Gemeenteraadsverkiezingen Zuidpias Belangrijke informatie 3 Stemmen met een stempas én identiteitsbewijs Stempas niet ontvangen, kwijt of kapot Verkiezing van de leden van de gemeenteraad Zuidpias woensdag 19 maart 2014. Stemmen bij volmacht iemand anders gaat voor u stemmen t I ML Vergeet uw legitimatie niet! Huis aan huis kandidatenlijst niet ontvangen of kwijt A Verkiezingskrant Zuidpias 2014 Als u gaat stemmen moet u naast uw stempas ook een identi teitsbewijs, dat niet langer dan vijf jaar verlopen is, overleggen. Als u zich niet kunt identificeren, mag u niet stemmen. Verzorgd door: ETT Media Om overal in Zuidpias te kunnen stemmen is een stempas bezorgd bij alle kiesgerechtigde inwoners die op 3 februari 2014 in de gemeente Zuidpias ingeschreven stonden. De stempas toont aan dat u gerechtigd bent om te stemmen. Zonder de stempas kunt u uw stem niet uitbren gen. Het is daarom van groot belang dat u de stempas niet vergeet mee te nemen. Neem bij het stemmen naast uw stempas ook een identiteitsbewijs mee (bijvoorbeeld paspoort, identiteitskaart of rijbewijs). Dit document mag niet langer dan vijfjaar verlopen zijn. U bent verplicht dit te tonen aan de voorzitter van het stembureau. Als u een vervangende stempas heeft aange vraagd, dan moet u daarmee stemmen. Mocht u alsnog uw 'oude' stempas terugvinden, dan kunt u daarmee niet stemmen; dat kan alleen met de nieuwe stempas. Mocht u uw stempas kwijt zijn of niet ontvangen hebben, dan kunt u uiterlijk tot op dinsdag 18 maart tot 12.00 uur een vervangende stempas aanvragen bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente. Mocht u alsnog uw 'oude' stempas terugvinden dan kunt u daarmee niet stemmen; dat kan alleen met de nieuwe stempas. Op woensdag 19 maart 2014 kunt u uw stem uitbrengen voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Zuidpias. Het staat u vrij om in elk willekeurig stemlokaal te gaan stemmen (zie achterzijde van de huis-aan-huis kandidatenlijst). Op uw stempas staat wel het adres van een stemlokaal bij u in de buurt, maar u bent niet ver plicht om daar te stemmen. Het kan zijn dat een ander stemlokaal dichterbij is of dat het u beter past om in een ander stemlokaal te stemmen. Dat geldt ook voor het stemmen in het mobiele stembureau. Als u op de dag van de stemming niet in de gelegenheid bent om zelf uw stem uit te brengen, dan kunt u iemand anders een volmacht verlenen. Deze persoon mag dan namens u uw stem uitbrengen. Op de achterzijde van uw stempas kunt u de naam invullen van degene (gemachtigde) die voor u gaat stemmen. Dit noemt men een onder handse volmacht. De gemachtigde kan iedereen zijn die in Zuidpias woont en ook een stempas heeft ontvangen. Van belang is wel dat de gemachtigde niet meer dan twee machtigingen heeft aangenomen en de volmachtstem gelijktijdig met de eigen stem uitbrengt. Het geven van de machtiging kan tot en met de dag van de stemming zelf. De nieuwe kieswet stelt dat de kiezer in het stembureau geen onderhandse volmacht mag regelen. Op 6 maart is de huis-aan-huis kandidatenlijst bezorgd. Indien u geen exemplaar ontvangen heeft, kunt u die ophalen bij de receptie in het gemeen tehuis. Ook wordt de kandidatenlijst gepubliceerd op www.zuidplas.nl. Colofon Uitgave van: Gemeente Zuidpias I; www.zuidplas.nl T: 0180-330 300 I; www.ettmedia.nl T: 050 313 76 00 Oplage: 23.750 exemplaren Tekstredactie: Gemeente Zuidpias Beeldredactie: Gemeente Zuidpias Concept en vormgeving: ETT Media en Skitter Druk: Hoekstra Krantendruk Emmeloord Maart 2014 Overname van artikelen is alleen toe gestaan mits de gemeente Zuidpias hier toestemming voor heeft gegeven. ETT Media en de gemeente Zuidpias zijn niet aansprakelijk voor fouten en/ of omissies in deze krant. MIX «U»/ Papier van verantwoorde herkomst www.fsc.org FSC® C017382

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 59