekeken naar de manier waarop de bewoners reageren op de ledverlichting: "Voor de veiligheid maakt deze vorm van verlichting geen enkel verschil, maar de bele ving van de mensen kan daaren tegen wel negatief zijn. We willen daarom zorgvuldig, en zonder bui ten de huidige begroting te treden, te werk gaan om te zorgen dat de invoering van deze verlichting goed verloopt en niet achteraf een grote vergissing blijkt te zijn." werden mannente paard gezonden. Die van de richting Capelle kon zijn rit overdoen: hij was over een uiterwaarddijkje gereden in plaats van over Schielands Hoge Zeedijk zelf en was zodoende de Capelse bode mis gelopen! Die naar Kortenoord bleef twee uur weg en kwam terug met twee mannen van daar. 'Daarna zijn de paarden uitge schakeld wegens het zeer slechte weer, en werden om het half uur 2 manschappen in beide richtingen gestuurd', aldus het rap port. Om 3.45 uur werd het dijkleger op geroepen. Om 5.30 uur waren bodes weer I ■t l O. DE WIT. Secr, Penincni naar Capelle vertrokken. Zij zagen dat het water bij de Klaas Klinkertkade over de dijk liep. Men nam maatregelen. De naar Capel le gestuurde bodes kwamen met een taxi terug. Eén man werd naar de 's-Gravenweg gestuurd om vandaar de post Kortenoord te waarschuwen. De post Kortenoord (met drank en cafételefoon) zond tractoren met aanhangwagens en toen ging het snel. 'De mensen hebben gewerkt als paarden en het nodige gedaan om de dijkte behouden', aldus het rapport. Men rapporteerde als zwakten over dijkverlagingen bij iedere uit rit, over zand in de kleilaag en over 'struik bomen die niet in de dijk thuishoren'. Het slot: 'Dus volgens ons inzien was de dijk te laag. Verder laten wij de indrukken aan uw geachte college over en verblijven wij Hoogachtend'. De dijk werd doorSchieland verhoogd en verhard en Rijkswaterstaat bouwde een stormvloedkering. Voorzitter Marius Molenaar kreeg geen monument, maar de naam van zijn vader Maarten - ook poldervoorzitter - prijkt op een gedenksteen van het watergemaal van 1925 van Esse, Gans- en Blaardorp. En is het monument van 1953 niet voor èlle dijkwerkers? Ten slotte: dit verhaal komt ook op de website groenehartarchieven.nl/weblog mèt een moge lijkheid tot reactie. Zuidpias - Gemengd kamerkoor Carajillo bestaat uitzeventien leden. De zes sopranen, zes alten, twee tenoren en drie bassen staan onder leiding van Jos Vlietstra. Om het koor op stemniveau in balans te brengen is er plaats voor een hoge bariton of tenor. Carajillo is in 2011 opgericht en be schikt inmiddels over een uitgebreid repertoire met liederen en songs vanaf 1600 van onder meer Handel, Purcell, John Rutter, Sting, Billy Joel en Brian Wilson. Wekelijks wordt ge repeteerd in de Romeynshof in Rot terdam-Alexander. Het koor heeft inmiddels opgetreden in binnen- en buitenland en zaterdag 7 juni vindt in Nieuwerkerk aan den IJssel het eerste eigen concert plaats. Be langstellenden dienen te beschikken over een redelijk tot goede zang stem, kennen het notenschrift en kunnen omgaan met digitale media. Voor meer informatie: 06-23640068, josvlietstra@gmail. com ofwww.carajillo.nl. Van 1953 is veel bekend van de dijkleger- post Kortenoord en van het verderop tegen de Groenedijk zetten van een schip. Het hoogheemraadschap zette er in 1983 een mooi beeld voor neer. De gemeente Zuid- plas deed eind 2013 in een inventarisatie of het van haar was (serieus!). Er was echter ook een post Hitland, bemand door het 'college' van de polder Esse, Gans- en Blaardorp. Van hun wedervaren werd voor Schieland een rapport opgemaakt. Wat meldt dat? Zaterdagavond 31 januari om 11 uur waren M.J. Molenaar, W. de Jong en W. van der Klocht present op Ver Hitland. Omdat het waterpeil zakte van 3.29 naar 3.27 meter plus RP werd besloten om nog geen rui ters de onverharde dijk op te sturen. Dat RP was het door de Rotterdamse heren voorgeschreven Rottepeil, 603 mm lager dan het NAP. Het RP werd nog gebruikt, terwijl het Amsterdams Peil al 150 jaar na tionaal verspreid was én ook in de Krimpe- nerwaard werd benut. (Was het zoiets als de rivaliteit Ajax-Feijenoord?) Het RP werd volgens besluit van dijkgraaf en hoogheem raden van 1719 aangewezen door "het ondervlak van een vierkanten ijzeren bout gesteld in de Zuid Oostelijke vleugel van de Blaauwe Brug te Rotterdam". Terug naar de rampnacht. Om 1 uur steeg het water tot 3.33 meter plus RP. Naar halverwege de naburige posten van Kortenoord en Capelle Zuidplas/Gouda - Een gezamenlijk bikerteam voor Gouda en Zuidpias, dat zijn burgemeester Milo Schoen maker van Gouda en burgemeester Gert-Jan Kats van Zuidpias overeen gekomen. Waar gemeente Gouda voorheen straatcoaches inzette voor de aan pak van jeugdoverlast, gaan voort aan surveillanten op de fiets deze taak als onderdeel van Stadstoe- zicht uitvoeren. In Zuidpias is al een aantal jaren een bikerteam van bui tengewoon opsporingsambtenaren actief voor toezicht in de openbare ruimte. Dat verloopt succesvol. Het gezamenlijke bikerteam van Zuidpias en Gouda gaat bestaan uit vijf bikers die werkzaam zullen zijn in beide gemeenten. De burgemeesters Gert-Jan Kats van Zuid plas (links) en Milo Schoenmaker van Gouda, samen met twee bikers die al in Zuidpias actief zijn.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 7