"Je moet blij wezen met watje hebt..." Keuzevrijheid Gemeente wil verpaupering bankkantoor voorkomen KERKDIENSTEN ZONDAG 23 FEBRUARI HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 19 FEBRUARI 2014 9 Echtpaar Schep viert briljanten bruiloft Burgemeester Gert-Jan Kats kwam Gijs en Trijnie Schep donderdag persoonlijk feliciteren met hun 65-jarig huwelijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een Friezin uit Delfstrahuizen en een boeren zoon uit Lange Ruige Weide: zulke plaatsnamen voorspellen een rijke histo rie. Dat is zeker het geval bij Trijnie Bakker en Gijs Schep. Ze leerden elkaar in Nieuwerkerk aan den IJssel kennen en trouwden op 15 februari 1949. Burge meester Gert-Jan Kats kwam het paar op 13 februari alvast feliciteren met hun 65-jarig huwelijk. Door Marianne Fortuin Mevrouw, inmiddels 83 jaar, vertelt hoe ze in Nieuwerkerk terecht is ge komen: "In Friesland was geen werk, maar hier wel. Dus ging ik met mijn vader hier naartoe; hij ging bij de Spoorwegen werken." Ook meneer, binnenkort 86 jaar, verhuisde met zijn ouders: "Mijn vader was boer. Je had toen geen eigen boerderij, die werd gepacht. Van Lange Ruige Weide gingen we eerst naar Ben schop en daarna naar Nieuwerkerk." Hij heeft het bekende Nieuwerkerk- se straalbedrijf Schep opgericht, dat in de loop der jaren is uitgegroeid tot een gezond familiebedrijf, met ook nog een vestiging in Gouda. Meneer: "Ik ben ooit begonnen met een kiepauto, maar daar zat geen toekomst in. In mijn vrije tijd was ik al bezig met zandstralen. Nu is dat staalstralen geworden, want zand mag niet meer." Ook mevrouw heeft haar steentje bijgedragen aan het bedrijf: "Als de kinderen naar school waren, ging ik helpen. Op zaterdag betaalde ik de lonen uit. Hij werkte dag en nacht voor het bedrijf; het is echt zijn kindje." Dat betekent dat meneer nog regelmatig op de koffie gaat: "Ik kijk over de schouder mee". Als er niet gewerkt werd, ging men kam peren. Meneer: "We hebben 35 jaar in Brixen in Oostenrijk gestaan." In december ging de hele familie naar de wintersport. Hun huwelijksdag destijds was ook bijzonder: 's middags werd er ge trouwd en 's avonds vertrok meneer naar Indië. Er is een foto waarop het jonge stel te zien is, met een zelfbe dacht onderschrift 'Trijn hangt aan de trein'. Na 2,5 jaar kwam meneer terug en kreeg het echtpaar een huis in de Wilhelminastraat. Toen het bedrijf was opgericht, woonden ze 25 jaar in een keet op het terrein. Mevrouw: "Dat was echt een mooi huis." Ze verlieten het vanwege uitbreiding. Na op diverse andere adressen te hebben gewoond, be trok het echtpaar vier jaar geleden een flat aan de Boslaan. Met hun vijf kinderen, elf kleinkin deren en vijf achterkleinkinderen hebben meneer en mevrouw Schep hun 65-jarig huwelijksfeest inmid dels gevierd. Ondanks het feit dat de gezondheid van mevrouw te wen sen overlaat, vindt ze: "Je moet blij wezen met watje hebt..." Een paar weken geleden las ik in een weekblad een interview met een vrouw die over de hele wereld onderzoek had gedaan naar de combinatie arbeid en zorg. In veel tanden had zij mensen bevraagd, mannen en vrouwen. De conclusie van haar onderzoek was dat een vierdaagse werkweek het beste uit de bus kwam. Haar conclu sie was dat die vierdaagse werk week dan ook maar voor ieder een moest worden doorgevoerd. Ze vond dat de overheid dat met wetten moest gaan regelen. Dat vond ik wel een snelle conclusie. Op zo n moment voel ik weer van binnenuit waarom ik liberaal ben. Wat geeft een ander het recht om iemand voor te schrijven hoe je je even moet inrichten? Hoever mag e overheid gaan om je iets op te eggen? Ik geloof niet dat er een otauwdruk is die voor iedereen 9eldt. Er zijn ontelbare situaties te bedenken waarom een bepaalde verdeling tussen werktijd en tijd voor andere zaken goed is. In een ander leven kan het echter weer heel anders lopen. Op dit moment woedt op de opiniepagina's van de landelijke kranten een verhit debat over keuzes die mensen maken. Vooral gaat het dan over de keuzes die vrouwen maken als ze kinderen krijgen. Ik ben een beetje klaar met het wijzende vingertje dat uit de vele artike len spreekt. Eigenlijk is het nooit goed. Werk je niet of weinig, dan is het niet goed in de ogen van de één, werk je veel of bijna fulltime dan is het niet goed in de ogen van de ander. We hebben in Ne