AGENDA f Uw slaap, onze zorg Nieuwsgierig naar het nieuwe ziekenhuis? Kom naar de open dag op zaterdag 12 april Vrijwilliger Palliatieve Zorg Kinderen en hun ouders blijven altijd samen Informatieavond Hersenbeioerte In deze rubriek leest u iedere maand alles over de laatste ontwikkelingen in uw ziekenhuis Alle specialismen onder één dak! Polikliniek Nieuwerkerk Slaapproblemen komen vaak voor, wat kan leiden tot slaperigheid overdag. Dit wordt meestal veroorzaakt door het veelvuldig stoppen met ademen tijdens de slaap, dit gaat doorgaans gepaard met snurken. Er is dan sprake van een Obstructief Slaap Apneu Syndroom (OSAS). Hiernaast zijn er nog meer oorzaken voor slaperigheid overdag: snurken (gestoorde slaap partner), rusteloze benen, slapeloosheid, slaap/ waakritme stoornissen, narcolepsie, nachtmerries of slaapwandelen. In het GHZ onderzoekt een team van specialisten slaap- en/of snurkproblemen. De specialismen Longgeneeskunde, KNO, Neurologie en Kaakchirurgie hebben -samen met de slaapzorgprofessionals- veel ervaring met het behandelen en adviseren van patiënten met slaapproblemen. Er wordt ook samengewerkt met een tandarts en orthodontist. Aangezien slaapproblemen soms een psychische oorzaak hebben, is er ook een samenwerking met psychologen van het GHZ. Intakegesprek Met een verwijsbrief van uw huisarts of specialist kunt u een afspraak maken bij de Slaappolikliniek via telefoonnummer: (0182) 50 50 08. U komt dan op het intakespreekuur bij de slaapzorgprofessional. Samen maakt u verdere afspraken. In het GHZ vinden we het belangrijk dat kinderen en hun ouders bij elkaar blijven. Daarom zijn recentelijk de GezinSuites (kinderafdeling en verloskamers) voorzien van een multifunctionele fauteuil. Dankzij deze fauteuils kunnen patiëntjes en hun ouders bij elkaar overnachten. Daarnaast kunnen partners van pasgeboren kindjes bij hun baby en vrouw verblijven. We noemen dit rooming-inn. De kleurrijke fauteuils worden overdag gebruikt als loungebank en 's avonds omgebouwd tot een comfortabel bed. Stichting Vrienden van het GHZ De fauteuils zijn met behulp van de Stichting Vrienden van het GHZ gerealiseerd. Zij vervult wensen die het verblijf voor patiënten en hun naasten aangenamer maken. U kunt hierbij helpen. Word Vriend via: www.vriendenvanhetghz.nl en zorg vooreen lach! Begin dit jaar zijn de laatste afdelingen van de Jozeflocatie verhuisd naar de Bleulandlocatie. Hiermee biedt het GHZ alle zorg onder één dak. Het GHZ is trots op het vernieuwde ziekenhuis en organiseert daarom op 12 april een open dag. Met het thema: 'Het ziekenhuis van nu, opent de deuren naar morgen!' Belangstellenden kunnen deze dag tussen 12.00 en 17.00 uur een uniek kijkje nemen achter de schermen. Het belooft een bijzondere dag te worden met leuke activiteiten voor jong en oud. Diverse afdelingen geven demonstraties, er worden rondleidingen en workshops gehouden en ook voor kinderen is er van alles te zien en beleven. Meer informatie? Het volledige programma van de open dag is te vinden op: www.ghz.nl/opendag Aangepaste openingstijden hoofdingang In het weekend en op feestdagen is de hoofdingang van het GHZ vanaf heden vanaf 09.00 uur geopend i.p.v. 13.00 uur. Maandag 17 februari jl. heeft het GHZ aan een groep van zeven vrijwilligers het certificaat 'Vrijwilliger Palliatieve Zorg' uitgereikt. Deze speciale groep vrijwilligers wordt ingezet om patiënten in hun laatste levensfase te ondersteunen en te begeleiden. De belangrijkste taken van de vrijwilligers zijn aandacht geven en de patiënt op zijn gemak stellen. Hoe die aandacht eruit ziet, is bij iedere patiënt verschillend. Ook signaleert de vrijwilliger veranderingen in de situatie van de patiënt en heeft nauw contact met het verplegend personeel. Eén van de vrijwilligers Coby de Koning vertelt: "Ik vind het belangrijk om ervoor een ander te zijn en op het laatste moment in iemands leven steun te kunnen geven". Het GHZ en de Hart Vaatgroep organiseren gezamenlijk een informatiebijeenkomst over hersenberoerte op woensdagavond 12 maart van 19.00 tot 21.30 uur in de Kapel op de Jozeflocatie van het GHZ. Tijdens deze avond vertellen medisch specialisten van het GHZ over de behandelmogelijkheden en revalidatie na een hersenberoerte. Meer informatie: U kunt zich aanmelden door te bellen naar: (0182) 50 55 21 of door een e-mail te sturen naar: heelkunde@ghz.nl. De toegang is gratis. www.ghz.nl/vooriichting 20 januari 2014 verhuisde de meeste poliklinieken en verpleegafdelingen van de Jozeflocatie naar de Bleulandweg. Alleen Oogheelkunde en de sportarts zitten nog op de Jozeflocatie. Kijk voor meer informatie op: www.onsziekenhuis.nl. Inloopdagen Loop vrijblijvend binnen voor een gesprek met ervaringsdeskundigen van 10.00 - 12.00 uur op de Bleulandlocatie. -*?(- 5 maart en 2 april Chronische pijn 12 maart en 9 april Fibromyalgie 20 maart Prostaatkanker Informatieavonden Voor meer informatie en aanmelden: www.ghz.nl/voorllchting Jozeflocatie 12 maart Hersenberoerte 19.00-21.30 uur Bleulandlocatie 19 maart Borstvoeding 20.00 - 22.00 uur 20 maart Bevolkingsonderz darmkanker 19.00-21.00 uur 12 April Open dag 12.00- 17.00 uur Bleulandlocatie Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda Tel: (0182) 50 50 50 Jozeflocatie (Oogheelkunde en sportarti) Graaf Florisweg 77-79 (ingang Jan van Beaumontstraat). 2805 AH Gouda Tel: (0182) 50 50 50 Doortocht 40, 2914 KA Nieuwerkerk a/d IJss® Tel: (0180) 33 16 99 Meer informatie op www.ghz.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 18