U komt toch ook? SP. Kom naar het Hart van Holland Laat uw stem alvast horen! HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 12 FEBRUARI 2014 11 Inloop vanaf 19.15 uur Om 19.45 uur sluiten de deuren HART VAN HOLLAND Is er een onderwerp waar u de mening van de lijsttrekkers wel eens over wilt horen? Heeft u een suggestie die u de moeite waard vindt om te delen? Of een vraag, die niet langer onbeantwoord kan blijven? Zet het op de mail en stuur het naar: redactie@hart-van-holland.nl Wellicht hoort u uw inbreng terug in het debat op woensdag 12 maart. Aanmelden: redactie@hart-van-hotland.nl Aan de gemeenteraadsverkiezingen in Zuidpias doen op 19 maart acht politieke partijen mee. Onder leiding van de politiek verslaggevers van Hart van Holland gaan zij een week daarvoor de discussie met elkaar aan over onderwerpen die er voor Zuidpias toe doen: het onderhoud van de openbare ruimte bijvoorbeeld, en de positie van de verschillende dorpen binnen die ene fusiegemeente Zuidpias. Het debat vindt plaats in La Baraque aan deZuidplasweg in Zevenhuizen, bent van harte welkom om als publiek aanwe zig te zijn. Hetaantal plaatsen is beperkt,dusaanmel- den noodzakelijk! Dit kunt u doen dooreen mail te sturen aan: redactie@hart-van-holland.nl. U krijgt een bevestiging als uw aanmel ding is verwerkt. www.hvhonline.nl- geen structurele oplossing. Als we weer voldoende middelen hebben, willen we terug naar een hoger onderhoudsniveau. Die financiële mogelijkheid zien we op korte termijn niet. SP De bezuinigingen op het onderhoud kunnen wat de SP betreft worden te ruggedraaid door investering in duurzame middelen. Zo kunnen de meer dan 70 gemeentelijke gebouwen worden voorzien van zonnepanelen en 4G antennes. Zwembaden kunnen worden voorzien van thermische collectoren om zo het zwemwater op te warmen en overgang op ledverlichting met zonnepanelen leverde in Tilburg veel besparing op. Zuidpias moet hiernaar kijken en niet opnieuw het wiel uitvinden. Maar bewoners die zelf een stukje gemeentegrond willen opknappen en be heren moeten we toejuichen. Hiervoor kan je wel spelregels opstellen (geen bestrijdingsmiddelen zoals Roundup) en advies geven, maar laat bewoners vooral het initiatief houden. De rotondes die door de lokale hoveniers zijn opgeknapt, zijn een aanwinst voor Zuidpias. Kijk of dit breder kan worden uitgerold. Kap van bomen moet tot minimum beperkt worden! WD Het verkiezingsprogramma van de WD Zuidpias is duidelijk over het onder houd van de buitenruimte. Naast het woongenot bepaalt de staat van de openbare ruimte ook nog voor een substantieel deel de waarde van uw wo ning. Daar komt bij dat een verzorgde buitenruimte bijdraagt aan het vei ligheidsgevoel. Een goede en zichtbare kwaliteit van het onderhoud moet uitgangspunt van beleid zijn. Om dat te bereiken hoeft de ozb niet te worden verhoogd, maar moeten er volgens de WD Zuidpias andere keuzes worden gemaakt. De WD is bereid en durft, indien nodig, subsidies waar slechts een deel van de inwoners van profiteert kritisch te bekijken en af te bouwen ten gunste van onderhoud van de buitenruimte. Een schone, veilige omgeving is namelijk voor alle inwoners van onze dorpen belangrijk. Daarvan profiteren we allemaal. CDA Als er een hoger niveau van onderhoud vanuit de gemeente moet komen, moet daar ook financiële dekking tegenover staan. Het huidige niveau van straat- en groenonderhoud kan worden verbeterd door de inzet van bewoners en door het effectief en efficient werken van de gemeente. Het CDA vindt dat niet alleen de gemeente, maar ook de burger verantwoordelijk is voor de openbare ruimte. De gemeente staat naast de burgers om te helpen de openbare ruimte netjes en opgeruimd te houden. Ideeën van bewoners zijn van waarde, omdat zij hun leefomgeving het best kennen. Per wijk moet een contactpersoon worden aangesteld, die met de gemeente nauw overlegt over onderhoud, groenvoorziening of ingrijpende werkzaam heden. Verder is het CDA nog altijd voor een actieve verkoop van restjes snipper- groen, en wil de partij geen verdere bouw in parken en andere open ruimten in de dorpen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 11