Kindergemeenteraad gaat voor afvalvangers Zevenhuizense volleybalclub viert halve-eeuwfeest Fietsersbond wil knip in Parallelweg-Zuid Meespelen in een rockmusical? Zaalvoetballen in voorjaars vakantie Kindertheater in bieb Record aantal aanmeldingen voor BRAinS i HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 12 FEBRUARI 2014 19 "Met een sponsorloop vullen we het bedrag van de gemeente aan" "Voorkeuren houden vaak verband met geld. Die afweging maken grote én kleine mensen", weet wet houder Verbeek. Een ambtenaar volgt het schouwspel vanaf de zij lijn. "Leuk hoe kinderen betrokken worden bij politiek." Debbie van den Bos van stichting Jeugdwerk Zuidpias maakt ondertussen af spraken met de werkgroepen. "In elk dorp van de gemeente Zuidpias formeren we een werkgroep. Zodat de sponsering lokaal vorm gegeven kan worden." Na de vergadering praat de kindergemeenteraad nog wat na. "Het leuke van dit idee is dat het ook echt kan", zegt Giovan ni. "Ik vind het leuk om mee te den ken en mee te praten." Ook Marieke is enthousiast. "Ik krijg niet altijd mijn ideeën er door maar meepra ten is belangrijker dan overtuigen." Hoewel Amber het werk van een burgemeester 'heel erg leuk' vindt, gaat ze toch voor een carrière bui ten de politiek. "Piloot worden. Dat is mijn droom." Christen! Irtie Project Xmderr-Md iOj i/»l4 De kindergemeenteraad kwam woensdag 5 februari voor vergadering bijeen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kindergemeenteraad van Zuidpias verga derde woensdag 5 februari over de uitvoering van een project dat de kinder- mad zelf uitkoos: afvalvangers om en nabij scholen. "Goed voor het milieu én we activeren scholieren", promoot kinderburgemeester Amber van Houwe- üngen het plan. Wethouder Verbeek vult aan: "Meer burger, minder overheid. Dat is politiek anno 2014." Door Kristien Zuidland De stoelen van burgemeester Gert- Jan Kats en enkele leden van de veertienkoppjge kindergemeente raad zijn leeg als de vergadering wordt geopend door de kinderbur gemeester: "Burgemeester Kats had elders verplichtingen en tja, van de gemeenteraadsleden weet ik het niet." Op de agenda staat de esPreking van een plan om in de omgeving van scholen afvalvan- 9ers te plaatsen. Het bedrag dat de gemeente beschikbaar stelt, acht duizend euro, wil de kinderraad aanvullen met sponsorgeld. "We or ganiseren een sponsorloop om geld '"te zamelen voor ons doel." Meer burger De jeugdige burgemeester loopt naar het centrale spreekgestoelte v°or haar presentatie aan de raad. Ze toont de dilemma's waar de raad het over eens moet zien te worden. "Er zijn twee soorten afvalvangers: met net of van metaal. De prijs ver schilt: een net kost 400 euro en een metalen ongeveer 1100 euro." Ook de plaats van de vanger is een punt. "Als de vangers bij scholen worden geplaatst kunnen scholieren deze zelf leeg maken en hoeft de ge meente dat niet te doen." Bij deze opmerking haakt wethouder Jan Verbeek gretig aan: "Meer burger, minder overheid. Dat is van deze tijd." Een mogelijkheid om het budget aan te vullen is een sponsorloop. Maar waar moet die starten. "Bij een sportverenging, maar dan wel een die dicht bij onze school is", denkt een van de raadsleden. "Eens," vindt een ander raadslid, "maar wat doen we als het slecht weer is?" Burge meester Van Houwelingen steltvoor om in werkgroepen de concrete plannen voor te bereiden. Piloot Zevenhuizen - De Zevenhuizense volleybalvereniging - opgericht op 26 mei 1964 - viert dit jaar haar vijf tigste verjaardag. Bij een verjaardag hoort een feestje en dat wordt za terdag 17 mei gevierd in dorpshuis Swanla. De jeugdleden krijgen die dag in het dorpshuis allerlei activiteiten voor geschoteld. Vervolgens vindt aan het begin van de avond een recep tie plaats voor leden en oud-leden, gevolgd door een spetterende feest avond. Dat alles in een tot museum omgetoverde zaal. De feestelijke setting in Swanla wordt een feest der herkenning met foto's, krantenknipsels en video's. Dejubileumcommissie roept de hulp in van leden en oud-leden en vraagt (oud) materiaal van 'de volleybal' te leen voor de eendaagse jubileumex positie. Voor meer informatie jubi- leumkrant@vcnesselande.nl Oproep De leden van de jubileumcom missie zijn naarstig op zoek naar oud-leden, spelers/speelster en trainers. Kent u nog voormalige medespelers/-speelsters? Graag doorgeven via de jubileumcommis sie (jubileum@vcnesselande.nl) of licht hen in