8 De visies op diverse onderwerpen VVD ChristenUnie/SGP CDA PvdA/Groenlinks D66 SP NGP Jeugd WM O/AWBZ Passend onderwijs Participatie Verkiezingskrant Zuidpias 2014 Jongeren moeten serieus genomen worden door de gemeente. Jeugdwerkloosheid heeft topprio riteit. Betaalbare huisvesting houdt jon geren binnen onze gemeente. De ChristenUnie/SGP zet in op het versterken van gezinnen. Om ouders en jongeren te on dersteunen, krijgen het Centrum voor Jeugd en Gezin en het jongerenwerk meer bekendheid. Met de meeste jongeren gaat het prima in Zuidpias! Veel sport- en cultuur activi teiten na schooltijd bij BRAINS, sportverenigingen en culturele organisaties. Eén aanspreekpunt en geen versnippering van zorg. Jongeren verdienen een plezie rige jeugd in Zuidpias. We zet ten BRAinS en 't Blok voort en stimuleren initiatieven die het "erbij horen" bevorderen. In overleg met de scholen komt schoolzwemmen terug. We spreken met jongeren en niet over jongeren. Jongerenadviesraad instellen. Niet bezuinigen op voorzieningen en beleid voor kinderen. Actief stimuleren van sport voor jeugd. Jongeren moeten de ruimte krijgen in Zuidpias. Maak legale hangplek ken, zorg voor activiteiten en maak deze breed bekend. Investeer in jongerenhuisvesting, en zorg voor werk-leertrajecten bij bedrijven in Zuidpias. De jeugd moet in de dorpen kun nen blijven. Ruimer aanbod van betaalbare starterswoningen (huur en koopj.Optimale aanwezigheid van crèches, peuterspeelzalen, scholen, (sport-) verenigingen en uitgaansgelegenheden. De ambtenaren die belast worden met het toekennen van zorgindi- caties moeten beschikken over de juiste expertise. Zoveel mogelijk zorg bieden bin nen eigen gemeente. Goede samenwerking met omliggende gemeenten mogelijk maken. Financiële sturing houdt "onmis bare" zorg betaalbaar. Geen betutteling, maar betrokken heid. Waar mogelijk, moet maatwerk geboden worden. De formatie van het mantelzorg steunpunt wordt uitgebreid. Lijfsgebonden zorg blijft een taak van professionele hulpverleners. De gemeente investeert in initia tieven die de sociale samenhang versterken. Overdracht zorgtaken met forse bezuiniging door huidig kabinet naar gemeente is niet juist. Kans bieden voor inwoners om lang zelfstandig te blijven. Actieve ondersteuning mantel- zorgers. Optimale keuzevrijheid en persoonsgebonden budget. Zorg blijft beschikbaar voor iedereen en zo dichtbij mogelijk. De vraag om hulp en zorg wordt individueel beoordeeld. De eigen mogelijkheden worden aangevuld met professionele zorg. Bij decentralisaties mogen mensen nooit tussen wal en schip vallen. Positieve grondhouding gemeente bij hulpvragen. Vast aanspreekpunt voor iedereen die hulp nodig heeft. Maatwerkteam continu beschik baar. Gemeenten worden opgezadeld met meer taken en minder geld. Anderzijds worden taken uitbesteed waar de gemeente juist de leiding moet hebben. De SP wil buurtge richte zorg, onder verantwoording van de gemeente. Na overheveling van WMO, AWBZ etc. dient zover het wettelijk niet is vastgelegd, de gemeente een sociale rol te hebben richting de zwakkeren in onze gemeenschap. De aanwezige lokale expertise moet aangewend worden. De decentralisatie zou kunnen leiden tot een hogere eigen bijdrage en/of uitholling van de WMO. Wij zullen ons er daarom voor inzetten de WMO op het zelfde peil te houden. Een streng schoolverzuimbeleid, voorkomt schooluitval. Iemand onder de 27 jaar werkt of studeert. Taalachterstanden zo vroeg moge lijk signaleren en aanpakken. Kinderen die extra aandacht nodig hebben, door beperkingen of een gedragsstoornis, kunnen rekenen op voldoende begelei ding. Ouders moeten hun kind(eren) naar de school van hun voorkeur kunnen sturen. Uw kinderen hebben dicht bij huis recht op voor hen passend onderwijs. Speciaal basisonderwijs en volledig voortgezet onderwijs in Zuidpias. Brede basisscholen in alle dorpen. Nauwe samenwerking gemeente en scholen. Kinderen gaan naar de school waar ze zich het best thuis voelen en ze de beste ondersteuning krijgen. Ouders en scholen regelen dit samen. Problemen worden snel opgepakt door jeugdzorg. D66 en onderwijs zijn synonie men. Goed onderwijs is een basis voorwaarde voor een geslaagde samenleving; ook in onze gemeente! Volledig voortgezet onderwijs beschikbaar binnen de gemeen tegrenzen. De gemeente moet zorgen voor passend onderwijs in eigen omge ving op gewenst niveau. In Nieu- werkerk moet VMBO kader en basis worden aangeboden. Leerlingver- voer om confessionele redenen wordt niet meer vergoed. Wanneer een kind ondanks extra begeleiding op de reguliere scholen niet op zijn/haar plek zit, moet er altijd de mogelijkheid zijn te kiezen voor passend (speciaal) onderwijs binnen redelijke grenzen. Ouders hebben recht op goede voorlichting over de komende veranderingen. ledereen is gebaat bij eenvoudige procedures. De deskundigheid van de verte genwoordigers in de samenwer kingsverbanden mag niet aan twijfel onderhevig zijn. Inkomensbijstand is niet vrijblij vend. leder mens verdient perspectief. Eén keer fraude, nooit meer bij stand. Ondernemers en gemeente creëren banen voor mensen met weinig kansen op de arbeids markt. Wie een uitkering krijgt, verricht als de gezinssituatie dat toelaat maatschappelijke nuttige taken. Wij willen dat iedereen naar vermogen mee kan doen. Gemeente biedt werk voor men sen met een beperking. Werk is de beste sociale voorzie ning. Gemeente biedt altijd laatste vangnet. We zetten extra in om jongeren en mensen in de sociale werk voorziening aan werk te hel pen. Mensen met een uitkering doen maatschappelijk nuttige werkzaamheden,die de kans op werk vergroten. Meer waardering voor vrijwilligers Alle inwoners moeten deel kun nen nemen aan activiteiten die bewegen stimuleren. Personeelsbeleid van de gemeente is voorbeeld voor andere werk gevers. De nieuwe participatiewet jaagt mensen in de WSW en de Wajong de bijstand in. Voorkom dit door handhaven van beschutte WSW plekken en creëer banen samen met de Zuidpias ondernemingen. Het is een persoonlijke keuze of, en zo ja in hoeverre, men zich wil en/of kan inzetten voor de me demens en/of de woonomgeving. De gemeente moet participatie stimuleren zonder daarbij de regie over te nemen. Om de vele banen te creëren voor mensen met lichamelijke, geestelijke of sociale beperkingen zal intensieve regionale samen werking nodig zijn. Voorkeuren van de werknemers hierbij een belangrijke rol laten spelen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 64