mm mmm m ZO BEDRIJVIGHEID IN DE RECIO Sneeuw domper voor Skate4Air Tekenen en schilderen voor verstandelijk beperkten Valentijn lunchconcert op Leefgoed de Olifant Wijklunch in Soos Sssst, stilte. Hier wordt de Cito-toets gemaakt facebook fcuiifcber^ Uw droomhuis onze werkelijkheid Wethouder Bosman blikt terug op een roerige week HART VAN HOLLAND REGIO 12 FEBRUARI 2014 31 Jiff* - Volg ons op mmm mmmmm "Ik had om grote huizen gevraagd" Nesselande - In De Kristal is vorige week een cursus tekenen en schilderen voor mensen met een verstandelijke beper king van start gegaan. De deelnemers kunnen werken aan de hand van voorbeel den of hun fantansie de vrije loop laten. De cursus is zowel bestemd voor be ginners als voor gevorderden. Er zijn nog en kele plaatsen vrij. Voor meer informatie en aanmelden: 010-2518988 of www.curzusenzo.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op Leefgoed de Olifant wordt zondag 16 februari een Valentijn lunchcon cert gegeven met een optreden van The Frisian Mainstream Combo. Aanvang 11.00 uur. Voor meer informatie en aanmel den: info@leefgoed.nl, 06-230 70 843 ofwww.leefgoed.nl De deelnemers van Skate4Air lieten zich niet tegenhouden door de barre weersomstandigheden. Oostenrijk/Nesselande - Op de Oostenrijkse Weissensee werd vorige week dooreen groot aantal Nederlanders de Alternatieve Elfstedentocht verreden. Onder hen 128 deelnemers van Skate4Air. Deze organisatie nam voor de vierde keer deel aan deze tocht om geld in te zamelen voor onderzoek naar Taaislijmziekte. De meeste schaatsers konden de tocht ondanks de hevige sneeuwval toch uitrijden. Er werd in totaal 222.370 euro ingezameld voor het goede doel. Zuidpias - Het zijn spannende dagen voor kinderen uit groep 8 van veel basisscholen. Gisteren is begonnen met de Cito-toets. Drie dagen lang - op dinsdag, woensdag en donderdag - wordt de kennis getest die zij de afgelo pen jaren hebben opgedaan op school. Oomper op dit mooie resultaat was echter een grote schadepost, omdat de overvloedige sneeuw val veel schade veroorzaakte aan materiaal van Skate4Air. De grote tent, twee gasheaters, bouwlam pen en opslagkisten werden zwaar beschadigd en moesten deels nood gedwongen achtergelaten worden. Martijn Oudeman, de voorzitter van Skate4Air hierover: "Dit is een enorme domper voor ons. We heb ben hierdoor een schadepost van Bleiswijk - Architektenburo Houwe- üng houdt zich al jarenlang bezig met het realiseren van woonwen- sen. De visies en trends op bouw- en woongebied veranderen en Houwe- 'iog verandert mee. Zo is Architek tenburo Flouweling gespecialiseerd °P het gebied van duurzame nieuw en verbouw, waarbij de woonwen- sen centraal blijven staan. Om te Listeren naar de woonwensen van deze tijd heeft het architectenbu reau een actie op de sociale media opgezet. Met het plaatsen van een foto van een droomhuis op de Fa- eebook pagina van het kantoor en daarbij een korte tekst, dingen men- sen mee naar een van de gratis jaar abonnementen op het Woonblad Wonen Landelijke stijl. circa 10.000 euro en we hopen dan ook dat er mensen zijn die ons aan nieuw of gebruikt materiaal kun nen helpen." De schadepost valt de kleine organisatie rauw op het dak. Iedere ingezamelde euro wil men besteden aan onderzoek en niet aan de aanschaf van materialen. Wie wil helpen kan contact opne men via info@skate4air.nl. - - - Floe doet u mee? Plaats de foto van uw droomhuis op