checkstar Echtpaar Klein-Post 65 jaar getrouwd: "We hebben het goed..." Zevenster heeft klus voor NL doet Onzekerheid over decentralisaties houdt aan AUTOBEDRIJF VAN REEUWIJK van alle merken Fiat Panda 1.2 Edizione cool, airco Fiat Sedici 1.6 Emotion, trekhaak Chevrolet Matiz Spirit, airco Fiat 500 1.2 Lounge open dak O Literatuur X' Dans/muziek ;B Muziek www.scnz.nl - info@scnz.nl HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 12 FEBRUARI 2014 Specialist in Italiaanse auto's fffWCf NlTWORKJJ^^Jl 26.523 km juni 2011 31.128 km mei 2010 15.547 km juni 2006 68.144 km juni 2009 Maandag 3 maart 20.00-21.30 uur Cursus Engelse Literatuur Couperussingel 6, Zevenhuizen Info: www.dezevenmuzen.nl of 0180-63173 Donderdag 13 februari 19.30 uur Shantykoor Het Kraaiennest Vrijdag 14 februari - 19.00 uur Kidsdiseo Carnaval (kom verkleed!) 't Blok, IJsermanpad 1, Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor kinderen van de basisschool Burgemeester Kats op bezoek bij het briljanten echtpaar Klein-Post. steeds, glas graveren en Assendelf- ter schilderwerk. Ook maak ik zelf dozen, die ik met stof bekleed. Toen een kleinzoon ging trouwen, heb ik een kussen gemaakt voor de ringen, met rozen erop. Het kussen heb ik in een zelfgemaakte doos gedaan. De aanstaande van onze kleinzoon kreeg tranen in haar ogen, toen ze de doos open deed. Ze had aan een hart als kussen gedacht, en nu kreeg ze het." Het echtpaar voelt zich gezegend met de vier kinderen, tien klein kinderen - 'met aanhang' - en vier achterkleinkinderen; een vijfde ach terkleinkind is op komst. Mevrouw: "Ze zijn over het algemeen gezond en de kinderen hebben allemaal werk. We hebben het goed Zevenhuizen - Zorgcentrum De Zevenster doet mee aan NL doet, de landelijke vrijwilligersaetie waarbij ook leden van het koninklijk huis de handen uit de mouwen steken. Op vrijdag 21 maart moet een hek ge plaatst worden rond de tuin van het zorgcentrum en voor zaterdag 22 maart wordt een beautydag georganiseerd. Voor beide dagen is het zorg centrum op zoek naar helpende handen. Voor vrijdag vooral sterke vrijwilligers die het niet erg vinden om vieze handen te krijgen en voor zaterdag mensen die goed nagels kunnen lakken, maskertjes aan kunnen brengen of bijvoorbeeld goed voeten en schouders kunnen masseren. Vrijwilligers die slechts een deel van de dag beschikbaar hebben zijn natuurlijk ook welkom. Voor meer informatie en aanmel den: jkooijmans@de7ster.nl. twee sessies veertig minuten Zorgcentrum De Zevenster, Zevenhuizen Zuidpias - Over de financiële invulling van de decentralisaties, de overheve lingvan taken in de gezondheidszorg van het Rijk naar de gemeente, bestaat nog steeds grote onduidelijkheid. Mede hierdoor is het ook nog niet duidelijk in welke vorm deze taken straks worden uitgevoerd. De politiek sprak in de naadsvergadering op 4 februari haar zorgen en ideeën uit over de grote be leidsverandering. Door Erwin van 't Hof Verwacht wordt dat de meieirculai- re in de Tweede Kamer duidelijkheid gaat scheppen over de financiële situatie waar de gemeente vanaf volgend jaar in verkeert. De WD is van mening dat er geen tijd is om te wachten totdat alle bedragen bekend zijn. Ferry van Wijnen: "Als we blijven wachten op de exacte bedragen lopen we straks achter de feiten aan. Ik denk dat het beter is om nu al in actie te komen en sce nario's op te stellen." partij stelde een drietal sce narios voor waarin de gemeente te weinig, genoeg of te veel geld