NEZ WD wil het cameratoezicht in Zuidpias uitbreiden toezicht Wat vinden de andere partijen hiervan? HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 26 FEBRUARI 2014 In deze wekelijkse verkiezingsrubriek kiest de redactie van Hart van Holland steeds een onderwerp uit de verkiezingsprogramma's van de politieke partijen. Alle partijen krijgen de gelegenheid hun zegje hierover te doen. Deze week de SP en PvdA/GroenLinks, die beide vinden dat er in Zuidpias meer oplaadpunten voor elektrische fietsen en auto's moeten komen. CDA Veiligheid lijkt een vanzelfsprekendheid in een gemeente als Zuidpias. U moet zich in en rond uw huis veilig kunnen voelen. Cameratoezicht is hierbij een middel, maar wel als het echt nodig is en zin heeft. Het CDA wil dat er terughoudend mee wordt omgegaan. Camera's zijn geen garantie voor veiligheid en een camera op de hoek van elke straat is niet het beeld dat het CDA wil. Ook de gemeente alleen kan niet voor vei ligheid zorgen. Inwoners kunnen zelf een rol spelen samen met buurt genoten. De gemeente heeft de taak te informeren en communiceren, met gezag te handhaven en schade te verhalen op daders. Verder vindt het CDA een zichtbare politieagent en toezichthouder van groot belang, net als de communicatie vanuit de wijk met een 'eigen' politiebureau in Zuidpias. ChristenUnie-SGP Veiligheid en een gevoel van veiligheid is een van de belangrijkste voor waarden voor een fijne woonomgeving. En daar dragen vooral mensen zelf aan bij. Als hulpmiddel kan cameratoezicht hier zeker ook aan bij dragen. In de gemeentewet zijn de kaders geregeld voor het gebruik van camera's in de openbare ruimte. Ook het omgaan met, en het opslaan van beeldmateriaal is hierin geregeld. Dat is van belang met oog op de privacy. Voor de Christenunie/SGP geeft dit voldoende basis om politie en gemeente mandaat te geven om in de openbare ruimte, waar nodig, mobiele of vaste camera's efficient in te zetten. De afgelopen periode is er op diverse plaatsen in onze gemeente resultaat geboekt met came ratoezicht, deze werkwijze verdient dus navolging. Wel moet er blijvend gekeken worden of camera's nog steeds nodig zijn en dus weer verwij derd kunnen worden. Nieuw Elan Zuidpias D66 De gemeente Zuidpias is een veilige gemeente. Desondanks is er ook in onze dorpen soms sprake van (ernstige) criminaliteit. D66 vindt dat dit niet kan wor den getolereerd en stevig moet worden aangepakt. D66 wil een doeltreffende aanpak waarbij een mix van preventie, toezicht en handhaving wordt ingezet Dit betekent concreet behoud van een politiebureau, gerichte inzet van (wijk agenten en bikers en indien nodig inzet van middelen zoals cameratoezicht. D66 wil geen ongerichte, massale inzet van camera's waarbij meer dan noodza kelijk inbreuk wordt gemaakt op de privacy van mensen. D66 wil cameratoezicht alleen inzetten op locaties waarvan bekend is dat er een verhoogd risico is o om de pakkans te vergroten. Het is één van de mogelijke opsporingsmiddelen en moet flexibel worden ingezet. Aanpakken bij de bron is altijd beter. NEZ Cameratoezicht maakt deel uit van de dagelijkse werkelijkheid; in winkelcentra, openbare gebouwen, fabrieken, openbaar vervoer, bij wegen en bruggen. NEZ vindt het inzetten van camera's een gepast middel teneinde de veiligheids- beleving (preventief) te bevorderen. Wel moet aan deze inzet een gefundeerde reden ten grondslag liggen. Het gaat om een balans tussen de veiligheid m he publieke domein en de privacy van burgers. Bij klachten of andere meldinge^ van niet gepast gedrag of onwenselijke (verkeers-)situaties ziet NEZ liever de gerichte inzet van tijdelijke, mobiele camera's. Camera-inzet is een middel, geen doel. NEZ hoopt dat geplaatste camera s zu len bijdragen aan een goede sociale leefomgeving waarbij we niet uit het oog moeten verliezen dat primair de mens zijn of haar sociale leefomgeving maa niet de camera. Elkaar aanspreken op gedrag dat niet door de beugel kan is e blijft derhalve noodzakelijk. Mijn stem gaat naar... Lijsttrekker Jan Hordijk van de WD legt uit: De WD is voor cameratoezicht. Er zijn plaatsen in onze dorpen waar vandalisme en overlast een pro bleem zijn. In het verleden zijn goede resultaten geboekt, bijvoor beeld op de Kerklaan in Moor drecht. De WD pleit voor mobiele camera's zodat, als de overlast zich verplaatst, gericht cameratoezicht kan plaatsvinden. Niet alle locaties moeten bekendgemaakt worden; de overlastgever mag 'verrast' worden door de beelden. Het is verstandig te onderzoeken of we aan kunnen sluiten bij de came racentrale van Gouda. Hier worden de beelden live bekeken en te ruggelezen waardoor de pak kans enorm toeneemt. In de discussie komt vaak het woord privacy naar vo ren. Wat ons betreft gaat veiligheid voor. Bovendien gebeurt een en ander buiten op straat. Is daar überhaupt privacy? Cameratoezicht is een hulp middel, geen doel op zich en vervangt politie-inzet niet. De WD wil ook graag meer politie op straat zien. Christen U nu? SGP

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 12