Koffieuurtjes in Zuidpias: ontmoeten en informatie inwinnen Mantelzorgbijeenkomst KERKDIENSTEN Dominee Kersten en de kippen van Moerkapelle HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 26 FEBRUARI 2014 9 2* - Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Joh. Post en 18.30 uur ds. L.M. Jongejan. Herv. Gem. Moe.: 9.30 uur (BHA) en 18.30 uur (NHA) ds. A.J. van den Herik. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. W. van den Born en 18.30 uur ds. A.D. Goijert. V.E.G. in 't Goudse: 15.00 uur drs. PJ.L. Annotee. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur ds. R.P. van der Plicht in Ontm. kerk. RK Geloofsgem. St. Johannes Onthoofding: 9.00 uur Eucharis tieviering met pater Wubbels en wo.5 mrt 19.00 uur Eucharistie viering Aswoensdag met pastoor Thijssen. De kerk is elke woensdag open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uurvindt het middaggebed plaats. Volle Evangelie Gem. Effata: Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School): St. Josephparochie (zie Nieuwer- kerk) Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 9.30 uur ZONDAG 2 MAART Woord- en Communieviering met dhr. R. Govers; wo.5 mrt 19.30 uur Oecumenische viering Aswoens dag met pastor W. Bekedam. Veg Het Kruispunt: Prot. Gem. De Bron: 17.00 uur vesper met mw.ds. M. Verschoor (m.m.v. OC Cantorij). Prot. Gem. Ontmoetingscentrum: 10.00 uur mw.ds. M. Verschoor. De Lichtkring: 9.30 uur ds. W.H. de Groot en 16.30 uur ds. A.J. van Zuijlekom. Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur ds. B. Oosterom (HA) en 18.30 uur ds. A.L.A. den Besten (dankzegging HA). Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur (HA) en 17.00 uur (dankzegging HA) ds. H.C. Marchand. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): 9.30 en 16.00 uur leesdienst. Zevenhuizen Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 uur ds. J.F. Tanghé en 19.00 uur jeugddienst. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur ds. D. van Vreeswijk. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur mw.ds. M.S. Meiring-Snijder. Vrijz.Prot.Kerk: R.K. Gem. Moerkapelle/Zevenhui- zen: geen dienst Zuidpias - Het koffieuurtje van de ouderenadviseur wordt in vier ker nen van Zuidpias gehouden. Senio ren ontmoeten elkaar voor de ge zelligheid en kunnen vragen stellen aan de ouderenadviseur. In Moor drecht wordt het uurtje gehouden in De Zespunt aan de Molenlaan op dinsdag 4 maart van 13.30 tot 14.30 uur. In Nieuwerkerk aan den IJssel is de locatie de huiskamer van de Meander aan de Meidoorn 1a op woensdag 5 maart van 10.00 tot 11.00 uur. Het koffieuurtje in Ze venhuizen wordt gehouden op don derdag 6 maart van 13.30 tot 14.30 uur in dorpshuis Swanla aan de Burg. Klinkhamerweg en in Moer kapelle op dinsdag 11 maart van 10.00 tot 11.00 uur in dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat. Mantelzorg bij de Lelie Zorggroep, verzorgt naar aanleiding van het thema een lezing. Beth-San is ge vestigd aan de Wilde Veenen 1deur open om 19.00 uur. Naast mantelzor- gers zijn ook andere belangstellen den welkom. Voor meer informatie: 079-5931840, beth-san@cedrah. nl, 0900-2244777 of via mantel zorg@leliezorggroep.nl. aandacht geven.' De krant Het Vaderland berichtte op 1 november 1932 dat er al meer dan een jaar kippen werden gestolen tussen Bleiswijk en Moordrecht. Er waren twee veldwachters extra aangesteld en in september werden de kooplieden A.C. uit nota bene Moerkapelle (34) en A.v.d.B. uit Zevenhuizen (32) aangehouden. Ze beken den tien diefstallen. De rechter legde hen er twee ten laste. In Moordrecht en Wad- dinxveen. De eis was anderhalf jaar cel, maar het vonnis is lastig te achterhalen. Een Binnenhoffoto met ds Kersten centraal is dat beter. Over (oud-)predikanten als Kamerlid: ds Domela Nieuwenhuis viel van zijn geloof en stopte als dominee mede dankzij een forse erfenis. Zijn nazaat in de