www.facebook.com/Archhou- weling. Geef daarbij een korte omschrijving van maximaal 50 woorden waarom dit nu juist uw droomhuis is. Deel daarna het be richt zodat ook uw vrienden kun nen meedoen. De abonnementen worden onder de inzendingen verloot. U kunt meedoen t/m 15 maart 2014. Deze actie is opgezet door: Architektenburo Flouweling, Floekeindseweg 27, 2665 KA Bleiswijk, T 010 521 59 22, E info@houweling-architekten.nl Contact: Jan Houweling. Moordrecht - Onder het motto 'Sa men eten is leuker' organiseert Pa- rento Thuiszorg voor dinsdag 18 fe bruari om 12.00 uur een wijklunch in de soosruimte aan de Schieland- straat. Plet thema van de gezellig gedekte tafels is deze keer 'Vogels in de winter'. De kosten bedragen 3,50 euro per persoon. Aanmelden kan via 0180-396944 of door een briefje met naam, adres en telefoonnummer af te geven bij mevrouw Verdoold aan de Schielandstraat 80. Via deze weg kunnen ook mensen zich aanmelden die bij de lunch willen helpen. Moerkapelle - Wethouder Rinus Bosman is een tevreden man. Na een paar spannende weken in de ge meenteraad van Zuidpias is zijn plan unaniem aangenomen. De nieuwe woningen in project De Jonge Veenen worden nu daadwerkelijk gebouwd. 'Toen ik hier 24 jaar geleden kwam wonen was net de laatste grote uit breiding in Moerkapelle gebouwd. Sindsdien zijn er in het dorp geen grote bouwprojecten meer geweest. In 2006 hebben we een deal kun nen sluiten met het Rijk waardoor er weer woningbouw mogelijk was in Het Groene Hart. Nu, 8 jaar later, is het eindelijk zover. 1 Maart, de of ficiële start verkoop, wordt voor ons een echt feest. Ik verheug me erop al die enthousiaste mensen te zien." Opluchting Wethouder Bosman spreekt veel met de mensen in de gemeente Zuidpias. Hij weet wat er speelt en heeft dus de teleurstelling gevoeld toen het plan vertraging opliep. Ri nus Bosman blijft altijd kalm, maar Ruim 6000 scholen zouden mee doen aan de Cito-toets. Dat is on geveer 85 procent van het totaal aantal basisscholen in Nederland. De toets bepaalt voor een deel naar welk niveau vervolgonderwijs de leerling gaat. Het is dit jaar voor het laatst dat de Cito-toets in februari wordt gehou den. Vanaf volgend jaar verschuift de eindtoets naar april. De Cito- toets bestaat uit 200 meerkeuzevra- nu is er toch opluchting merkbaar: "ledereen die ik spreek zit te sprin gen om de nieuwbouw. Ik kreeg veel ongeruste reacties. Dat kunnen we nu achter ons laten. Er ligt een heel goed plan, waar het college alle ver trouwen in heeft. Niet gek als je ziet hoeveel voorinschrijvingen er al zijn." Jaren dertig bouwstijl Na het positieve raadsbesluit heeft de ontwikkelaar het complete wo ningaanbod bekend gemaakt op de gen op het gebied van taal, rekenen/ wiskunde en studievaardigheden. website van De Jonge Veenen. Bos man: "De impressies zijn prachtig, precies het type woningen dat de mensen waarderen. Ik weet nog dat ik voor het eerst met de ontwikke laar sprak. We hadden het toen al over de jaren dertig bouwstijl. Dat hebben ze consequent doorgevoerd. En ik had om grote huizen gevraagd. Maar wel betaalbaar. Dat is allemaal gelukt. Nu is het gewoon een kwestie van tempo maken. Snel de palen in de grond! Een impressie van het nieuwe park centraal gelegen in De Jonge Veenen. Voor meer informatie: www.skate4air.nl. Like ons op I www.hvhoniine.nl ©hartvanholland SHART VAN HOLLAND Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 31