Zwart-wit safari Bao 'al Zomerweelde - de trends voor 2014 Cl DAMES EN KINDEP KINDERKLEDING MAAT 50 - 176 KINDERSCHOENEN MAAT 18 - 39 a i 22 1i^n Rectificatie advertentie vorige week: Nieuwe basiscollectie niet goed, geld terug! US OTI f facebook.com/bacmodeenschoenen Burg. Boerstraat 22-24 I 2761 VP Zevenhuizen (ZH) I Tel. 0180-631238 I Fax. 0180-63416. Email: infoó)bacmode.nl I www.bacmode.nl nmmmvt idh .ivv.' jjZ-.-. MODE SCHOENE' Na de felgekleurde fotoprints van afge lopen seizoenen, nemen prints nog geen afscheid van het modebeeld, al gaat het er in de lente en zomer van 2014 een stuk rustiger aan toe. Dat komt vooral door het kleurgebruik, waarin zwart, wit en grijstinten de boventoon voeren. De dierenprint is alom vertegenwoor digd, en wat kan dat - in zwart-wit - nu beter zijn dan de zebraprint? Die zien we dan ook overal terug. En die andere zwart-wit dierenprint? Juist, ook de dal- matiërprint is, al is het in bescheidener vorm, aanwezig. De luipaardprint is dit seizoen ook weer van de partij, zij het geheel uitgevoerd in zwart-wit. In meer abstracte fotoprints zijn nog details van andere dierenprints te herken nen, zoals vlindervleugels en slangen prints; illustratieve prints laten palm- en safariprints zien. Ook zijn er grafische prints en afgeleiden van tribal of ikat- prints. Is het zwart-wit, dan kan het voor de zomer niet stuk. Roze is een accent- kleur die het geheel zomerse schwung geeft. Luxe, rijke stoffen alleen voor de winter? Niks is minder waar! Voor de lente en zomer van 2014 zien we veel stoffen die we normaliter met de winter associëren. Zo zijn er lichte zo- mertweeds in katoen en linnen, zijde en raf fia (hét nieuwe materiaal van zomer 2014), luchtige breisels en jacquards in soepel denim. Stoffen hebben een handgemaakt uiterlijk en de focus ligt op materiaalgebruik. Ook is er oog voor de binnenkant. Voeringen - nog zo'n winters element - verdienen de aandacht en voegen door omgeslagen mou wen of broekspijpen interessante kleurrijke details toe. Baad je deze zomer in een gevoel van luxe, want de zomerweelde trend is hier! Zomers breiwerk Het weer zit ook in de Nederlandse zomer niet altijd mee. Dat is geen reden om er minder modieus uit te zien; merken bieden een myriade aan zomerse breisels. Lagere temperaturen worden een feestje wanneer je een trui met zulk exquisiet breiwerk aan kunt trekken! Denk hierbij niet aan stugge dikke wintertruien. De zomertrui is losjes gebreid en valt daardoor soepel om het lichaam. De elegante pasvorm en vrolijke kleurtjes maken de trui perfect voor vroeg in het seizoen met een long sleeve eronder of als cover up op het terras na een warme dag. Breisels zijn opengewerkt met kleine gaatjes of luchtig door een grove, losse steek of kanten panelen. Verschillende fancy yarns worden in één trui gebruikt waardoor interessante patronen ontstaan: harige, zachte garen, garen met een metallic draad en veel verschillende kleurtjes. Bijzonder en vernieuwend zijn de breisels van platte, syn thetische garen die doen denken aan linten. Zo ontstaat een 'crispy' stof die lekker luchtig aanvoelt. Ook zijn er veel 3D-texturen die van de zomertrui een statement piece ma ken. Kortom, met dit kledingstuk kun je alle kanten op en heb je een multifunctioneel item in je kast die het hele seizoen mee kan. Bronvermelding perscentrum mode

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 22