A www.dezuidplas.nl Leerlingen De Terp knotten wilgen WD wil Tweede Maasvlakte in Zuidpias compenseren Dodelijk ongeval op Parallelweg Verdachten diefstal rijplaten aangehouden bwiUer^ v.a. 5,- p/m2 www.odonhoogendoorn.nl de Haij van derWende fietsklaar.nl uw mobiele fietsenmaker gb 1 Jp facebook Bedrijfsruimte Opslagruimte Stalling TE KOOP: v.a. 32.900,- TE HUUR: advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 5 FEBRUARI 2014 3 Ruil zou realisatie de Groene Waterparel mogelijk maken EU r Volg ons op Odon Hoogendoorn Thuis in de regio. !„i fietsklaar.ni Elke drie tot vijf jaar moeten de wilgen worden geknot. Namens de gemeente waren wet houder Arjen Hazelebach en groen- beheerder Geert-Jan Rozenheek getuige van het bewerken van de wilgen. Hazelebach: "Ik ben wet houder over alles watje kapot kunt maken, maar bij jullie is het net andersom, want jullie maken juist heel." Rozenheek belichtte de fi nanciële achtergrond van het knot ten: "Elke wilg kost de gemeente elf euro." Zuidpias - WD Zuidpias stelt voor om natuur- en recreatiegebied de Groene Waterparel alsnog te realiseren, met geld afkomstig uit het budget vooreen natuurgebied in de gemeente Albrandswaard. De colleges van Zuidpias en Albrandswaard zouden overzo'n ruil in overleg moeten gaan met provincie en minister, zo is te lezen in een motie van de WD-fracties in beide gemeen ten. De natte natuur, die was voorzien voor het nieuwe recreatiegebied De Groene Waterparel tussen Nieuwer- kerk aan den IJssel en Moordrecht, is tot nu toe niet gerealiseerd, door dat ook de geplande woningbouw in Zuidpias door bezuinigingen van Rijk en provincie niet doorgaat. In het gebied - restveen - blijft echter de grond inzakken en wordt het op termijn lastig om daar door te gaan met boeren. In de gemeente Albrandswaard is er een opdracht vanuit het Rijk om 650 hectare natuur en recreatie te ontwikkelen. Voor het deel natte natuur in het Buytenland van Rhoon is geld vanuit de overheid beschik baar. Omdat boerenbedrijven vrijwel Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij een aanrijding tussen een auto en een fiet ser op de Parallelweg Zuid is woensdag 29 januari een 57-jarige man uit Nieuwerkerk aan den IJssel om het leven gekomen. Even na 6.30 uur ontstond door nog onbekende oorzaak een aanrijding tussen de fietser en de auto. Am bulancepersoneel heeft de fiet- Benthuizen/Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft donderdag avond 30 januari een 26-jarige man uit Ridderkerk en een 28-jarige Rot terdammer aangehouden op verdenking van diefstal van rijplaten vanaf een bouwterrein aan de Omleidingsweg in Benthuizen. Een getuige zag rond 19.30 uur dat de rijplaten vanaf het bouwterrein werden opgeladen op een kraan wagen. De getuige vertrouwde dit niet en schakelde de eigenaar van de platen in. Deze constateerde dat er meerdere rijplaten werden gestolen. Terwijl de personen op afstand in de gaten werden gehouden werd de politie gebeld. De eigenaar en een onderaannemer hebben de truck met oplegger gevolgd via de A4, de A12 en de A20. Agenten traceerden in tussen ook de combinatie op de A12. De twee inzittenden van de combi natie werden op de N219 bij Nieu werkerk aan den IJssel aangehouden. De politie doet verder onderzoek. geen mogelijkheid hebben om in dit gebied te blijven bestaan, is er veel verzet tegen de plannen. De WD fracties in Albrandswaard en Zuidpias stellen voor om een deel van het budget voor het Buijtenland van Rhoon te gebruiken voor de ontwikkeling van de Groene Wa terparel in Zuidpias. Daarmee zou gemeente Albrandswaard af zijn van de opgave om natte natuur te ontwikkelen, en kan er bij de ont wikkeling van de Groene Waterparel voor worden gezorgd dat de in het gebied aanwezige boeren een eer lijke prijs krijgen voor de grond. ser gereanimeerd en ook het Mobiel Medisch Team is met een trauma helikopter ter plaatse gekomen. Ondanks de inspanningen van de hulp verleners overleed de fietser ter plekke. De Parallelweg Zuid is enkele uren afge sloten geweest vanwege sporenonder zoek. De politie doet nader onderzoek naar de toedracht van het ongeval. "Ik stem ChristenUnie/SGP..." 14 Marleen Bogaard - Marchand (Nieuwerkerk aan f»*- den IJssel) omdat ik kies voor een Zuidpias Sgy waarin mensen oog en hart heb ben voor elkaar!" Christenunie Zuidpias S^5P Like ons op I Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info@odonhoogendoorn.nl Borbizonlann 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Het juiste adres voor: Reparaties en onderhoud bij u voor de deur of op het werk -y en wanneer het u uitkomt! Verkoop van nieuwe fietsen o.a. Montego, Puch, BSP en Cortina K In- en verkoop tweedehands fietsen Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 Lange Zijde 9, 2761 AV, Zevenhuizen www.fietsklaar.il Dé mobiele fietsenmaker @hartvanho!land Nieuwerkerk aan den IJssel - Leerlingen van Jenaplanschool de Terp kre gen woensdag 29 januari onder een stralend winterzonnetje een les 'wil gen knotten'van de Stichting Watersnip uit Reeuwijk. De openluchtles vond plaats aan de Oostringdijk, waar diverse wilgen een dringende 'knotbeurt' nodig hadden. zaag kan zowel worden getrokken Door Cees Visser als geduwd." Na de theorie was het tijd voor de Zo'n 75 leerlingen uit de groepen 3, 4 en 5 deden mee aan de buitenles, waarin Ruud Jansen van de Water snip uitlegde waarom wilgen geknot moeten worden en met welke ge reedschappen dat gebeurt. Hij legde uit: "Elke drie tot vijf jaar moeten wilgen worden geknot, omdat an ders de takken te zwaar worden en de knot gaat splijten. In de gespleten knot verzamelt zich water, waarna de knot gaat rotten. Voor het knot ten worden diverse tangen en zagen gebruikt, waaronder de zogenaamde 'vrouwenzaag'. Deze zaag werd in de Eerste Wereldoorlog ontwikkeld, toen vrouwen het knotten overna men van de mannen die naar het front vertrokken. Met de vrouwen praktijk. De leerlingen konden laten zien dat ze met een zaag of tang kon den omgaan en dat ging hen uitste kend af. Docente Anita Wieser: "Het wilgen knotten sluit ook mooi aan bij ons volgende project Landschap en Omgeving dat gaat over de voorma lige turfwinning in de Zuidpias."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3