NEZ <Êk Heeft u zich al aangemeld? ii Kom naar het Hart van Holland woensdag 12 maart Laat uw stem alvast horen HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 19 FEBRUARI 2014 Volgens cijfers van de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) is het aantal elektrische auto's in Zuidpias in de afgelopen 14 maanden gestegen. Het aantal hybride auto's met nevenbrandstof benzine nam toe van 148 naar 189; met nevenbrandstof diesel van 4 naar 31. In Zuidpias stonden in november 2012 3 volledig elektrische auto's geregistreerd, nu zijn dat er 7. De RDW heeft geen cijfers over voertuigen die via een leasemaatschappij in de gemeente rijden. HART VAN HOLLAND Inloop vanaf 19.15u. Om 19.45u sluiten de deuren. Is er een onderwerp waar u de mening van de lijsttrekkers wel eens over wilt horen? Heeft u een suggestie die u de moeite waard vindt om te delen? Of een vraag, die niet langer onbeantwoord kan blijven? Zet het op de mail en stuur het naar redactie@hart-van-holland.nl Wellicht hoort u uw inbreng terug in het debat op woensdag 12 maart. Nieuw Elan Zuidplai NEZ NEZ onderschrijft het besef dat het gebruik van fossiele brandstoffen op de huidige wijze en het vervuilen van onze leefomgeving een doodlopende weg is, en ondersteunt alternatieven die aantoonbaar milieuvriendelijker zijn. NEZ beseft terdege dat met de gestage maar zekere opmars van de elek trische auto er zich nieuwe uitdagingen aandienen, waaronder die van de oplaadpunten. Zolang het net zo snel opladen van de batterijen als het nemen van brandstof bij een tankstation technisch nog niet mogelijk is, moet volgens NEZ de gemeente in fysieke ruimte voorzien om exploitanten enkele laadpalen te laten plaatsen. In woonwijken, maar ook bij koopcentra en bedrijfsterreinen. Waar mogelijk (bij carports en in garages) het verant woord thuis opladen stimuleren. Daarnaast moeten berijders van het inmiddels populaire metalen ros met elektrische hulpmotor op meer locaties in de openbare ruimte de mogelijk heid krijgen tot bijvoeren. Te denken valt aan kleinschalige laadstations bij toeristische rustplaatsen. Nieuwe Gemeente Politiek De komende jaren zullen steeds meer mensen voor elektrisch vervoer kie zen. Voor zover het gebruik van elektrische auto's door de overheid wordt gestimuleerd, mogen gemeenten ook verantwoordelijk worden gesteld voor voldoende oplaadpunten. De verwachting is wel dat commerciële partijen op termijn deze markt zullen gaan beheersen. De gemeente Zuidpias zou zelf een tiental oplaadpunten voor haar reke ning kunnen nemen door bijvoorbeeld enkele parkeerplaatsen bij openbare gebouwen ter beschikking te stellen. Het lijkt ons echter beter dat de ge meente een tegemoetkoming biedt in de aanlegkosten voor oplaadpunten aan bedrijven en verenigingen die hierin willen voorzien, zoals horecagele genheden, stroomleveranciers, winkelcentra en garagebedrijven. Het aantal elektrische fietsen en bromfietsen neemt de laatste jaren ook sterk toe. Het probleem met oplaadpunten is hierbij echter minder groot. Misschien kunnen stroomautomaten bij stations, winkelcentra en grote fietsenstallingen in een behoefte voorzien. Aanmelden: redactie@hart-van-holland.nl www.hvhonline.nl Aan de gemeenteraadsverkiezingen in Zuidpias doen op 19 maart acht politieke partijen mee. Onder leiding van de poli tiek verslaggevers van Hart van Holland gaan zij een week daarvoor de discussie met elkaar aan over onderwerpen die er voor Zuidpias toe doen: het onderhoud van de openbare ruimte bijvoorbeeld, en de positie van de verschillende dorpen binnen die ene fusiegemeente Zuidpias. Het debat vindt plaats in La Baraque aan de Zuidplasweg in Zevenhuizen. U bent van harte welkom om als publiek aanwe zig te zijn. Het aantal plaatsen is beperkt, dus aanmelden noodzakelijk! Dit kunt u doen door een mail te sturen aan re- dactie@hart-van-holland.nl. U krijgt een bevestiging als uw aanmelding is verwerkt.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 13