"Toekomst winkeliers ligt in nieuw centrum" Een juwelierszaak met een verleden, dat is de winkel van Robert den Haag. Al veertig jaar is de juwelier, die ook winkels in Rotterdam, Nieuwerkerk aan den IJssel en Bodegraven heeft, gevestigd aan de Passage in Waddinxveen. Eerst runden zijn ouders de zaak, later Robert zelf. De juwelier schrijft geschiedenis door als een van de eerste retailers 'ja' te zeggen tegen een vestiging in Nieuw Centrum Waddinxveen (NCW). HART VAN HOLLAND CENTRUM WADDINXVEEN 26 FEBRUARI 2014 Juwelier Robert den Haag: y////////////////////////////////////////////////////////////////^^^ Robert is ervan overtuigd: "De toekomst voor winke liers ligt in NCW." In het centrum komen mensen bo ven de winkels te wonen. Een groot voordeel volgens de juwelier. "Dat is goed voor de sociale controle en de veiligheid." Ook het feit dat een gelijkvloers appartement een stuk onderhoudsvriendelijker is dan een eengezins woning speelde een rol bij de aankoop. Een ander gemak is dat er winkels onder de appartementen zitten, die met de lift rechtstreeks te bereiken zijn: van supermarkt tot boutique en van drogisterij tot boekenwinkel. Ook is het fijn dat onze auto onder het centrum geparkeerd kan worden, waardoor deze droog staat in de winter." Hooggespannen verwachtingen De familie Sanderman weet wat ze kan verwachten van het appartement. "We hebben een rondleiding gehad op de bouwplaats, maar belangrijker nog, mijn man heeft jaren in de bouw gewerkt en heeft er een goede kijk op. Onze verwachtingen zijn dan ook hooggespannen." Uitnodigend centrum Vanaf het begin was Robert al voorstander van NCW. "Het heeft veel meer uitstraling dan de Passage. Daar gingen Waddinxveners niet naartoe om even gezel lig te winkelen. Bijna tachtig procent ging daarvoor naar nabijgelegen winkelcentra. In het nieuwe cen trum zullen Waddinxveners graag komen winkelen, ook omdat er een gezellig terras komt, evenals een gevarieerd winkelaanbod. Het assortiment verbetert met de maand. Ik zou het mooi vinden als er naast de grote ketens meer specialistische zaken komen, zoals de lokale slijter of een winkel als Oil Vinegar." Meer ruimte, groter assortiment In een vroeg stadium heeft Robert de beslissing ge nomen om te verhuizen naar NCW. "Door mijn snelle besluit heb ik goede voorwaarden kunnen bedingen. We huren een pand van ongeveer 120 vierkante me ter. Dat is veertig vierkante meter meer dan we nu hebben. Die extra ruimte zetten we onder meer in door ons merkenassortiment uit te breiden." Vertrouwen in toeloop Robert verwacht veel van de opening in november. "Ik denk dat veel nieuwsgierige Waddinxveners een kijkje komen nemen, maar ook mensen van buitenaf een tochtje naar het nieuwe centrum ondernemen. Natuurlijk zal de toeloop in de loop der tijd moeten groeien, maar daar heb ik alle vertrouwen in." Open Huis dagen in het Informatiecentrum, Kerkweg Oost 157 Waddinxveen °P 1, 15 en 29 maart van 14-16 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 33