a SP< Meld u aan vóór 6 maart! i Waar hangen de camera's nu? Kom naar het Hart van Holland woensdag 12 maart Laat uw stem alvast horen HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 26 FEBRUARI 2014 13 PvBA Nieuwe Gemeente Politiek Aanmelden: redartie@hart-van-houand.nl HART VAN HOLLAND Inloop vanaf 19.15u. Om 19.45u sluiten de deuren. Is er een onderwerp waar u de mening van de lijsttrekkers wel eens over wilt horen? Heeft u een suggestie die u de moeite waard vindt om te delen? Of een vraag, die niet langer onbeantwoord kan blijven? Zet het op de mail en stuur het naar redactie@hart-van-holland.n Wellicht hoort u uw inbreng terug in het debat op woensdag 12 maart. GROEN KS Over de preventieve werking van cameratoezicht lopen de meningen en onderzoeksresultaten uiteen. De camera's hebben dus vooral een functie in het kader van de opsporing. Hoewel de criminaliteit in de gemeente Zuid- plas relatief laag is, zou extra cameratoezicht waarschijnlijk wel enigszins bijdragen aan de bestrijding ervan, in het bijzonder aan de bestrijding van vandalisme. Op dit gebied is nog wel enige winst te behalen, bijvoorbeeld als we kijken naar de vernielingen rond de jaarwisseling. Daarom staan wij niet afwijzend tegenover dit voorstel. De aangewezen plekken voor de camera's zijn locaties in de openbare ruimte die door veel mensen worden bezocht en in de omgeving van uitgaansgelegenheden. PvdA Voor PvdA/GroenLinks is cameratoezicht een uiterst middel. Wij willen overlast tegengaan door preventie, bijvoorbeeld door jeugdwerk en promi nente aanwezigheid van politie op de fiets (bikers). Cameratoezicht hoort daar in principe niet bij. Als we te snel naar cameratoezicht grijpen, ver groten we het onveiligheidsgevoel en is het niet effectief. Op plaatsen waar herhaaldelijk grote overlast is, kan wat ons betreft tijdelijk gebruik worden gemaakt van mobiele camera-observatiesystemen. SP Voorwaarde voor cameraopnames is dat de privacy gewaarborgd is en dui delijk is dat toezicht echt werkt. We denken aan camera's rond winkel centra, om overvallen te voorkomen en - indien toch nodig - daders op te sporen, en bij station Nieuwerkerk. Maar overal camera's ophangen om zo overlast van jongeren te voorkomen, is geen oplossing. Jongeren gaan zich dan verplaatsen. Daarnaast is het afgelopen jaar de overlast door jongeren met 50% gedaald, de SP is dan ook van mening dat een dure investering niet nodig is, zeker niet als de jongeren kat-en-muis gaan spelen. De privacy van onschuldige burgers is ook belangrijk, in hoeverre is de persoonlijke levenssfeer van onschuldige burgers gewaarborgd? Als raadsleden hebben we vorig jaar een bijeenkomst over cameratoezicht in Gouda bijgewoond, waarbij beelden zover werden ingezoomd dat wij konden zien welke pin code iemand intoetste. Dat gaat de SP te ver. In Zuidpias hangen/staan camera's in/bij winkelcentrum Reigerhof en het NS-station in Nieuwerkerk aan den IJssel, aan de Kerklaan in Moordrecht en bij bedrijfspanden in Zeven huizen en Moerkapelle. Om hoeveel camera's het gaat, maakt de gemeente niet bekend. Op grond van de wet moet cameratoezicht kenbaar worden gemaakt. In het gebied dat binnen het bereik van de camera's valt, moet het mensen duidelijk zijn dat zij op beelden kunnen voorkomen, of deze nu voor langere tijd worden vastgelegd of niet. Camerabeelden mogen maximaal vier weken worden bewaard. Voor beelden waarop strafbare feiten te zien zijn, of die door de politie worden gebruikt voor de opsporing en vervolging van verdachten, geldt een uitzondering. www.hvhonline.nl Aan de gemeenteraadsverkiezingen in Zuidpias doen op 19 maart acht politieke partijen mee. Onder leiding van de poli tiek verslaggevers van Hart van Holland gaan zij een week daarvoor de discussie met elkaar aan over onderwerpen die er voor Zuidpias toe doen: het onderhoud van de openbare ruimte bijvoorbeeld, en de positie van de verschillende dorpen binnen die ene fusiegemeente Zuidpias. Het debat vindt plaats in La Baraque aan de Zuidplasweg in Zevenhuizen. U bent van harte welkom om als publiek aanwe zig te zijn. Het aantal plaatsen is beperkt, dus aan melden noodzakelijk! Dit kunt u doen door een mail te sturen aan redactie@ hart-van-holland.nl. U krijgt een bevestiging als uw aanmel ding is verwerkt. J 1.1

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 13