derland gelukkig keuzevrijheid. Dat is een verworvenheid die we mogen koesteren. Tegelijkertijd komt vrijheid altijd met verant woordelijkheid. Slechts iets meer dan de helft van de Nederlandse Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara van Ark deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. vrouwen is economisch zelfstan dig. Ik zou zo graag zien dat we in Nederland een debat heb ben dat over meer gaat dan al leen mensen verwijten of ze wel of niet een goede keuze maken in het hier en nu. Het gaat ook over de toekomst en of je de vrij heid op grond waarvan je nu een keuze maakt in de toekomst ook nog hebt. Ook al denk je er liever niet over na, gebeurtenissen als werkloosheid, beëindiging van een relatie of overlijden kunnen ervoor zorgen dat je alleen komt te staan. Dan terug moeten val len op de overheid voor uitkerin gen is geen fijne optie. Hier over nadenken is een verantwoor delijkheid die past bij de grote keuzevrijheid die we in ons land (gelukkig!) kennen. Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. L. Krooneman en 18.30 uur ds. W.J.C. van Blijderveen. Herv. Gem. Moe.: 9.30 uur ds. AJ. van den Herik en 18.30 uur ds. P.H. van Trigt. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. H. Roozeboom en 18.30 uur ds. P. Nobel. V.E.G. in 't Goudse: 15.00 uur K. Goedhart. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur ds. C. Bregman in Dorpskerk en 18.30 uur ds. R.P. van der Plicht in Ontmoetingskerk. RK Geloofsgem. St. Johannes Onthoofding: 9.00 uur Woord en Communieviering Werkgroep Moordrecht. De kerk is elke woensdag open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur vindt het middag gebed plaats. Volle Evangelie Gem. Effata: 11.00 uur Emiliano Kotadiny. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School): St. Josephparochie (zie Nieuwer kerk) Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 9.30 uur Eu charistieviering met pastor W. Bekedam. Veg Het Kruispunt: 10.00 uur Leen Koster. Prot. Gem. De Bron: 17.00 uur Zangdienst. Prot. Gem. Ontmoetingscentrum: 10.00 uur ds. F.P. Treep. De Lichtkring: 9.30 en 16.30 uur ds. W.H. de Groot. Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur (voorber.HA) ds. H.G. de Graaff en 18.30 uur ds. G.C. Bergshoef. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur ds. H.C. Marchand (voorb.HA) en 17.00 uur ds. D. van Vreeswijk. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): 9.30 en 16.00 uur leesdienst. Zevenhuizen Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 en 19.00 uur ds. D. van Vreeswijk (HA). Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur ds. C. Haasnoot. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur ds. M.J. Wattel. Vrijz.Prot.Kerk: R.K. Gem. Moerkapelle/Zevenhui- zen: geen dienst Vervolg van voorpagina Nieuwerkerk aan den IJssel - De drie jaar geleden opgerichte initiatiefgroep Rabobank-gebouw heeft de afgelopen tijd een aantal malen met gemeente en Rabobank contact gehad over de toekomst van het gebouw. De leden be grijpen niet waarom gemeente en Rabobank zich niet hebben ingespannen om woningen of een gezondheidscentrum te realiseren op de plek van het bankkantoor. Gemeente Zuidpias stelt dat zij niet de initiatiefnemer is, maar slechts randvoorwaarden kan aangeven: "De gemeente wil voorkomen dat het voormalige Rabobank-kantoor ver paupert en er een sociaal onveilige situatie en overlast gaat ontstaan. Daarom wordt elk initiatief dat door de huidige eigenaar wordt voorge steld, serieus beoordeeld." De vestiging van een discountsuper markt is volgens de gemeente moge lijk als voldaan wordt aan een goede ruimtelijke inpassing. "Dat wil zeggen dat voldoende parkeerplaatsen moe ten worden gerealiseerd en ook de bevoorrading op een verantwoor de en verkeersveilige wijze wordt afgewikkeld." Het wachten is op een concreet bouwplan. Daarna moet het bestemmingsplan worden gewijzigd. Als de gemeenteraad daarmee in stemt en een omgevingsvergunning kan worden afgegeven, kan gestart worden met de sloop van het huidige kantoorgebouw en de bouw van een supermarkt. De bewonersgroep kondigt aan bezwaar tegen de plannen aan te zullen tekenen. dP/I Sanitiem Arbeco B.V. Iln/Ml Rinqvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel •UTel. (0180) 31 41 12 •info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 9