Blauwe zak wordt museumstuk Eerste Zuidplaspolderhuis voor Shirley Bos en Marijn van Pelt Verkiezingen Nog éénmaal open huis Moerdregt Boekenmarkt in Reigerhof KERKDIENSTEN ZONDAG 9 MAART HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 5 MAART 2014 11 Nieuwerkerk aan den IJssel - Met het overhandigen van de iaatste exemplaren aan Maarten Molenaar von de Oudheidkamer is de rol van de 'blauwe zak' in Nieuwerkerk uit gespeeld. Ruim twintig jaar maak ten de inwoners van Nieuwerkerk gebruik van deze zakken voor het inzamelen van hun restafval. Mo lenaar neemt ze graag op in de col lectie van de Oudheidkamer zodat volgende generaties kunnen zien hoe 'vroeger' afval werd ingezameld. In alle kernen van de gemeente zijn inmiddels de onder- en boven grondse containers geplaatst. In de buitengebieden zijn grijze minieon- tainersvoor restafval verspreid. Een aantal bewoners van de Groe nendijk in Nieuwerkerk blijft nog gebruik maken van de blauwe af valzakken tot ook daar de boven grondse containers zijn geplaatst. Het diftar-beleid (de vervuiler be taalt) dat op 1 januari 2012 is in gegaan, moedigt bewoners aan om afval te scheiden. Zij hebben daar door de hoogte van de afvalstoffen heffing min of meer zelf in de hand. Wethouder Arjen Hazelebach overhandigt de 'laatste' blauwe zakken aan Maarten Molenaar, (foto: gemeente Zuidpias) levenhuizen - Het eerste koopcontract in het Zuidplaspolderproject is on dertekend door de 26-jarige Shirley Bos en de 28-jarige Marijn van Pelt. Zij ruilen naar verwachting medio 2015 hun woning in Rotterdam-Alexander in voor een hoekhuis met garage aan de rand van Zevenhuizen-Zuid, plan levenrozenhof. Wethouder Rinus Bosman feliciteerde hen met een cadeau bon en een boeket rozen. Bos werkt in Gouda, Van Pelt in Schiedam. Het stel wil landelij ker gaan wonen. Bos: "Ik ben op gegroeid in Nieuwerkerk aan den IJssel en Marijn komt ook uit deze omgeving. Zevenhuizen is een echt dorp, maar ligt wel lekker centraal bij de grote wegen. Binnen een half uur zitten we op ons werk." Zevenrozenhof is genoemd naar de voormalige rozenkwekerij op deze locatie en bestaat uit circa tachtig eengezins- en twee-onder-een kap woningen. Als 70% van de wonin gen in een rij is verkocht gaat de bouw van start. Verwacht wordt dat de eerste paal medio mei geslagen kan worden. Het eerste koopcontract in het Zuidplaspolderproject werd op 27 februari ondertekend. Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara van Ark deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. n ue verkiezingscampagnes komen °P stoom, het is u vast niet ont gaan. Al een paar weken hangen de borden in Zuidpias vol met posters. Het valt me op dat er dit keer keurig naast elkaar wordt geplakt. Dat was bij vorige ver kiezingen anders. Toen werden er n°g wel eens posters over elkaar keen geplakt. Voor de mensen die de ronde maken om (vaak na werk of andere bezigheden) met dehangplaksel en kwast aan de s'a9 te gaan een grote bron van frustratie. Maar dat is gelukkig no9 niet gebeurd! En campagne v°eren is over het algemeen heel er9 leuk om te doen. Natuurlijk is Ieontact met kiezers niet iets dat eperkt moet worden tot de ver- iezingsperiode en gelukkig zien e meeste politici dat ook. Maar 'n deze weken voorafgaand aan e verkiezingen is het wel het Moment om duidelijk te maken ^aar Je voor staat. De gemeen- eraad kent (behalve bij herinde len) geen tussentijdse verkie- ^n9en dus de verhoudingen in de gemeenteraad worden in principe weer voor vier jaar bepaald. Van uit de Tweede Kamerfractie van de WD erkennen wij van harte dat het lokale verkiezingen zijn. Veel van onze kamerleden zijn hiervoor zelf ook gemeenteraads lid of wethouder geweest. Dat maakt het extra leuk om samen te werken met alle afdelingen die nu op weg zijn naar de verkiezin gen. Daarom zijn we ook veel op pad (ook buiten verkiezingstijd). De komende jaren wordt het werk van de gemeenteraad best pit tig. Er zijn veel regelingen die in de komende tijd door gemeenten zullen worden bepaald. Dus is stemmen op 19 maart van groot belang. Zo hebben we een paar weken geleden gestemd in de Tweede Kamer over de bijstands wet. Onder meer is hierin opge nomen dat er een tegenprestatie gevraagd gaat worden als mensen een beroep doen op een bijstands uitkering. De gemeente gaat hier een belangrijke rol in spelen. Een belangrijk onderwerp dus voor de gemeenteraad. Deze en an dere onderwerpen hebben ook gevolgen voor de portemonnee. De wetge ving is zo vormgegeven dat als gemeenten goed beleid voeren, ze ook slim om kunnen gaan met de