Zuidplas- raad presenteerde in januari daarin breed zijn socialistisch bronverhaal, maar zónder die elementen. Geschiedschrijving blijft kiezen.... Ten slotte: dit verhaal komt ook op de website groe- nehartarchieven.nl/weblog mèt een mogelijkheid tot reactie. Het al snel na het tekenen verdwenen raadhuis aan de Kerklaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oud heidkamer van de Historische Ver eniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is zaterdag 1 maart open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder wordt om 14.00 uur door HVN-lid Rob Stolk de wisseltentoonstelling 'Nieuwerkerk aan den IJssel 25 jaar geleden' geopend. Voor een kalender die zijn reclamebureau wilde uitge ven tekende medewerker Hans van Helden, afkomstig uit Zevenhuizen, in 1989 een aantal 'typisch Nieu- werkerkse' plekjes. Twaalf hoofdaf beeldingen, met 24 inzetjes voor de sfeer, leverden in totaal 36 pittoreske prentjes op. De kalender kwam nooit uit, maar de illustraties zijn tot 1 oktober op de stalzolder te zien. De Oudheidkamer is te vinden op 's- Gravenweg 6a in het rijksmonument Nooit Gedacht. De toegang is vrij. Voor de verkiezingen stijgt in de Zuid- plasraad het roeptoeteren over veiligheid. Zelfs toezicht met 'drones' kwam aan de orde. Het fenomeen is breder gezien niet nieuw. Deed ook dominee Kersten er als SGP-Kamerlid niet wat aan mee? Het ging om veiligheidsgevoelens in het hem zo be kende dorp Moerkapelle. Als jongen was Gerrit Hendrik Kersten al bezig met het bestuderen van de bijbel en werken van de zogeheten oudvaders. Om niet in slaap te vallen stak hij zijn voeten in een teiltje water, zo weet zelfs de internet- encyclopedie wikipedia nu. Kersten was dé man achter de totstandkoming van de Gereformeerde Gemeenten in 1907. De Ledeboerianen uit Moerkapelle sloten zich hierbij aan. (Ook de website www. gergemmoerkapelle.nl noemt Kersten.) Hij was in 1918 medeoprichter van de SGP. Van dat jaar tot 1946 was hij partijvoorzit ter. Van 1922 tot WOII zat hij voor de SGP in de Tweede Kamer. Met die pet op stelde hij op 4 maart 1932 vragen 'in verband met de onder Moercapelle voorkomende kip pendiefstallen, inbraken en branden'. Hij vroeg of het minister Jan Donner (ARP, opa van Piet Hein) bekend was dat er daar al een tijd 'groote diefstallen van kippen en vele inbraken en branden, die aan kwaad willigheid worden toegeschreven, plaats vinden'. Er ontstond daardoor toenemend ongerustheid, zo wist Kersten. Was het politietoezicht wel voldoende en zo niet, of de minister daar wat aan wilde doen. Af gezien van de kippenzorg waren de vragen overdreven. Sinds 1 januari 1931 kwam in Moerkapelle slechts eenmaal brand voor en eenmaal een begin van brand. Bij het eerste geval werd kwaadwilligheid ver moed, maar was dat onbewezen. 'Inbra ken hadden in het bedoelde tijdvak in het geheel niet plaats', aldus de minister. 'Van het ontstaan van een toenemende on gerustheid onder de bevolking is den on- dergeteekende dan ook ten aanzien noch van Moerkapelle, noch van de omliggende gemeenten gebleken', zo vervolgde Don ner. Door een 'request' van inwoners wist hij al vóór de vragen van Kersten wel van de kip pendiefstallen. 'Voor zo ver van die diefstallen aangifte is gedaan' wa ren de daders nog niet opgespoord. Het slotant- woord? 'Het politietoe zicht in de streek kan in het algemeen voldoende worden geacht. Aan het euvel der kippendief stallen zal de onderge- teekende echter nadere Moerkapelle - Met als thema 'Samen zorgen voor de ander en voor jezelf vindt op maandag 3 maart, op initiatief van Agathos en Curadomi van de Lelie Zorggroep, van 19.30 tot 21.30 uur een mantelzorgbijeenkomst plaats in woonzorgcentrum Beth-San. dersteunen in hun vaak zware taak. Corrie Vroon, beleidsfunctionaris De Lelie Zorggroep en Cedrah willen mantelzorgers op deze manier on-

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 9