CDA Lijst 3: CDA Zuidpias kiest voor Samen sterk Lijst 4: PvdA/GroenLiriks Sociaal en duurzaam PvdA GROENLINKS Verkiezingskrant Zuidpias 2014 7 "Fijn dat ik even mee kon rijden met mijn buurvrouw, anders wist ik echt niet hoe daar te komen." vm CDA Zuidpias kiest voor acht thema's: Vernieuwend Een veranderende gemeente Sociaal Zorg Zuidpias A Duurzaam v.l.n.r. Wim Janse (8), Petra Veninga (7), Tinet de Jonge (3), Jurian Hennip (4). Jan Verbeek (1), Mare Lansink (2), Marijke Edel (5) en Peter Lamers (6) Een dochter die als mantelzorger haar moeder verzorgt. De vrijwilliger achter de bar van de voet balvereniging. De neef die zijn tante helpt bij het aanvragen van een nieuw paspoort. Zomaar blijken van hulp. Samen sterk, noemen wij dat in ons ver kiezingsprogramma. Klaar staan voor elkaar, elkaar een handje helpen: dat maakt de samenleving. We doen het samen. En als het niet meer gaat, is daar de gemeente als laatste vangnet. Niet als moeilijke organisatie, maar overzichtelijk en toegankelijk voor mensen die dat echt nodig hebben. 1. Samen werken aan sterke dorpen. Woningbouw als er vraag is. 2. Samen zorgen voor onze kinderen. Brede scholen dichtbij huis in elk dorp. 3. Sterke sportvoorzieningen voor iedereen. Jong en oud samen sportief. 4. Samen genieten van muziek en toneel. Cultuur is delen. 5. Samen sterk in je eigen straat, club of kerk. Zorgen doe je voor elkaar. 6. Samen financiële mogelijkheden benutten. Goede voorzieningen en lage lasten. 7. Sterke, soepele en deskundige dienstverlening. 8. Sterke arm, zichtbaar blauw. Samen werken aan veiligheid. Ons verkiezingsprogramma staat op onze website www.cdazuidplas.nl. Onze wethouder en fractie hebben zich de afgelopen periode zeer ingespannen voor nieuwe brede scho len, sportaccommodaties, lage lasten, BRAINS en BRAVO, centra voor jeugd en gezin, mantelzorgon dersteuning en ouderenadviseurs. We gaan in op alle uitnodigingen en we komen op de koffie. Daardoor staan we letterlijk midden in de samenleving. We willen weten wat er leeft. Voor de komende periode staat onze top 8 kandidaten klaar om aan de slag te gaan met ons verkiezingspro gramma "Samen sterk". Zij vormen een krachtige mix van ervaring en een frisse nieuwe blik, een bijna ge lijkmatige verdeling van man en vrouw, jong en oud en vertegenwoordiging uit alle dorpen! Als landelijke partij hebben wij goede contacten in de provincie en op lan delijk niveau. Lokaal hebben we jarenlange kennis van en ervaring in het maatschappelijke middenveld. Contact kan ook via www.twitter.com/cdazuidplas of mail cdazuidplas@solcon.nl. Dit jaar komt de vernieuwing in de politiek van Zuid- plas vanuit PvdA en GroenLinks. We gaan met een gezamenlijke lijst de verkiezingen in. "Samen" werkt om Zuidpias duurzaam en sociaal te maken. Inwoners nemen steeds vaker zelf initiatief. Dat vraagt om een gemeente die ruimte geeft aan haar inwoners. De gemeente ondersteunt particuliere initiatieven met advisering en het wegnemen van barrières. We willen duidelijke servicenormen voor de dienstverlening. Inwoners krijgen altijd een reac tie op hun melding. De gemeente krijgt meer verantwoordelijkheden om mensen aan een baan te helpen. Dit biedt kansen voor verbetering, maar de bezuinigingen mogen niet die inwoners treffen die dat niet kunnen dragen. We willen extra inzetten om inwoners aan de onderkant van de arbeidsmarkt aan het werk helpen. Waar mogelijk wordt voor een uitkering een tegenprestatie Zuidpias GROEN geleverd. Dit stimuleren we met ervaringscertifi caten, die werkzoekenden kunnen benutten bij het vinden van een baan. We blijven een samenleving waar iedereen aan bij kan dragen. Verenigingen in de dorpen spelen hierbij een belangrijke rol. We zorgen ervoor dat mensen die hulp en on dersteuning hard nodig hebben, dat ook krijgen. Draagkracht is daarbij een leidend principe. Eigen bijdragen voor zorg maken we afhankelijk van het inkomen en vermogen, zonder ongewenste stape- ling van eigen bijdragen. We organiseren de zorg dicht bij de mensen. De vraag van degene die zorg nodig heeft staat centraal en niet het starre aanbod van de zorginstellingen. Daarmee gaan we onnodige uitgaven en bureaucratie tegen. Professionele hulp en ondersteuning door het sociale netwerk verster ken elkaar. We willen Zuidpias open en groen houden en zuinig omgaan met energie en grondstoffen. Wat ons be treft ligt de grootschalige woningbouw in de Zuidpias achter ons. We bouwen kleinschalig aan de dorpen, aangepast aan de behoeften van de inwoners. We willen een nieuwe, groene, (tijdelijke) invulling voor de al aangekochte bouwgronden. We zetten het beleid voort voor het verminderen van afval en her gebruik van materialen. We willen ruimte geven aan duurzame energiebronnen zoals zon en wind, waar dat geen hinder voor bewoners oplevert.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 63