11 De visies op diverse onderwerpen enUnie/SGP /Groenlinks Duurzaamheid Gemeentelijke lasten/ financiën Economie en ondernemerschap NEZ NGP Verkiezingskrant Zuidpias 2014 Meer afval scheiden minder afvalstoffen heffing. Bestaande afvalbrengstations handhaven. Milieucontroles: zonder overlast, effectief en betaalbaar. De VVD Zuidpias gaat voor A jaar lang geen OZB verhoging. Begrotingstekort oplossen door minder uit te geven. Niet speculeren met gemeenschapsgeld! Minder regels, meer ruimte voor onderne mers! Meer kansen voorZZP-ers bij gemeentelijke opdrachten! Eén loket voor alle ondernemersvragen. Er is meer dan economische groei. De ChristenUnie/SGP wil dat we zuinig zijn op onze natuurlijke bronnen. De gemeente Zuidpias stimuleert om afval te scheiden en zuinig om te gaan met spullen. Samen met belangenorganisaties wordt gekeken hoe we het gebruik van de fiets kunnen stimuleren. 1 De ChristenUnie/SGP houdt het gemeente lijk huishoudboekje op orde, onder andere door investeringen kritisch te wegen op hun maatschappelijk nut. 1 Bij bezuinigingen worden minima zoveel mogelijk ontzien. We schuiven geen rekening naar de toe komst. Een krachtig functionerende samenleving moet op termijn leiden tot lagere gemeen telijke belastingen. Omdat er meer is dan economie, zijn winkels op zondag dicht. De gemeente is betrouwbaar en ondernemend. Ze denkt in kansen en mogelijkheden. Ondernemers krijgen ruimte om uit te breiden. Vanwege keuzevrijheid en betaalbaarheid wordt bij voorzieningen bekeken of deze commercieel exploitabel zijn. Zuinig zijn op onze omgeving en verant woord hiermee omgaan. Economische ontwikkeling in combinatie met duurzaamheid, voorbeeldfunctie door gemeente. Ontwikkeling projecten voorzien van duur zaamheidsparagraaf. Stimuleren energiezuinige ontwikke ling bedrijventerreinen en gemeentelijke gebouwen. 1 Inrichting openbare ruimte met duurzame materialen. Streven om te horen tot de 25% gemeen ten met het laagste lastenniveau. Solide financieel beleid, met als basis sluitende begrotingen met een sluitend meerjarenperspectief. OZB niet meer laten stijgen dan jaarlijkse inflatiepercentage, basisvoorzieningen wil len we handhaven. Kostendekkende tarieven voor de gemeen telijke dienstverlening. Continue focus op mogelijkheden tot kos tenverlaging. Nu juist investeringsstimulans nodig van gemeente. Agrarische bedrijven, zeer innovatief, zijn belangrijk onderdeel van onze lokale eco nomie. Verdere bedrijfsontwikkeling noodzakelijk, in bestemmingsplan hiermee rekening houden Actieve ontwikkeling bestaande en nieuwe bedrijfsterreinen. 1 Inzet leegstaande gebouwen voor tijdelijke werkgelegenheid (bedrijfsverzamelgebouw, ruimte voor ZZP'ers). 1 Geen voorstander van koopzondag. We werken mee aan zon- en windenergie op plekken waar dit geen hinder oplevert. We stimuleren energiebesparing bij inwoners, bedrijven en woningbouwverenigingen. We willen meer hergebruik van materialen. De gemeente geeft het goede voorbeeld met een vermindering van de C02-uitstoot met 25% in 2017. We willen een gezonde financiële huishou ding van de gemeente. Door nieuwe taken die de gemeente van het rijk overgedragen krijgt, kan bezuiniging noodzakelijk zijn. Bij onze financiële keuzes houden we rekening met de draagkracht van inwoners. Daarom geven we geen garanties dat gemeentelijke lasten op het huidig niveau gehandhaafd blijven. Bedrijven in Zuidpias vormen een onmisbaar fundament voor sociaal en duurzaam beleid. Ondernemers worden benaderd en onder steund om mensen uit de sociale werk voorziening aan een baan te helpen. Samen met het bedrijfsleven zoeken we naar extra mogelijkheden om energie te besparen en grondstoffen te hergebruiken. 1 Zuidpias moet in de top 10 van duurzaam ste gemeenten in Nederland. 