Raad keurt nieuwbouw in Moerkapelle goed Strijden om een provinciale plek bij de nationale voorleeswedstrijd Verdachte steekincident aangehouden facebook (Q bwibker^ de Haij van derWende advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 12 FEBRUARI 2014 3 Volg ons op Thuis in de regio. Moerkapelle wordt naar het oosten toe uitgebreid. worden gebouwd, over de ruim 120 woningen die nog op de planning staan zal de gemeenteraad zich op een later tijdstip uitspreken. Eerder had Bosman al aangege ven de risico's van de bouw van een acceptabel niveau te achten, mede doordat een groot deel van de geplande sociale woningbouw, ongeveer dertig procent van de woningen, vermoedelijk al wordt afgenomen door een sociale wo ningcorporatie. Oorspronkelijk zou den de kosten van de exploitatie van de grond voor rekening komen van een ontwikkelende partij. Die heeft echter aangegeven de finan ciële middelen daarvoor niet meer beschikbaar te hebben. Hierop be sloot de gemeente om zelf garant te staan voor een geheim gehou den bedrag dat de start van het project mogelijk maakt. kunnen uitpakken, maar het gaat hier om een belangrijke ontwik keling die zeker niet standaard is. Daarom kunnen wij met het plan instemmen." Ook het CDA is van mening dat het in dit geval kiezen was voor een balans. Lansink (CDA): "De risico's zijn er, maar dit project geeft onder andere een impuls aan de infrastructuur, de scholen en de plaatselijke voetbalvereniging, een mooie ontwikkeling voor het dorp." De andere partijen konden ook in stemmen met het plan. Dat de gemeenteraad instemde met de bouw van ruim 380 wo ningen moet een opluchting zijn geweest voor wethouder Rinus Bosman die naar eigen zeggen bij het uitstel van goedkeuring door de gemeenteraad 'teleurstel ling' had gevoeld: "Ik ben blij dat de gemeenteraad nu met het plan kan instemmen. Ik wou dat ik alle financiële risico's kon wegnemen, maar die horen ook bij de politiek." De wethouder benadrukte dat er toestemming is gegeven voor de eerste woningen die in twee fasen Zuidpias - De gemeenteraad heeft dinsdag ingestemd met de start van de eerste twee fasen woningbouw in Moerkapelle-Oost. Deze beslissing was drie weken uitgesteld omdat de raadsleden, op initiatief van D66, het college hadden verzocht om meer duidelijkheid over de financiële risico's voor de gemeente. Deze duidelijkheid kwam in de vorm van een geheime nota. Door Erwin van 't Hof Hoewel de raadsleden niets prijs mochten geven over de inhoud van de nota, gaven zij wel aan dat het project De Jonge Veenen niet zon der financiële gevaren is voor de gemeente. Claudia Wolff (D66): "We zijn ons ervan bewust dat het pro ject financieel gezien negatief zou Vanaf I maart gaan de woningen in jarendertigstijl in de verkoop. Waddinxveen/Regio - Een school- topper is te herkennen aan: een boek op schoot, een gespannen blik en geflankeerd door klasgenootjes, ouders en soms grootouders. Twaalf schooltoppers oftewel leerlingen die eerder de schoolronde van de nationale voorleeswedstrijd hadden gewonnen, streden op 5 februari in bibliotheek De Groene Venen in Waddinxveen voor een plaats in de provinciale ronde. Deze wordt op 12 maart in Schoonhoven gehouden. Door Kristien Zuidland Niet alleen de twaalf voorlezers; leer lingen uit groep 7 en 8 uit Waddinx- veen, Boskoop, Zevenhuizen, Moor drecht, Reeuwwijk en Bodegraven, die de eerste ronde van de landelijke wedstrijd hadden gewonnen, hadden het zwaar. Ook de driekoppige jury stond voor een moeilijke opgave: se lecteer twee kinderen uit deze twaalf die het mooiste kunnen voorlezen. is geen stoel meer vrij in biblio theek De Groene Venen als Anne Ver dagen, jeugdcontactpersoon van de bibliotheek, de wedstrijd aftrapt. Om de beurt mogen de deelnemers plaats nemen op de speciale troon om