N HatfS met e Dansvoorstelling Culture Shock Bijzondere auto's voor rondrit Gemiva gezocht Presentatie nieuwe cd Sootjevisch Open Podium Moordrecht Klassiek Wel morgenrood, geen water in de sloot 4 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 26 FEBRUARI 2014 17 Zo nu en dan kan ik oprecht balen van het feit dat je nooit precies kunt zeggen watje bedoelt. Op de weg tussen de grijze massa en de lippen gebeurt er iets wat ervoor zorgt dat het bedoelde aan kracht inboet. In veel gevallen schiet de woordenschat of de kennis van een bepaald onderwerp simpelweg tekort. Muziek Beeldende kunst Literair is?) Cultureel erfgoed www.scnz.nl - info@scnz.nl Door Pepijn de Groot Als ik jaloers ben op roman schrijvers is dat vanwege hun natuurbeschrijvingen. Tommy Wieringa die schrijft over doorschijnende bollen velddistel en loogkruid die worden voort bewogen door de wind. Alsof er onderzijn kale schedel een plek is waarin alle plant- en boomnamen, inclusief plaatjes, zijn opgeslagen opdat hij elk landschap nauwkeu rig kan beschrijven. Ik moet aan uitdrukkingsonver- mogen denken omdat ik voor me zelf tevergeefs probeer te verhel deren waarom ik vanuit het niets hartstochtelijk fan ben geworden van de band Alice in Chains. Die naam zegt de lezer waarschijn lijk minder dan Nirvana. In de muzikale stamboom zitten de twee dicht bij elkaar. Allebei met wortels in Seattle en (mede) daarom maakten beide bands muziek om knetterdepressief van te worden. In die zin zal het niet verbazen dat Kurt Co- bain en Layne Staley, de zangers van de bands, zichzelf met hero ine en andere zooi naar de ver doemenis hebben geholpen en de veertig niet gehaald hebben. Nirvana, Alice in Chains: het zijn van die bands die in postervorm de muren van puberkamers deco reren. Bij mij niet: ik kende Alice in Chains wel van naam maar moest dan altijd denken aan Alice Cooper, die eruitzag alsof hij was uitgeschoten met mascara en al tijd in nethemd op foto's stond. Dat stond mij een beetje tegen. Inmiddels voel ik de aantrekkings kracht van die zogenoemde grun- gemuziek van Alice in Chains maar al te goed. Staley zingt over het leven als een dagelijkse strijd met het Monster waar ze je als kind nooit over vertellen, schreef dich ter Bauke Vlierhuis over de band. Mooi gesproken. Treffend. Maar toch wil ik voor mezelf een ant woord boetseren met woorden op de vraag: waarom is Alice in Chains nou zo tof? Ik liet wat nummers (Would, We Die Young, Man in the Box) aan mijn vader horen om erover te praten. In conversaties kom ik vaak tot nieuwe inzichten. Die konden me misschien helpen in het zo treffend mogelijk formule ren van mijn dweepzucht. "Klinkt toch fantastisch, die gie rende gitaren? Hoor je die de pressie in de muziek? Die dringt nog dieper door omdat je wéét dat die gast ook echt miserabel was in zijn kop. Het is echte el lende, snap je wat ik bedoel?" "Uit het leven gegrepen." "Ja." "Net als Hazes." Zucht. "Net als Hazes, maar dan met gitaren." Op deze momenten baal ik dat ik de taal van de muziek niet be heers. Ik kan niet precies zeggen waarom Alice in Chains goed is. Meer dan 'ga het luisteren' kan ik er niet van maken. Zevenhuizen/Moordrecht - Regis seur Ton van der Bildt brengt sa men met een aantal choreografen van Zin van Bewegen en met di verse acteurs een voorstelling op de planken waarin een meisje op zoek gaat naar haar achtergrond waarin veel culturen elkaar kruisen. De voorstellingen vinden plaats in Theater Swanla op zaterdag 8 maart om 19.30 uur en op zondag 9 maart om 13.30 uur. Het theater is geves tigd aan de Burgemeester Klinkha- merweg 86. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar via 0182-376177 of www.zinvanbewegen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Evenement organiseert ook dit jaar weer een rondrit voor bewoners van Gemiva. Tra ditiegetrouw worden zij door de regio rondgereden in bijzon dere auto's als oldtimers, cabrio's of bijvoorbeeld in een Jeep. Wie in het bezit is van een dergelijk voertuig en de Gemivabewoners een onvergetelijke dag wil bezor gen op zaterdag 12 april kan zich aanmelden via 06-22231203 of via lboele@stichtingevenement.nl. Zevenhuizen - De vierde cd van Sootjevisch, het in Oudhol landse klederdracht gestoken viswijvenkoor, wordt zondag 2 maart gepresenteerd in Dorps huis Swanla aan de Burge meester Klinkhamerweg 86. Ter gelegenheid hiervan verzorgt de band Pater Moeskroen een gastoptreden. De voorstelling begint om 13.30 uur; deur open om 13.00 uur. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij leden van het koor of via www.sootjevisch. nl. Moordrecht - Stichting Moordrecht Klassiek sluit op zaterdag 1 maart het seizoen af met het Open Podi umconcert in de zaal van de Har monie aan de Sportlaan 5. Aanvang 19.30 uur. Er wordt een avondvul lend programma aangeboden met vocale (drie koren) en instrumentale (een septet, een blaassextet en twee werken waarin de Shakuhachi zich presenteert) muziek, voordrachten en een expositie door leerlingen van Bettina Wappner. De avond wordt gepresenteerd door Trudi Bos. De toegang is vrij, er wordt een bijdrage gevraagd ter bestrijding van de kos ten. Zaterdag 1 maart - 19.30 uur Open-Podium Concert en expositie Harmoniegebouw, Sportlaan 5, Moordrecht Info: www.moordrechtklassiek.nl ïïm 29 maart Expositie schilderijen Anja Sokolowski-Wervers Old Bakery, Dorpsstraat 73, Zevenhuizen Maandag 3 maart 20.00-21.30 uur Start cursus Engelse Literatuur, Couperussingel 6, Zevenhuizen Info: www.dezevenmuzen.nl 0180 - 631736 Zaterdag 8 maart Optrreden Selma Peelen en ÏTe Weak And The Strong visueel ondersteund doorVJ Polly 't Blok, Ijsermanpad 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Entree 4 euro Zaterdag 8 maart - 19.30 uur Zondag 9 maart - 13.30 uur Dansvoorstelling Culture Shock door"ZIN"uit Moordrecht Theater Swanla, Zevenhuizen Entree 10 euro Kaarten: www.zinvanbewgen.nl Zaterdag 1 maart 14.00-17.00 uur Open middag Oudheidkamer 's Gravenweg, Nieuwerkerk aan den IJssel Maand maart Expositie Historische Vereniging Nieuwerkerk Bibliotheek Reigerhof Nieuwerkerk aan den IJssel (foto Reginus den Breejen) Nieuwerkerk aan den IJssel - De witte brug over het Kanaal maandagochtend in het eerste zonlicht. Vele fietsers en wandelaars waren er getuige van. Vaak belooft zo'n mooie start van de dag regen, weet de maker van de foto. Maar maandag ging de weerspreuk 'morgenrood brengt water in de sloot' nog even niet op.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 17