1 Social Return on Investment (SROI) wordt altijd toegepast in aanbestedingen en op drachtverstrekking door de gemeente. De Zuidplaspolder: toekomstvast en duurzaam ontwikkelen naar realistische behoefte. Een financieel gezonde gemeente neemt geen voorschot op de toekomst. De gemeente verstrekt heldere en een voudige rapportages van haar financiële cijfers. Bezuinigingen vanuit het Rijk met gevolgen voor gemeentepersoneel kunnen nooit zonder takendiscussie. Lokale lasten zoals OZB, riool- en reini gingsrechten stijgen jaarlijks maximaal met de inflatie. Baat het, dan gaat het! De gemeente moet maximaal streven naar inkomstenverho- gende activiteiten. Winkelopening op zondag is eigen keuze van de ondernemer. Zuidpias stimuleert voorzieningen voor MKB en ZZP-ers. Zuidpias ontwikkelt pas nieuwe bedrijven terreinen als de bestaande terreinen vol zijn en leegstand is weggewerkt. De gemeente moet duurzaamheid stimule ren en zelf het goede voorbeeld geven door gebruik van LED verlichting en het plaatsen van zonnepanelen op gemeentelocaties. Zuidpias moet tot de duurzaamste gemeen tes van Nederland gaan behoren en moet zo aantrekkelijk zijn voor mens en dier. De SP wil directe sluiting nertsenfokkerij in Zuidpias. In deze zware tijd moet de burger zoveel mogelijk ontzien worden, verhoging OZB alleen als het niet anders kan! Daarnaast zou er beter gekeken moeten worden naar het kwijtschelden van gemeentebelasting voor hen die het even niet kunnen dragen. Reclamebelasting voor heel grote reclame masten en exploitatie daarvan kan veel geld opleveren. Maak Zuidpias aantrekkelijk voor bedrijven door huidige leegstaande bedrijfsterreinen op te knappen, maarzorg ook dat huidige bedrij ven groener gaan werken. De SP wil dat er leer- en werkmaatschappijen in de buurten worden opgericht zodat jongeren dichtbij een vak kunnen leren. Besteed meer lokaal aan om lokale economie te stimuleren. De wereld is geen onuitputtelijke bron van grondstoffen. Met dit besef moet er bij be sluitvorming en bij het aan- en inkoopbeleid van en binnen onze gemeente een gezonde afweging zijn tussen kwaliteit, oorsprong en financiën. De burger moet, al dan niet in col lectief, gestimuleerd en ondersteund worden bij energiebesparende initiatieven. Lokale heffingen moeten onderwerp kunnen zijn van verlaging. Tarieven voor afvalstof fenheffing en rioolrecht moeten kostendek kend zijn. NEZ volgt het gevoerde beleid kri tisch. Vier jaar na de fusie dient de financiële "pindakaas" eerlijker te worden uitgesmeerd. De burger moet op transparante wijze kun nen weten wat er financieel in de gemeente rondgaat. Revitalisatie van oude industrieterreinen bezien alvorens nieuwe te plannen. Terreinen moeten goed toegankelijk en bereikbaar zijn. Startende ondernemers en ZZP'ers steunen hun zoektocht naar bedrijfsruimte. Clus tering glastuinbouw. Beperken van wirwar aan lokale regeltjes. Middenstand in elk dorp bevorderen. Bevordering goede contacten tussen gemeente en ondernemers. Duurzaam en energiezuinig bouwen wonen en ondernemen verdient aanbeveling. Daarbij moet het kostenaspect wel in het oog gehouden worden. Mogelijkheden voor het toepassen van alternatieve energiebronnen onderzoeken. Doorgaan met afvalscheiding en indien wenselijk nog verder uitbreiden. Burgers zijn niet verantwoordelijk voor de financiële crisis, dus overheden moeten boetekleed aantrekken. Oplossingen zoeken in soberheid, zuinigheid en efficiëntie. Genereren van nieuwe gemeente-inkomsten niet ten laste van burgers. Meer toezicht op gemeente-financiën, want de laatste A jaar zijn reserves van gemeente geslonken van A2 naar 16 miljoen euro. Een groeiende economie is een belangrijke bijdrage aan de oplossing voor de financiële crisis. De gemeente kan het bedrijfsleven hel pen door vermindering van de bureaucratie, soepele regels voor de vestiging van bedrijven en een vriendelijk vergunningenbeleid. Duur zame productie verdient de voorkeur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2014 | | pagina 67