)£r De nieuwe wijk van Moordrecht 3 scholen bibliotheek dorpslrais JintjSfe de Bibliotheek^ Voor algemene informatie kunt u mailen naar r.teveldhuis@zuidplas.nl ef We kijken reikhalzend uit naar de nieuwe school Groeien in wat je doet en wie je bent Iedereen is gelijk, iedereen is anders! Samen leren, lezen, lenen in de Bibliotheek De Groene Venen Wonen - Brede School - Openbare Bibliotheek - Dorpshuis mmi In Moordrecht ontwikkelen we een Brede School in de nieuwe wijk De Brinkhorst. Een Brede School is eigenlijk een gebouw met meerde re functies: voor basisonderwijs, bibliotheek en dorpshuis. In de Brede School huisvesten we straks drie scholen. De entree van zowel de drie scholen, de bibliotheek als het dorpshuis komt aan hetzelfde plein te liggen. Het complex is ruim van opzet: scholen maken bijvoorbeeld overdag gebruik van de ruimte, die na schooltijd bruikbaar is voor de dorpshuisfunctie. Denk aan een cursus van de EHBO-vereniging, de ledenvergadering van een hardloopclub of de repetitie van een barber- shopkoor. De Moordrechtse Bibliotheek De Groene Veenen verhuist van de oude locatie naar de Brede School in De Brinkhorst. Kortom Moordrecht krijgt een nieuwe eigentijdse voorziening voor alle inwoners. Alle kinderen, ouders en teamleden van de St. Jozefschool kijken reikhalzend uit naar het nieuwe schoolgebouw! We hebben er met elkaar lang op gewacht, maar we weten nu dat het wachten niet voor niets is geweest. Samen met de andere scholen, de bieb en de gemeente verhuizen we tegen de zomer van 2015 naar een modern, fris en func tioneel gebouw. We hebben er alle vertrouwen in dat we daarin jarenlang verder zullen kunnen werken aan de ontwikkeling en de kwaliteit van ons onderwijs! J feesl De PCB Meester Lalleman is een protestants christelijke basisschool die samen met ouders en overige educatieve partners staat voor de opvoeding van en het onderwijs aan onze kinderen. De school creëert een veilige, uitdagende leer- en leefomgeving waarbij ieders talent wordt erkend en waar je kunt groeien in wat je doet en wie je bent. De 'School met de Bijbel De Rank' en de 'Sjaloomschool' vallen onder de Lallemanschool, toen zij in 2012 als één school voor protestants christelijke school verder gingen. De school is nu nog gevestigd op twee verschillende locaties: groep 1 t/m 4 aan de Middelweg en groep 5 t/m 8 op de 4e Tochtweg. Wij kijken reikhalzend uit naar het moment dat wij weer met elkaar in één (prachtig, nieuw) gebouw zitten. Openbare basisschool De Achtbaan in Moordrecht is dé openbare school waar uw kind zich ontwikkelt tot een zelf standige burger met respect voor zichzelf, de ander en de omgeving. Iedereen is welkom op onze school en krijgt het onderwijs dat aansluit, mits wij kunnen bieden wat nodig is en het niet ten koste gaat van andere leerlingen of leer kracht. Ons motto is: iedereen is gelijk, iedereen is anders! Kennis, zelfstandigheid, respect, extra taal- en rekenonder- steuning, uitdaging en creativiteit zijn kernwoorden op onze school. Kom eens kijken: 0182-372406, u kunt een afspraak maken met Yvonne Loef. e Brede School Artist impr y Fijne sfeer, goed onderwijs, onderwijs op maat! y Afspiegeling van de maatschappij, goed pestprotocol y Samenwerking met ouders. Kleine groepen y Tussen de middag gratis opvang voor alle kinderen y Motto: iedereen is gelijk, iedereen is anders De Groene Venen De Bibliotheek De Groene Venen is voor inwoners een belangrijke plek voor ontwikkeling, ontspanning en persoonlijke ontmoeting. De bibliotheek is stevig verankerd in de lokale samenleving en biedt een laagdrempelige toegangspoort tot informatie en media. Voor educatieve, maatschappelijke en culturele instellingen is de bibliotheek een betrouwbare partner op het terrein van de doorgaande leeslijn, leesbevordering en mediawijsheid. Steeds meer scholen kiezen voor een samenwerking met de lokale bibliotheek ter bevordering van de taalontwikkeling, het leesplezier en de mediawijsheid van kinderen. Ieder vanuit zijn eigen expertise. De bibliotheek is straks ook in de Brede School een bibliotheekvoorziening voor kinderen én volwassenen. De bibliotheek als samenwerkingspartner van de drie basisscholen in 'de Bibliotheek op School', met daarnaast ruime openingstijden en een kleine actuele collectie voor volwassenen. bouwfonds ontwikkeling katholiek baalaondarwlja eester Lalleman openbare basisschool Goed voor elkoar in Moordrecht

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 58