L Sneeuw en ijs Storm en hoogwater www.hhsk.nl j$| Storm regen, sneeuw en vorst vragen om specifiek water- en wegen beheer. Wij leggen graag uit welke maatregelen het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard neemt indezeweerssitua les. "Tijdens extreme weerssituaties zijn onze mensen 24 uur per dag zeven dagen per week bezig met het waterbeheer en het controleren van dijken, kades, stuwen en gemalen. Samen zorgen wij ervoor dat het water op peil blijft om schade en overlast te voorkomen." i ïf HART VAN HOLLAND ADVERTENTIE 19 FEBRUARI 2014 Schieland en de Krimpenerwaard Week 8, nr. 153 1 =P3 Hoogheemraadschap van Waterwerken Te veel water Inlaat bij de Eendragtspolder. De Eendragtspolder is een waterberging waar natuur, recreatie en sport duurzaam zijn gecombineerd Veel regen zorgt voor hoog water en daar door voor extra druk op dijken en kades. Om te voorkomen dat de dijken bezwijken, zor gen we ervoor dat ze hoog en stevig genoeg zijn om ons allemaal te kunnen beschermen tegen het hoge water uit de rivier. Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard werkt samen met Meteo Consult. Als er extreme neerslag wordt verwacht, waarschuwt Meteo Consult ons. Zodat wij optijd kunnen beginnen met voorbemalen, waarbij we zoveel mogelijk water uit ons beheersge bied pompen richting de zee. Daardoor komt het waterpeil lagerte staan en ontstaat er meer ruimte voor wateropslag. In extreme neerslagsituaties kunnen we extra noodpompen inzetten om overtollig water af te voeren. BH5» Dijkgraaf Hans Oosters Als het waterpeil in Schieland en de Krimpenerwaard te hoog wordt, zetten we extra bergingsgebieden in. Onze grootste waterberging is De Eendragtspolder. We kunnen hier ruim vier miljoen kuub water vanuit de Rotte tijdelijk parkeren. Zo houden de Rotterdammers droge voeten. Dijklegeroefening in 2012. Het dijk- leger bestaat uit ongeveer 130 vrijwilligers die ons helpen in extreme weerssituaties eft u vragen of opmerkingen? Dan kunt u contact met ons opnemen via of een e-mail sturen naar www.twitter.com/hhsenk Tijdens sneeuwval en vorst kunnen de wegen glad worden. Het hoogheemraadschap beheert de wegen in de Krimpenerwaard buiten de bebouwde kom. We strooien deze wegen preventief. Waterschappen in het noorden van Nederland kunnen hun gemalen tijdelijk stil leggen als het vriest. Zodat ijs kan aangroei en en mensen eerder kunnen schaatsen. In dit deel van Nederland, met laag gele gen bewoonde gebieden variërend van communicdueru/i m twee tot zeven meter beneden NAP, is dat echter onmogelijk. Onze gemalen moeten blijven draaien. Uiteraard proberen we wel zoveel mogelijk ons bemalingsbeheer aan te passen, zodat u alsnog op natuurijs kunt schaatsen. U ziet het. Het weer heeft grote invloed op het werk van het waterschap. Wie weet denkt u nog eens aan ons als het weer weer omslaat. De medewerkers van uw water schap gaan voor u door weer en wind. Als het stormt, kan dat gevolgen heb ben voor de dijken en kades binnen ons beheersgebied. Bomen kunnen omwaaien met wortel en al, waardoor een gat in de dijk ontstaat. Opwaaiend hoog water kan voor wateroverlast zorgen. In het stormseizoen controleren we de dijken extra. En tijdens een storm zijn onze men sen vierentwintig uur in de weer om alle dijken en kades te bewaken. In extreme weerssituaties zetten we ook onsdijklegerin. Hetdijklegervan het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard bestaat uit honderd twintig getrainde vrijwilligers. Wilt u ook lid worden van het dijkleger Kijk op onze website, www.hhsk.nl, hoe dat kan. w Deze advertentie is een uitgave van: r Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Postbus4059.3006 AB Rotterdam, 01045 37 200, www.hhsk.nl De volgende editie van Waterwerken verschijnt op 19 en 20 maart 2014 Al onze bekendmakingen vindt u op vww.hhsl nl/loket/békéndma nge; en op www.officielebekendmakingen.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 20