krÜgt om de zorgtaakstellingen te realiseren. De PvdA is van mening bat een dergelijke aanpak weinig z'n beeft. Mogens Domela: "We kunnen geen scenario's opstel en als we geen duidelijkheid heb ben over alle factoren. Ik denk dat we nog geduld moeten hebben." De WD heeft aangegeven binnen st zelf met scenario's te komen. De CU/SGP gaf aan dat sterk de fo- Cus gelegd moet worden op burge rinitiatieven. De partij is van mening dat vrijwilligers en kennis - beide ruimschoots aanwezig in Zuidpias - zo goed mogelijk ingezet moeten worden voor maatschappelijke- en zorgtaken. Daarnaast gaf de partij aan dat er nog onvoldoende ver binding bestaat tussen professi onele en informele zorgverleners. De focus op de financiën alleen is voor CU/SGP daarom niet genoeg. De confessionelen zijn een gro ter voorstander van kijken naar de vraag naar zorg en het aanbod van vrijwilligers. Oorverdovend stil Als voorbeeld werd het Ouderiniti atief Zuidpias genoemd; een burge rinitiatief om een gebouw met een aantal appartementen te realiseren zodat kinderen met een beperking actief kunnen blijven in de samen leving. Eén van de initiatiefnemers, Elly Hoogeveen, sprak in tijdens de raadsvergadering. Zij noemde het oudereninitiatief een voorbeeld van georganiseerde mantelzorg: "Wij zijn op dit moment op zoek naar een woonvoorziening en daar heb ben we natuurlijk hulp bij nodig, maar we hebben de indruk dat het soms oorverdovend stil blijft in de gemeenteraad." Deze gedachtengang kreeg gestalte in een motie die de CU/SGP indien de samen met het CDA en de PvdA. De volledige gemeenteraad steunde de motie waarin het college wordt opgedragen om zoveel mogelijk ruimte te bieden aan initiatieven vanuit de samenleving op het ge bied van zorg. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vijf jaar geleden kwam burgemeester André Bonthuis op bezoek vanwege hun zestigjarig huwelijk, nu was het de beurt aan Gert-Jan Kats om op 7 februari op visite te gaan bij Teun en Marie Klein - Post om hen te felici teren met hun 65-jarig huwelijk, op 10 februari. Door Marianne Fortuin Het album van vijfjaar geleden ligt klaar, met de brief van de commis saris van de Koningin. "En nu heeft u er een van de Koning!", zegt Kats. Er worden herinneringen opgehaald aan de tijd rond hun huwelijk, waar bij oude papieren zoals het eerste rijbewijs van meneer - een klein groen document - wordt getoond. Reizen, dat deed het echtpaargraag; heel Europa hebben ze gezien. Me neer vertelt: "Ik was gek op de ber gen, dat uitzicht heb je hier niet. Zij zat onderweg in de bus te puzzelen en ik keek naar het landschap. In het najaar met die herfstkleuren, dat was mooi, of in het voorjaar het geel van koolzaad. We merkten aan het klimmen en dalen, dat het niet meer ging." In het begin was het wel wennen om niet meer te reizen. Mevrouw: "Maar nu niet meer, hoor. We houden ons wel bezig." Het huishouden doen ze nog he lemaal zelf. Meneer is graag met klokken bezig: "Alleen voor mezelf en niet meer voor anderen. En ik puzzel heel graag, 's Zomers ben ik in de tuin bezig. Dat doe ik alleen 's morgens en 's middags gaan we dan buiten in de stoelen zitten." Mevrouw is heel creatief. Ze laat schattige kleine meubeltjes zien, ge maakt van conservenblikjes en met stof bekleed. "Patchwork doe ik nog Prins Alexanderlaan 38, 2912 AM Nieuwerkerk a/d IJssel T (0180)312200 E infoiffiautovanreeuwijk.nl W www.autovanreeuwijk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 15