budgetten. Maar als het geen goed beleid is, en het dus meer geld kost, dan moeten gemeenten ook zelf opdraaien voor de kosten. Van oudsher vindt de WD dat lokale lasten laag moeten zijn. Een van de slogans is 'de gemeente moet beschermen, niet belasten'. Wat in veel gemeenten gebeurt; grijpen naar een hogere OZB of andere lo kale lasten, dat willen we niet. Het alternatief is als gemeente minder doen of dingen slimmer doen. De verkiezingen gaan dus niet al leen over allerlei voornemens en plannen, maar ook over uw por temonnee. Reden te meer om de komende dagen ook in Zuidpias de verkiezingsdebatten goed in de gaten te houden! Reageren? Mail naar t.vanark@ tweedekamer.nl of via Twitter ta- maravanark Moordrecht - Thuiszorg is de toekomst. Op donderdag 13 maart houdt zorgcentrum Moer dregt open huis met als thema 'Thuiszorg zoals u dat wilt'. Tussen 10.00 en 14.00 uur kan men de bloeddruk laten meten, bloedsuiker laten prikken, proe ven van tafeltje-dekje maaltij den, zomaar een kop koffie drin ken en informatie inwinnen over de mogelijkheden in thuiszorg die Zorgpartners Midden-Hol land levert in Moordrecht. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de gangen van winkelcentrum Reiger hof wordt zaterdag 15 maart van 9.30 tot 16.30 uur een boekenmarkt gehouden. Bij een beperkt aan tal kramen kan men op de vrijdag ervoor tot circa 17.00 uur al een keuze maken uit het tweedehands boekenaanbod. Naast romans, literatuur, religieuze en spirituele boeken vindt men bij de kramen ook kinder-, reis- en tuinboeken alsmede allerhande hobbyhoeken. Net als in voorgaande jaren gaat (een deel van) de opbrengst van een aantal kraamhouders naar een goed doel. Dit jaar is gekozen voor Stichting Ambulance Wens. De stichting stelt langdurig zieken die afhankelijk zijn van speciaal vervoer in staat om met aangepaste ambu lances een droomwens in vervulling te kunnen laten gaan. Alle kramen zijn inmiddels verhuurd maar wie nog boeken wil afstaan voor de markt kan contact opnemen via 0180-314818. Moerkapelle Herst. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. W.J.C. van Blijderveen en 18.30 uur ds. AJ. Schalkoort. Herv. Gem. Moe.: 9.30 uur ds. AJ. van den Herik en 18.30 uur ds. J. Molenaar; wo.12 mrt 14.30 en 19.30 uur ds. A.J. van den Herik. Ger. Gemeente Moe.: 9.30 en 18.30 uur ds. w. Harinck; wo.12 mrt 14.30 en 19.00 uur ds. W. Ha rinck (biddag). Moordrecht Herv. Bethel. Gem.: 10.00 uur ds. H. Schipaanboord en 18.30 uur prop. A. van der Stoep; wo.12 mrt 14.00 uur ds. J. Blom en 19.30 uur ds. B. Oosterom. V.E.G. in 't Goudse: 15.00 uur mw. T. Annotee. Prot.Gem. De Stroom: 10.00 uur ds. R.P. van der Plicht in Dorps kerk; wo.12 mrt 19.30 uur ds. R.P. van der Plicht in Ontm.kerk. RK Geloofsgem. St. Johannes Onthoofding: 9.00 uur Woord en Communieviering 1e zondag 40-dagentijd Werkgroep Moor drecht. De kerk is elke woensdag open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur vindt het middaggebed plaats. Volle Evangelie Gem. Effata: Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School): 10.00 uur Gert van den Bos; wo.12 mrt Vesper biddag. St. Josephparochie (zie Nieuwer kerk) Nieuwerkerk aan den IJssel St. Josephparochie: 9.30 uur Eu charistieviering met pastor W. Bekedam. Veg Het Kruispunt: 10.00 uur Leen Koster. Prot. Gem. De Bron: wo.12 mrt 21.00 uur Oecumenisch Avond gebed. Prot. Gem. Ontmoetingscentrum: 10.00 uur ds. F.P. Treep m.m.v. Broncantorij; 17.00 uur ds. Chr. Van Andel (Open Deur Dienst m.m.v. mannenkoor o.l.v. Arjan Breukhoven). De Lichtkring: 10.30 uur ds. W.H. de Groot (opname voor tv-uit- zending van 16 mrt) en 16.30 uur leesdienst GJ. Harmsen; wo.12 mrt 19.30 uur ds. W. de Groot (bi duur). Herv.Gem. Oude Kerk: 9.30 uur ds. AJ. Mouw en 18.30 uur ds. M. van Leeuwen; wo.12 mrt 19.30 uur kand. A.B. van Campen. Herv. Gem. Nieuwe Kerk: 9.30 uur ds. J. van der Meijden en 17.00 uur ds. H.C. Marchand; wo.12 mrt 14.30 en 19.30 uur ds. H.C. Mar chand. Ger.Gem. in Nederland ('s-Gra- venweg 71): 9.30 en 16.00 uur leesdienst; wo.12 mrt 9.30, 14.30 en 19.30 uur leesdienst (biddag). Zevenhuizen Herv. Gem. Dorpskerk: 10.00 uur ds. D. van Vreeswijk (doop) en 19.00 uur ds. N. de Jong; wo.12 mrt 15.00 uur (kinder)biddag en 19.30 uur ds. D. van Vreeswijk. Herv. Gem. Kapel Oud Verlaat: 10.00 uur ds. L. de Borst. Ger. Kerk Zev/Moe: 9.30 uur pastor JJ. Donkers (Ie zondag 40-dagen tijd). Vrijz.Prot.Kerk: geen dienst R.K. Gem. Moerkapelle/Zevenhui- zen: 10.15 uur Woord- en Com munieviering in dorpshuis Swanla.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 11