voor te lezen. Support Ik ben geen boekenwurm", bekent Vincent de Maar van basisschool De Eendragt in Zevenhuizen. Hij is de eerste die mag lezen. Snel zegt hij etachteraan: "Maar ik vind lezen wel Jeuk. En hockey." Hij toont zijn boek e avonturen van kapitein Onder dek en leest voor over een onbe- °ipen kapitein die de wereld wil red den. Esmee de Jong uit Waddinxveen noudt van lezen en van breien. "Ik eb net een pannenlap af voor oma". tsmee, winnaar van de Dick Bruna- sehool leest voor uit het boek Dum- mie de Mummie van Tosca Menten. Jessica Jansen uitZevenhuizen gaat ook door naar de provinciale ronde van de nationale voorleeswedstrijd. Sara de Vroe is leerling van de Mees ter Lallemanschool in Moordrecht en heeft gekozen voor 'De verschrikke lijke badmeester'. Ze leest: "Er komt steeds meer schuim op het water. De kinderen zwemmen zo hard ze kunnen. De badmeester schreeuwt: tempo, tempo, tempo." Hoofdrol Toneelspelen, dat is de hobby van Jessica Jansen. De 11-jarige win naar van 't Reigerbos in Zevenhuizen wordt gevraagd welke rol ze het lief ste speelt. Jessica antwoordt direct: "De hoofdrol!" Waar haar boek over gaat? "Nicky is haar dagboek kwijt. Nu kan ie-der-een haar geheimen lezen." Ook Ayla Maas van de Achtbaan in Moordrecht, houdt van spannende boeken. Het fragment dat zij voor leest komt uit 'Hoe overleef ik het jaar 2000?'. Louk den Hartogh van de Bethelschool uit Waddinxveen, neemt de aanwezigen mee in een enerverende scene waarin kerkrovers er vandoor gaan met de buit uit de Servatiuskerk. Hanna Visser uit Bos koop, houdt van dromen en koos voor het fantasieverhaal 'Naria' van CS Lewis. De laatste kandidaat is Adil Mkhar- bach (12), leerling van 't Vogelnest in Bodegraven. De fan van schrijver Paul van Loon trakteert de aanwezi gen op een spannend fragment uit Raveleijn onder aanmoediging van zijn vriendjes. Niet onder schooltijd De jury, bestaande uit Wil Scholte, Lotte Hartman en Monique Bos boom, beraadt zich en komt - na uit voerig overleg - met de uitslag. Alle kandidaten hebben het geweldig ge daan, maar Adil en Jessica zijn door naar de provinciale ronde. Jessica is geluk kig. "Als je leest heb je het gevoel dat je die persoon bent. Heerlijk." Adil en zijn vriendjes kunnen het nog nau welijks geloven. "Door naar de pro vinciale ronde. Die is niet onder schooltijd. Da's wel jammer." Moordrecht - Politieagenten hielden zaterdagavond 8 februari een 29-jarige man uit Gouda aan. Hij wordt ervan verdacht eerder die avond in een woning aan de Zwanendreef zijn ouders te hebben ge stoken. Omstreeks 19.15 uur kwam bij de politiemeldkamer de melding binnen dat in de woning aan de Zwanendreef twee personen waren neergestoken. Ter plaatse troffen de hulpdiensten de be woners, een 65-jarige man en zijn 45-jarige vrouw, aan met steekverwondingen. Ambulan cepersoneel ontfermde zich over de slachtoffers, die naar een zie kenhuis werden vervoerd voor behandeling van hun verwon dingen. Zij zijn, na behandeling, ter observatie opgenomen. Terwijl in de woning het sporen- Like ons op I www.hvhonline.nl @hartvanho!land ■SHART VAN HOLLAND onderzoek gaande was, gingen agenten op zoek naar de ver dachte, de zoon van de slacht offers. Hij werd omstreeks 20.00 uur aangehouden nadat agenten hem zagen lopen op de Jacob van Lennepkade. De voorlopige bevindingen uit het onderzoek zijn dat de verdach te in de woning ruzie kreeg met zijn vader en hem daarbij heeft gestoken. Toen de moeder tus senbeide kwam, raakte ook zij gewond. De recherche onder zoekt de zaak. "Ik stem ChristenUnie/SGP..." Antonie Parera (Moordrecht) omdat deze partij werkt vanuit Bijbelse normen en waarden en opkomt voor het bestaansrecht van de vreemde- Cnristen Inie ijng." Zuidpias SGP Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3