waar zij zich kunnen opgeven voor de feestelijkheden. Aanmelden voor het feest is sowieso gewenst: volleybal-minded Zeven huizen dient zich te melden op de website www.vcnesselande.nl Op de foto: Nederlandse kampioen A-jeugd 1986. Bovenste rij van links naar rechts Jan Willem Visser, Nico den Hollander, Hans Lindhout, An- nemiek Everaart, Jan van de Wel. Middelste rij: Erik Strijdhorst, Gaby Helmers, André den Hollander, John van Zuylen, Heieen van der Wel, Eline Zielhuis, Lisette Mulder, Astrid Poot. Onderste rij: Arjen van Vliet, Haitse Hoos, Marco Hogebrug, Marcel van Wensem, Mariëtte Ensing en Denise van de Dool. (foto: Liesbeth Heems kerk). Nieuwerkerk aan den IJssel - Hoewel de toedracht van het dodelijke onge val op 29 januari op de Parallelweg-Zuid in de buurt van de Spoorweglaan nog niet bekend is, constateert de Fietsersbond Zuidpias dat deze route voor fietsers steeds gevaarlijker wordt. De bond denkt dat een 'knip' in de weg, waarmee doorgaand autoverkeer wordt voorkomen, de meest effectieve maatregel is. De Fietsersbond stelt in een pers bericht: "Door congestie op de snelweg A20 nemen veel auto mobilisten vaak deze route als sluiproute, vooral in de ochtend spits. In het bijzonder in de win terperiode en in combinatie met slechte straatverlichting én ver blinding door verlichting van auto's op de snelweg, ontstaan vaak hachelijke situaties. En dan is de fietser meestal de zwakste verkeersdeelnemer." De lokale afdeling van de Fietsers bond wil dat de gemeente Zuidpias als wegbeheerder op korte termijn de noodzakelijke maatregelen neemt om de veiligheid te vergro ten. Zevenhuizen - De musicalgroep Steps on Stage heeft plannen om de indrukwekkende rockmusical 'The Wave' op de planken te bren gen. De musical vertelt het verhaal van leerlingen van een middelbare school die zich afvragen hoe het mogelijk was dat Hitier voor, tij dens en na de Tweede Wereldoor log zoveel mensen kon beïnvloeden. De musical is gebaseerd op een waar gebeurd verhaal, dat twee keer verfilmd werd; in 1981 als The Wave en in 2008 als Die Welle. De voorstellingen staan gepland voor april en mei van volgend jaar, precies zeventig jaar na de bevrij ding. Het thema is nog steeds ac tueel ondanks dat de oorlog al lang afgelopen is. Steps on Stage is op zoek naar jongeren in de leeftijd van veer tien tot achttien jaar die gemoti veerd genoeg zijn om het ingrij pende verhaal op het podium te brengen. Ervaring is niet nodig. De repetities vinden plaats in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 en du ren van 16.45 tot 19.00 uur. Voor meer informatie en aanmel den: info@stepsonstage.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - On der het motto 'Fair Play' vindt op woensdag 19 februari een zaalvoet baltoernooi plaats in de Parkzoom- haal aan de lersestraat. Het toernooi wordt georganiseerd door Stichting Jeugdwerk Zuidpias in samenwer king met een aantal studenten van de Haagse Hogeschool. In de pauze wordt bumpervoetbal gespeeld, waarbij de spelers opgeblazen pakken met stootkussens dragen. Het toernooi is bestemd voor de jeugd van veertien jaar en ou der uit alle kernen van Zuidpias. Er is plaats voor twaalf teams. Voor meer informatie en aanmel den: www.jeugdwerkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein worden op woens dag 26 februari twee identieke voorstellingen gegeven voor kinde ren van drie tot en met zes jaar. De eerste voorstelling begint om 14.30 uur, de tweede om 15.30 uur. De toegang bedraagt 3 euro. Kaarten zijn tot en met dinsdag 25 februari verkrijgbaar in de bibliotheek. Op de dag zelf bedraagt de toegang 3,50 euro. Cadeautje Kinderen van drie tot en met zes jaar die in februari lid worden van de bibliotheek krijgen een klein (maar ongevaarlijk) krokodilletje cadeau. Voor kinderen tot dertien jaar is het lidmaatschap gratis; men betaalt alleen 3,50 euro inschrijf geld. Zuidpias - Voor het nieuwe seizoen van BRAinS, Brede Activiteiten in Scholen, zijn een kleine tweeduizend aanmeldingen binnengekomen. Van de 93 aangeboden activiteiten zijn vooral het sportklimmen, dansen bij het Fabia Dance Centre en een kijkje nemen achter de schermen bij een dierenkliniek heel populair. "Ik stem ChristenUnie/SGP..." Dhr, De Pater, 96 jaar (Moerkapelle) HU/J omdat de SGP al sinds 1936 op mijn stem kan rekenen. Bij leven welzijn ook weer op 19 maart." Zuidpias SGP

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 19