Zevenhuizense peuter bezoekt naamgenoot Voorbode van de lente? Judith Vis op jacht naar Olympische medaille Politieke activiteiten Zuidpias De Rijdende Rechter in dorpshuis Swanla dezuidplas.nl deH^aij van der\A4nde www.odonhoogendoorn.nl advocate n Bedrijfsruimte Opslagruimte Stalling HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 19 FEBRUARI 2014 3 Bobsleeën Thuis in de regio. Halverwege vorige week stonden er voor het raam 63 orchideeën en twintig amaryllissen. Het waren er meer, maar Adrie van Gelderen heeft al heel wat bloemen af moe ten knippen omdat die niet meer mooi waren. Toch lijkt het erop dat er nog meer bij komen; in de pot met amaryllissen zijn een aantal kleine groene puntjes te zien, waar over niet al te lange tijd weer nieu we rode bloemen aan te bewonde ren zullen zijn. Voor Adrie van Gelderen zijn bloe men haar lust en haar leven. Ze heeft het niet van een vreemde: haar vader was tuinman en ook haar moeder hield van bloemen en planten. Sinds tien jaar is ze getrouwd met Job van Gelderen. Bloemen zeggen hem niet zoveel, zijn hart ligt meer bij het verbou wen van groente. Onder andere sla en wortels groeien er in zijn volks tuin op de Moordrechtse Knollen tuin. Met name de amaryllissen zijn vol gens Adrie van Gelderen bijzonder. "Ik heb twee potten gekocht. De pot die er het mooiste uitzag heb ik weggegeven en de amaryllissen in de pot die ik hield leken wel gehan dicapt. Alle punten lagen plat en het leek niks te worden. Uiteindelijk bleek het toch een succes, want kijk eens hoe ze er nu bij staan!" "Ik denk dat iedereen bloemen en planten kan verzorgen, maar er komt natuurlijk wel een beetje ge voel bij kijken", vervolgt ze vol en thousiasme. "Maar veel bijzonders doe ik er niet mee, hoor. Ik geef ze twee keer per week water, maar soms vergeet ik dat ook wel eens." Moordrecht - Het is een verzame ling aan kleurrijke bloemen bij Job en Adrie van Gelderen-Visser thuis. Opvallend genoeg wonen ze ook in de bloemen wijk, in de Leliestraat. Pronkstukken zijn de rode amaryl lissen en witte orchideeën die in de vensterbank staan. Is het een voor bode van de lenteOf komt het mis schien door de toewijding waarmee ze verzorgd wordenIn huize Van Gelderen wordt erin ieder geval vol op van de kleuren genoten. Door Job van der Plicht Daisy kust Daisy in dolfinarium Harderwijk. Zevenhuizen/Harderwijk - Voor de Zevenhuizense Daisy van den Eng was het zaterdag dan zover: ze ging haar naamgenootje Daisy in Harderwijk ont moeten. Het tweejarige meisje won vorige maand een door het dolfinarium uitgeschreven wedstrijd, die een naam voor de op 29 december geboren winterdolfijn moest opleveren. Welke snoepjes eten de dolfijnen? Met welk speelgoed spelen ze? En hebben de dolfijnen ook een knuf fel? Vol vragen was Daisy op uitno diging van het dolfinarium zaterdag ochtend al vroeg met haar ouders en opa en oma naar Harderwijk vertrok ken. Daar werd ze ontvangen door de be geleiders van de dolfijnen, kreeg ze een kijkje achter de schermen, mocht ze de dolfijnen ijsblokjes voeren, en speelgoed uitdelen. Volgens moeder Lian van de Zouwen zullen er nog vele ritjes naar Harderwijk volgen, om dolfijn Daisy te zien opgroeien. Zuidpias - Met het oog op de Moerkapelle. Jemeenteraadsverkiezingen op woensdag 19 maart vinden diverse politieke activiteiten plaats. 's Zuidpias wel zo grenzeloos? Stichting Vedj, voor en door jongeren, houdt vrijdag 21 februari om 19.30 oor een debat in de raadzaal van het gemeentehuis op het Raadhuisplein I 'n Nieuwerkerk aan den IJssel. Onder I het motto 'Is de gemeente Zuidpias wel zo grenzeloos' komen acht stel- llngen voorbij, waarop iedereen mag gageren. Deur open om 19.15 uur; de toegang is vrij. Discussieavond LTO Zuidpias Met als thema 'Bent u de stem van de agrarische ondernemer?' houdt LTO Zcndp'as donderdag 27 februari om 015 uur een discussieavond met de Politieke partijen, ledereen die mee W'! praten is vanaf 20.00 uur welkom 'J SO Natural aan de Bredeweg 62 in Debatavond WD en SGP/CU WD en ChristenUnie/SGP houden woensdag 5 maart van 20.00 tot 21.30 uur een politieke debatavond. In de Zespunt aan de Molenlaan 1a in Moordrecht kruisen Elbert Dijk graaf, Tweede Kamerlid SGP, en Ta mara van Ark, Tweede Kamerlid WD, de degens over de vraag op welke van de twee partijen inwoners van Zuidpias zouden moeten stemmen, ledereen is welkom. Het Wat? Verkiezingsdebat voor jongeren Jeugdwerk Zuidpias houdt donder dag 6 maart in 't Blok aan het Us- ermanpad in Nieuwerkerk aan den IJssel het 'Wat? Verkiezingsdebat!'. Wie het leuk vindt om mee te denken over de onderwerpen en stellingen die aan de politici worden voorge legd is vanaf 20.00 uur welkom. Moordrecht - Judith Vis, voorma lig inwoner van Moordrecht, gaat in Sotsji op jacht naar een Olym pische medaille bij het bobsleeën. Zevenhuizen - Het televi sieprogramma De Rijdende Rechter komt vrijdag 28 febru ari naar Zevenhuizen voor een conflict over een twintig jaar oude camper. De hoorzitting wordt gehouden en opgeno men in dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamer- weg. De eigenaar van de camper, een inwoner van het Rotterdamse Zevenkamp, eist van het ver kopende bedrijf uit Enschede dat een (verborgen) gebrek aan de kampeerwagen wordt hersteld. Meester Frank Visser bezoekt samen met de partij en de camper, die gestald is bij een caravanbedrijf aan de Rottekade in Zevenhuizen. De hoorzitting begint om 15.30u en duurt ongeveer 45 minu ten. Publiek is welkom, aanmelden via anouk.sluiter@idtv.nl, 020-3143240 of 020-3143112 Gisteren, dinsdag 18 februari staan twee runs op het pro gramma en vandaag, woensdag 19 februari, komt Vis als remster wederom uit op twee runs. De resultaten op alle runs tellen mee voor de einduitslag. De uit zending is te zien om 17.15 uur. Barbizonlaon 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E mail: info^odonhoogendoornnl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 3