t Al vijf jaar breien aan een sociaal vangnet CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. RIOOL VERSTOPT? Gewoon even bellen!!! TJ O UW DROOMHUIS! i1 ih'i editie: zuidpias 3 7 e jaargang Scholieren knotten wilgen WD wil Tweede Maasvlakte in Zuidpias Mijn stem gaat naar... nummer 1581 5 februari 2014 Nieuwerkerkse brengt ode aan het ongeluk Fietsers willen maatregelen op Parallelweg-Zuid Sokje reiniging, ontstopping, reparatie van alle soorten rioleringen 1 1 Goudmos 148 Nieuwerkerk a/d IJssel 0180-332222 0 v E R A L E N ALTIJD WWW H V H O N L I N E N L "Alleen nog bouwen op gemeentegrond" sHART HOLLAND Pagina 3 Pagina 3 Pagina 7 Pagina 11 Pagina 15 Nieuwerkerk aan den IJssel - "Aagje hier, die heeft ons allemaal sokken leren breien", zegt een van de da mes die 3 februari, zoals elke maan dagmiddag, met handwerkje naar de recreatiezaal van De Meander is getogen. Deze middag is bijzonder Breicafé Zuidpias bestaat vijfjaar. Door Judith Rikken Aagje (85) is er al jaren bij en komt sinds haar verhuizing naar Capelle nog elke maandagmiddag met de hopper naar De Meander in Nieu werkerk. Vooral omdat het zo ge zellig is. Zo'n veertig vrouwen laten in het breicafé wekelijks de pennen tikken: insteken, omslaan, doorhalen, af laten gaan, en alle varianten die op die oerbeweging bestaan, toer na toer. "Dit is een hogeschoolbreiwerk", zegt een dame, die bezig is aan een paar se trui met een ingewikkeld vlakken- patroon. Met coördinator Ria Kemp helpt zij nieuwe deelneemsters bij hun eerste schreden op het breipad. De dame tegenover haar bijvoor beeld, die een trui breit voor haar schoonzoon. Ze is net begonnen, de boord vordert gestaag, en heeft ge zien zijn maten nog een lange weg te gaan. De moeilijkheid zit 'm echter niet in het formaat van het breiwerk. Ze laat een klein geitenwollen sokje aan een sleutelbos zien; hogere wis kunde, wat haar betreft, waarvoor nog heel wat oefening nodig zal zijn. De producten van het breicafé vin den hun weg over de hele wereld, weet coördinator Kemp. "We maken veel voor goede doelen, in Roemenië en Bulgarije bijvoorbeeld. Ze weten ons te vinden, omdat wij een van de grootste breicafé's van Nederland zijn." Ook baby's in Gambia en Zwe den, en eenzame ouderen in Neder- Een mini-formaat geitenwollensok: hogere wiskunde. land spinnen figuurlijk garen bij de in- en ontspanning van de dames. Zo gaan er mutsjes voor pasgeborenen naar Afrika, inktvisknuffeltjes voor prematuurtjes (waardoor ze minder aan slangen en sondes trekken) naar Scandinavië en de opbrengst van mi- nimutsjes naar het Nationaal Oude- renfonds. Niets doen Het is een vergissing om te denken dat er in het breicafé alleen gebreid mag worden. Ook andere takken van sport zijn toegestaan. "Haken en borduren, of iets anders mag ook. Of helemaal niets doen." Miep Hulscher (77) is een van de weinigen die met lege handen aan tafel zit. Elke maan dagmiddag wipt ze even aan. "Na de gym. Dan kom ik hier uitrusten." Naald en draad heeft ze afgezworen. "Ik heb hemel en aarde aan elkaar gebreid, en toen ik daarmee klaar was, vond ik het genoeg geweest. M'n huis was vol. En wat moeten an deren met al mijn handwerken als ik er straks niet meer ben?" Behalve mutsjes, truien en sjaals wordt in De Meander gebreid aan een sociaal vangnet. "Er zitten hier dames die een kind verloren hebben, of een zieke man hebben. Ze worden bij ons in de groep opgenomen, heb ben een bezigheid en afleiding." Op 17 februari zelfs een feestje, als de dames met een high tea in De Bata vier-waar het allemaal begon - hun jubileum vieren. Het nut van het breicafé is ook door gedrongen tot professionele zorgver leners, weet Kemp: "Zelfs de huisarts stuurt ze door." /7/oo/servlce P VAN ADRICHEM MOORDRECHT 0182 375823 Oe-53373931 www.rioolservice-pvanadrichem. Intratuin Zevenhuizen Bredeweg 86c 2761 KA Zevenhuizen. Kijk op www.intratuin.nl intratuin kleurt je leven Uitstekend afgewerkt 3-kamer appartement met groot dakterras! Vraagprijs C 159.000,- k.k. www.vdpanne.nl Zuidpias - "Grondexploitaties dreigen de gemeente Zuidpias te ruïneren", waarschuwen de Moordrechtse Milieuvereniging en Stichting Groene Hart. Beide orga nisaties pleiten ervoor dat de ge meente de komende zes jaar alleen nog bouwt op gemeentegrond, en geen private gronden meer aan koopt voor woningbouwprojecten. Aanleiding voor de waarschuwing is de behandeling van een voorstel gisteravond in de raad van Zuid- plas, voor de aankoop van grond van particulieren en projectontwik kelaars voor de nieuwe wijk Moer- kapelle-Oost, De Jonge Veenen ge noemd. Eerder al gaven raadsleden aan meer informatie te willen over de risico's die deze aankoop met zich meebrengt. Met een geheime nota heeft het college, dat geen risico ziet in het project, inmiddels op dat verzoek gereageerd. Hoe de raad heeft gestemd, vindt u op www.hart-van-holland.nl. In het raadsvoorstel tekent het col lege aan dat de grondexploitatie oorspronkelijk door de projectont wikkelaars zou worden gevoerd, maar dat dat door de marktom standigheden lastig is geworden. De milieubelangenverenigingen stellen: "Het is duidelijk dat pro jectontwikkelaars geen financiële risico's willen lopen. Het kan toch niet zo zijn dat de gemeente Zuid- plas dat wél doet?" De organisaties verwijzen naar het Financieele Dagblad en het tv-programma Nieuwsuur van 29 januari, waarin de problemen van gemeenten met grondexploitaties werden belicht. De ranglijst wordt aangevoerd door gemeenten als Almere en Nijmegen, met tekorten van 477 en 352 miljoen euro. In Zuidpias gaat het om 'slechts' 45 miljoen euro, maar, zo stellen de Moordrechtse Milieuvereniging en Stichting Groene Hart: "Wordt ge keken naar het effect per inwoner of huishouden, dan zou gemeente Zuidpias op de vierde plaats ko men."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 1